0) Meer dan klassieke film over kluiskraak 6 Hoewel zij zes keer genomineerd is voor een Oscar, won Glenn Close (FatalAttraction, nooit een Academy Award. Dat is een negatief record. Met haar titelrol in The Wife hoopt zij op een nieuwe kans. „Ik ben absoluut niet verbitterd." FILMNIEUWS Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Liebe in den Gangen Suspiria Leaveno tracé Gekuiste versie van Deadpool 2 Derde deel Paddington voorbereid f cteert Johannater Steege nog steeds?" Vol warme belang- stelling informeert Glenn Close (71) naar haar Nederlandse collega met wie zij samen speelde in de films Paradise Road (1997) en Meeting Venus (1991). „Goed om te horen", zegt ze als het antwoord bevestigend luidt. „Ik waardeerde haar zeer op onze film sets. Ik ben haar de laatste jaren he laas een beetje uit het oog verloren. Heb je haar nummer?" Aan stoppen met acteren denkt de Amerikaanse actrice zelf ook nooit. Met ruim veertig jaar ervaring in Hollywood is Close ook nog volop ac tief. De variatie in haar vertolkingen is opmerkelijk. Zij speelde de obses sieve Forrest in Fatal Attraction, die overspelige mannen behoorlijk aan het denken zette. Pittig was ook haar vertolking van de wrede Cruella de Vil in de Disney-film 101 Dalmatiërs. Of moedig, zoals in Albert Nobbs, waarin zij een vrouw speelde die als man door het leven ging. In Dange- rous Liaisons speelde zij een manipu latieve weduwe. Zo bekeken is Close niet de actrice die dociele rollen pre fereert. Toch kleeft die typering wel aan haar titelrol in The Wife. „Ik was geïntrigeerd door deze vrouw", legt Close in Londen uit. De relatie in deze film heeft vanaf het begin een soort #metoo- karakter gehad „Nooit eerder heb ik iemand ge speeld die graag op de achtergrond verblijft. Meestal bestonden mijn rol len uit sterke vrouwen die niet met zich lieten sollen." 'The wife' in kwestie is de echtge note van een schrijver (gespeeld door Jonathan Pryce) die op een dag de Nobelprijs voor Literatuur wint. Al die jaren heeft zijn vrouw, Joan, haar man gesteund en geduldig geluisterd naar zijn uiteenzettingen. Ooit was hij de professor die Joan als jonge li teratuurstudente begeleidde, maar Widows „Niemand gelooft dat wij de ballen hebben om dit te doen." Weduwe Veronica (Viola Davis) houdt haar vrouwelijke handlangers voor dat zij niet moeten twijfelen over hun plan om de brandkast leeg te roven van een dubieuze politicus. Ze hebben een sterke motivatie om deze kraak te plegen. Als Veronica en haar lotgenoten een lokale bendelei der met politieke ambities niet bin nen enkele weken een paar miljoen in de handen drukken, worden zij een voor een vermoord. Reden: hun levenspartners, die bij een overval om het leven kwamen, hadden het verkeerde slachtoffer uitgekozen. De Engelse regisseur Steve McQueen (12 Years a Slave) maakte een speelfilmversie van een televisie serie die hij van Londen naar Chi- cago verplaatste. Voor McQueen is Widows meer dan een doorsnee, enigszins vergezocht misdaadver haal. Hij vlocht discriminatie, cor ruptie en uitbuiting van vrouwen in zijn scenario, waardoor zijn film meer diepgang heeft dan op het eer ste oog lijkt. Ook had hij de beschikking over een voortreffelijke cast, met Viola Davis als absolute uitblinker. Zij is de de drijvende kracht achter het plan en degene die de ongebruikelijke kraak op touw zet. Spannend en meesle pend is Widows zeker, maar de plot wending in het laatste gedeelte vergt te veel van het inlevingsvermogen van de kijker. -A.Z donderdag 22 november 2018 GO Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Fantastic Beasts 2 €833.000 2 (1) Bohemian Rhapsody €373.000 3 (2) A Star is Born €109.000 4 (3) Halloween €48.000 5 (4) The Nutcracker €42.000 DRAMA Een Duits drama dat zich vrijwel ge heel afspeelt in het magazijn van een groot warenhuis. Een verlegen werk kracht leert de kneepjes van het vak als vorkheftruckchauffeur. Tussen door wordt hij verliefd op een vrouwe lijke collega, gespeeld door Sandra Hüller (bekend van Toni Erdmann Dat zij getrouwd is, lijkt de ware liefde in de weg te staan. Een sterk en wee moedig drama. HORROR Extravagante horrorfilm die geba seerd is op de klassieker Suspiria van Dario Argento uit de jaren 70. Tilda Swinton speelt drie rollen, waaronder die van een bejaarde Duitser, in deze heksenketel vol bloed, ballerina's en onverklaarbare gebeurtenissen. Intri gerend, maar niet voor iedereen. DRAMA Een vader en zijn tienerdochter pro beren uit handen van de autoriteiten te blijven door vooral in de bossen te vertoeven. Hun beweegredenen voor deze levenskeuze wordt niet duidelijk gemaakt, maar de realistische film schotelt wel een intens drama voor over hun onderlinge verhouding. Kijk op de site bij /trailers Hier vindt u alle trailers van de films van deze week. ACTIE Van de grove actiefilm Dead pool 2die eer der dit jaar in première ging, verschijnt over enkele maan den een aange paste, gekuiste versie in de bioscoop. De film bevat een aantal nieuwe scènes. De aan gepaste versie van Deadpool 2 bevat minder actie, geweld en grof taalge bruik. FAMILIE Er komt een derde film over het vriendelijke beertje Pad dington. Regis seur Paul King, die de eerste twee live-action films rond het beroemde beer tje maakte, keert vermoe delijk niet terug: die is bezig met een nieuwe ver sie van Willy Wonka. Een ver haal voor Pad dington is er al, nu wordt aan het scenario ge schreven. E i Femme fatale Glenn Close nu in rol volgzame vrouw Ab Zagt 44 Glenn Close -4 De wedu wen, met Viola Davis in het midden, foto 20TH CENTURYFOX MISDAADDRAMA Regie: Steve McQueen. Hoofdrollen: Viola Davis, Liam Neeson, Colin Far- rell en Michelle Rodriguez. De jonge versie van het koppel wordt gespeeld door Annie Starke en Harry Lloyd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50