Eis: 20 jaar celstraf voor doodslag en verkrachting Milica ftl 3 dagen Texel 4 www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 7ocpg IWat zijn de gevolgen? Nu het nieuwe pensioenstelsel er voorlopig niet komt, blijven de huidige, strengere regels gelden. Daardoor zullen veel pensioen deelnemers hun pensioen komend jaar niet of nauwelijks zien stijgen: de pensioenpotten zitten weliswaar voller dan ooit, maar toch zit er te weinig geld in kas om alle pensioen beloften met een harde garantie waar te kunnen maken. Wie al gepensioneerd is, boet in aan koopkracht doordat het aanvul lend pensioen gelijk blijft, al stijgt de AOW-uitkering wel gewoon. Maar ook wie nog werkt en premie betaalt, bouwt minder op en krijgt na pensi onering dus minder dan gehoopt. Beroerder kan de situatie uitpak ken voor deelnemers van fondsen die volgens de huidige, strenge regels te weinig geld in kas hebben. Grote pensioenfondsen in de metaalsector (PMT en PME) of in de zorg (PFZW) met gezamenlijk miljoenen deelne mers dreigen in 2021 hun pensioenen te moeten korten als voor die tijd hun dekkingsgraad niet verbetert. Zij mogen die kortingen wel uitsmeren over tien jaar. 2 Wat had het nieuwe stelsel moeten brengen? het feit dat pensioenfondsen op dit moment bulken van het geld en de pensioenen desondanks niet ver hoogd worden, leidt al jaren tot grote frustratie bij gepensioneerden. Tege lijkertijd zijn jonge deelnemers be zorgd dat er straks niks meer in de pot zit als zij met pensioen gaan. Het was de bedoeling een minder zeker stelsel op te tuigen waarvoor la gere buffers nodig zijn. Het gevolg is hiervan dat er eerder geïndexeerd kan worden in goede tijden, maar ook dat er eerder wordt gekort als het slechter gaat, en de pot dus gevuld blijft. Daarnaast zou er een eind komen aan het feit dat jongeren nu relatief te veel premie betalen en ouderen te weinig. Wie 40 jaar bij dezelfde baas blijft werken, zoals vroeger heel ge woon was, merkt daar niks van. Maar in de huidige arbeidsmarkt gebeurt het veel vaker dat mensen eerst voor een baas werken en daarna als zzp'er aan de slag gaan. Zij hebben dan ja ren eigenlijk te veel premie betaald, maar hebben relatief weinig opge bouwd. Door de premies gelijk te trekken, ontstaat een eerlijker sys teem dat bovendien individueler wordt, doordat een pensioen makke lijker is mee te nemen. 3 Waarom ging het dan mis? Eigenlijk gaat het al sinds 2011 mis, het jaar dat in de polder het Havo-scholiere Milica van Doorn werd ruim 26 jaar geleden met messteken om het leven ge bracht in haar woonplaats Zaan dam. Ze was die avond naar een verjaardag geweest, maar miste de laatste bus naar huis. Haar lichaam werd gevonden in de vijver van de Sint-Jozefkerk in Zaandam, niet ver bij de bushalte vandaan. Volgens het Openbaar Ministerie (OM) heeft de familie van Milica meer dan een kwart eeuw in onze kerheid moeten wachten, maar is er nu een dader gevonden. Er werden wat dna betreft liefst drie duidelijke spermasporen van de verdachte aangetroffen bij Milica. Tijdens de eerste zittingsdag maandag kwam Hüseyin A. ineens met het verhaal dat dit logisch is omdat hij een vrijwillige seksuele relatie had gehad met het meisje. Het OM noemt dit verhaal echter 'absoluut ongeloofwaardig'. Vol gens de officier van justitie zijn er geen aanwijzingen dat de twee ooit een relatie hebben gehad. Daar naast blijkt uit de forensische spo ren en het bij leven aangebrachte letsel van het slachtoffer dat ze met grof geweld is verkracht en zich nog heeft verzet. Volgens het OM is er excessief ge weld op het slachtoffer toegepast. „Milica moet de laatste momenten van haar leven ongelooflijk bang zijn geweest en hebben geweten dat haar laatste uur had geslagen", aldus het OM. Omdat A. het slachtoffer heeft gedood om de verkrachting te ver hullen, komt het OM tot gekwalifi ceerde doodslag, de zwaarste vari ant na moord. Moord zelf is juri- v disch geen optie omdat kalm en rustig beraad bij de verdachte niet bewezen kan worden. De advocaat van de familie zegt in een reactie dat er tevredenheid heerst over de strafeis. „Het is een emotionele dag voor de familie. Ook omdat we nu bijna bij het einde zijn en het besef er is dat ze nooit helemaal zullen weten hoe het is gegaan", aldus advocaat Richard Korver. Volgens het OM volgde de dood slag vrijwel meteen op de verkrach ting. Dat maakt het bewijs in de verkrachtingszaak volgens de offi cier van justitie ook bewijs voor de Milica moet hebben geweten dat haar laatste uur had geslagen schuld van de verdachte voor de doodslag. De verdachte verklaarde eerder tegenover de politie dat hij Milica die nacht wel tegen is geko men. Ze zou hem uit hebben ge scholden. Daarna zou er 'een geest in hem zijn gevaren'. Tegenover de politie sloot hij ook niet uit dat er 'iets' is gebeurd tussen zijn lichaam en dat van Milica. Pas vorig jaar leidde een dna- verwantschapsonderzoek de poli tie naar A. omdat een familielid van hem dna had afgestaan. A. zelf ont kent iets met de dood van Milica te maken te hebben. Hotel+Wellnessboot 3 dagen Arnhem HP donderdag 22 november 2018 Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Het OM eist een celstraf van Het nieuwe stelsel moest minder beloven en meer waarmaken. Juist Grote pensioenfond sen dreigen in 2021 hun pensioenen te moeten korten als voor die tijd de dekkings graad niet verbetert. twintig jaar voor het doden en verkrachten van de toen 19-jarige Milica van Doorn. Het OM stelt dat Hüseyin A. (48) ver antwoordelijk is voor het door snijden van de hals en het sek sueel misbruik van de vrouw. Zijn dna werd aangetroffen op het lichaam van Milica. Chris Klomp Zaandam Milica van Doorn, in 1992 in Zaandam gedood. - Openbaar Ministerie Voor maar: Het vakantiegevoel begint al op de boot, waarna je Texel kan gaan ontdekken! 2 nachten in 3* Hotel Brasserie Rebecca, De Waal (7,8) 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet Gratis gebruik wifi, plattegrond Texel en parkeren Ontvangst met een juttertje. Aankomsten t/m mei 4* City Resort Hotel Mill (8,0) 3* Hotel Gieling, Duiven (7,8) 1 nacht incl. ontbijtbuffet 2 nachten incl. ontbijtbuffet 1 dag Wellnessboot /IQ 50 2 x diner (hoofdgerecht) w q ijq Gratis wifi en minigolf "**va Gratis wifi en parkeren O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4