Brabantse troubadour bezingt de Ooster- en Westerschelde Plannen verbeteren structuur Scharendijke i 6 Nieuwe woningen willen ze op Scharendijke. En behoud van de school. De dorpsvisie behandelt die wensen niet, maar zet wel vaststappen vooruit. Komend jaar wordt in ieder geval onderzocht of een 'blauwe boule vard' bij de dijk kan worden ge maakt en of een gezondheidscen trum haalbaar is. Ook wordt een eerste begin gemaakt met de herin richting van het Bethlehemplein. Of de school wel of niet blijft, daar gaat deze visie niet over. „Maar we kunnen wel zorgen dat we met een fantastisch voorstel komen", betoogde Martijn Niehof van het begeleidende bureau KuiperCom- pagnons tijdens een bijeenkomst over de dorpsvisie. Bij de sportvel den is ruimte voor een school en sportactiviteiten. Pal aan de Elker- zeeseweg, die - als de recreatiever- deelweg er ligt - niet meer als door gaande weg zal worden gebruikt. Net als de Boutlaan moet die weg op zo'n manier worden ingericht dat Scharendijke niet langer door- rijdorp voor racers is, maar tegelij kertijd wel uitnodigend voor men sen die het dorp willen bezoeken. Die zouden dan kunnen parkeren op de plek van de voormalige ge meentewerkplaats. Om vervolgens door te wandelen naar een aantrekkelijke Dorps straat. Spil tussen Zwarte Plein, waar misschien wel een gezond heidscentrum met seniorenwonin gen van de grond kan worden ge tild, tot aan de dijk. Daar komt een blauwe boulevard. Met een fietspad op de dijk, een tribune-achtige trap en een onderwatertuin aan de oe vervan de Grevelingen. De dorpsvisie-in-wording schetst een droomdorp, want kno pen over woningbouw en regio- scholen worden pas in 2019 doorge hakt. Tegelijkertijd worden - nog vóór de visie klaar is - al concrete stappen gezet. Daar heeft de ge meente ook geld voor uitgetrokken. Zo is het de bedoeling begin vol gend jaar in overleg te gaan met het waterschap over een fietspad op de dijk en wordt de entree bij de Ak- kerbloemstraat - tegenover de Plus - aangepakt. Later gaat er meer weg op de schop. Dat balletje gaat rollen zodra de recreatieverdeelweg in 2020 wordt aangelegd. Dichtgetimmerd gat Voor de Dorpsstraat, nu tot groot verdriet van het dorp nog vooral een dichtgetimmerd gat, wordt vol gend jaar een plannetje gemaakt. Gekeken wordt hoe gepland riole ringswerk met ander opknapwerk kan worden gecombineerd. Dat vergt wel wat van ondernemers en omwonenden. Bouwbedrijf Boo- gert moet de in die straat geplande nieuwbouw - zo is juridisch vastge legd - in mei 2020 opleveren. Dat betekent dat de bouw binnenkort moet beginnen en dat er dan zeker twee jaar lang in die buurt wordt gewerkt. In zijn nieuwe song De Scheldeoever schetst troubadour Frank van Es uit Breda het rustgevende landschap aan de oevers van de Westerschelde en Oosterschelde. „Twee oerstromen uit het verleden." Af en toe komt liedjesman Frank van Es zelf het beeld in lopen in zijn muziekclip De Scheldeoever, die hij onlangs op YouTube zette. De troubadour filmt alles zelf, vandaar dat hij zelf weinig op beeld staat. Zeeland is een bron van inspiratie voor hem. De na tuurlijke werking van eb en vloed zet hem bijna automatisch aan het zingen. Luchtwegen Zeeland betekent voor hem ook ruimte en rust. Een ander land schap dan Brabant. Andere kleu ren, zilte lucht, goed voor de luchtwegen. De vele zonuren, de zee, stranden en geluiden. „De Westerschelde en Oosterschelde zijn twee oerstromen uit het ver leden. Ik stond op de dijk bij Rilland. Zag grote voorbijschuivende zee reuzen. Was in Yerseke en Brui- nisse met zijn vissersboten en ge bakken kibbeling", vertelt Van Es. Mosselfeesten Sinds 1992 is hij beroepsmatig troubadour. Op bijvoorbeeld Sail Amsterdam en Vlissingen Mari tiem geeft hij acte de présence. En op mosselfeesten en haringpar ty's. Allerlei feesten en nu ook langs de Westerschelde en Ooster schelde. „Op een gegeven mo ment zag ik twee jonge zeehon den vrolijk badderen bij de zee zijde van Neeltje Jans. Speels. Na tuurlijk. Wat is een deel van de mensheid hier ver vanaf vandaag de dag", aldus Van Es. Terugkerende elementen in zijn eerdere liedjes zijn humor en 'roots'. „Mijn liedjes bevatten per soonlijke ervaringen, belevingen en gevoelens." Zijn project Zuid waarts krijgt 12 eigen liedjes. IN DE REGIO Jubileum Luscinia Winterfair in dorpshuis Boekenmarkt Jacobuskerk MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 22 november 2018 SD Visie vervult niet de echte wensen Esme Soesman Scharendijke De Elkerzeeseweg met kruising Boutlaan in Scha rendijke. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Gerrit van Loon Breda Frank van Es filmt zijn mu ziekclips zelf. Af en toe komt hij zelf in beeld. DREISCHOR Vocaal ensemble Luscinia bestaat vijftien jaar en viert dit zaterdag met een feestelijk jubile umconcert in de Adriaanskerk in Dreischor. Het con cert in de Adriaan skerk begint om 20.00 uur. Toegang aan de kerk 27,50 euro (jeugd 12,50 euro), in de voorverkoop 22,50 euro (jeugd 10 euro). De kaarten zijn te koop via lusciniaconsort.nl en Boekhandel De Vries te Zierikzee. ELLEMEET In dorpshuis Elle- meet wordt zater dag een winterfair georganiseerd door leden van het dorpshuis. Tijdens de winter fair zullen er pro ducten en diensten voor vrouwen te vinden zijn. Denk hierbij aan een mo deshow, work shops, tassen, sie raden, kerstartike len, haarstylistes en een loterij. De winterfair is tus sen 18.00 en 22.00 uur gratis te bezoe ken in dorpshuis El- lemeet te Ellemeet. RENESSE Zaterdag vindt er een grote boeken verkoop plaats in de Jacobuskerk in Renesse. Rond de 3000 boe ken in allerlei ver schillende genres zullen deze dag te koop zijn. De boekenmarkt is geopend van 10.00 tot 15.00 uur. De opbrengst van de boekenmarkt komt ten goede aan de RK.N. Kerk Renesse-Noord- welle. De kerk staat aan de Korte Reke in Renesse. ZIERIKZEE Eigenlijk zijn ze een beetje aan de late kant met de kerstversiering dit keer, vertellen Wim en Petra de Bruijn. Zo rond half november trekken ze ieder jaar alles uit de kast om huis en voortuin aan de Zierikzeese Schelde- straat uitbundig te versieren. „We doen niet aan Sinterklaas, want we hebben geen kleine kinderen meer. En dan nog, kerst is veel gezelliger", zegt Petra. Een lichtkanon kleurt de voorgevel groen met rode sterren. „En we hebben een groter hert en een nieuwe kerstman gekocht. Die oude was kapot." FOTO DIRK-JAN GJELTEMA BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00- 22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Bridge,19.30-21.30 uur: Zang vereniging Zilt; Pelgrimskerk, 10.15 uur: Yoga; DREISCHOR Trefpunt De Dorsvloer, 13.00- 17.00 uur: Bridge; 18.45 uur re petitie CresKids muziekvereni ging Crescendo, 19.45 uur re petitie Fanfare muziekvereni ging Crescendo; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 uur: Medita tie; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 13.30 uur: Schilderen, 13.30 uur: Sporten voor Ouderen; NOORDGOUWE Dorpshuis,19.30 uur: Klaver- jas/jokeravond; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30-15.30 uur: Koersbalmiddag van d'Antilo- pen; 18.45 -19.30 Drumband Nieuw Leven; 19.45 -22.00 Muziekvereniging Nieuw Leven; RENESSE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaver- jasclub en Biljartvereniging i.o.; 19.30 uur: Yoga Steffine; SEROOSKERKE Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljarten; ZIERIKZEE Eilandzorg de Wieken, 14.00 uur: Biodanza; FiZi, 20.15 uur: Cabaret: Liliane de Graaf en Onnno In- nemee; Havenplein, 9.00-16.00 uur: Weekmarkt. KERSTVERSIERING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57