3 The Bridge compleet Ed Harcourt Droombaan op kasteel Culinair dagboek Dvd Cd Boek Kookboek Ontvoering houdt gemoederen bezig hoofd heb moet leren. Ik ben zelf de enige speler op het podium. Jan Wilm begeleidt de voorstelling mu zikaal. Hij heeft passende muziek ge maakt bij verschillende scènes en on dersteunt die met gitaar en zang. Dat doet hij echt geweldig." Speciale band Tussen idee en de eerste uitvoering zit ongeveer een periode van twee jaar. Inmiddels heeft Erkel er al zo'n dertig voorstellingen op zitten en is hij bezig met het tweede seizoen van de voorstelling. Vandaag staat hij voor het eerst in een Zeeuw-Vlaams theater. Al heeft hij er zelf nooit ge woond, is er sprake van een speciale band met de regio. „Ik ben geboren en getogen in Rotterdam. Maar een jaar voor mijn ontvoering zijn mijn ouders verhuisd naar Westdorpe. Tijdens mijn ontvoering heeft heel Westdorpe intens meegeleefd en is een grote steun geweest voor mijn ouders. Toen ik gevangen zat, kreeg ik hier uiteraard niets van mee. Het geweldige onthaal in het dorp bij mijn terugkeer, zei echter werkelijk alles. Ik vind het dan ook speciaal om de voorstelling te geven in Terneu- zen. De uitnodiging om in het Schel- detheater op te treden, heb ik met veel plezier geaccepteerd." Ontgijzelen Tot dusverre kan de voorstelling een succes genoemd worden. Voorzichtig denkt Erkel dan ook al over een derde en laatste seizoen. De afgestudeerd antropoloog is weinig meer met zijn oorspronkelijke vakgebied bezig, maar vervelen doet hij zich aller minst. „In 2017 zijn mijn vrouw en ik een bed and breakfast begonnen. Daarnaast ben ik ook veel bezig met het geven van lezingen en workshops. De drijfveer hierachter is dezelfde als bij mijn theatervoorstelling. Met mijn verhaal probeer ik mensen een duw tje in de rug te geven. Heel veel men sen lopen vast in het leven en hebben moeite beslissingen te nemen. Ik pro beer het publiek te inspireren om zichzelf als het ware te 'ontgijzelen'. Uiteindelijk hebben we maar één le ven, waar we het beste van moeten proberen te maken. In Nederland hebben we de luxe om vrij te zijn in ons denken en doen, dus probeer deze vrijheid dan ook maximaal te benut ten. Uiteraard heeft mijn ontvoering voor mijzelf een cruciale rol gespeeld in deze gedachtegang. Je hebt zoveel tijd om na te denken en komt tot ver helderende inzichten." Wie overigens denkt dat de voor stelling van de oud-medewerker van Artsen zonder Grenzen louter seri eus en droef van toon zal zijn, komt hiervan terug na het zien van zijn theatershow „Tijdens mijn ontvoe ring zijn er ook wel eens luchtige momenten geweest. Uiteindelijk gaat de voorstelling over veerkracht en het hoofd bieden aan een uit zichtloze situatie als mijn ontvoe ring. Humor is hierbij absoluut een factor. En muziek natuurlijk. Ik had niet gedacht dat ik nog eens in het theater zou gaan zingen. Stiekem klinkt het minder slecht dan ik eerst dacht. Laten we het erop houden dat ik een nog onontdekte zanger ben." donderdag 22 november 2018 GO Het is een van de succes volste Scandinavische cri- mi's van de afgelopen jaren: The Bridge. De serie speelt zich af tussen Dene marken en Zweden, landen gescheiden door water - en een brug - maar verbonden door grensoverschrijdende misdaad. Troef is rechercheur Saga Norén, die lijdt aan het syndroom van Asperger. De vier seizoe nen zijn nu verzameld in een box. Verschenen bij Lumière. De Britse singer-song- writer Ed Harcourt stond op het podium met Mari- anne Faithfull, The Liber- tines en Patti Smith, en is alweer toe aan zijn acht ste album. Na de wonderschone ep Time Of Dust belooft ook zijn nieuwe cd Beyond The End een plaat met mooie, melancholische songs te worden om bij weg te dromen, zoals het prachtige piano nummer Duet For Ghosts. Verschijnt morgen bij Point of Departure De Nederlandse Josephine Rombouts is met haar gezin verhuisd naar Schotland en solliciteert als huishoudster bij Cliffrock Castle. In dit waargebeurde verhaal schrijft ze over hoe ze leert tafeldekken met een meet lat, wat de Engelse term is voor ramen lappen en hoe en wanneer de Schotse elite tweed draagt. Volgens de achterflap: Downton Abbey in de 21ste eeuw. Verschenen bij Querido. Voor wie houdt van lezen en koken, is dit culinaire dag boek van Nigel Slater een aanrader. De Britse auteur en kookprogrammamaker heeft een voorliefde voor de winter. Persoonlijke mijmeringen lar deert hij in dit boek met winterse gerech ten, zoals mincemeat met kweeperen en kardemom, gestoofde patrijs met pasti- naak en gerookte knoflook of natuurlijk een heerlijke Christmas cake. Verschenen bij Fontaine. De ontvoering van Arjan Erkel (48) in augustus 2002 hield de gemoede ren wereldwijd bezig. Die was on derwerp van ge sprek tussen presi denten Balkenende en Poetin, wordt besproken in de Europese Commis sie en komt op voorpagina's van kranten. Eerder in 2002 werden ook drie andere hulp verleners ontvoerd in Tsjetsjenië. Ten tijde van zijn ontvoering is Arjan als countrymana- ger werkzaam voor Artsen zonder Grenzen Zwitser land. In de jaren er voor had hij met succes missies af gerond in landen als Siërra Leone en Tadzjikistan. In april 2004 werd Arjan Erkel bevrijd en kwam er een einde aan zijn ge vangenschap. Over zijn exacte verblijf plaats is al die tijd nooit iets bekend geworden. Arjan Erkel wordt muzikaal begeleid door Jan Wilm Tolkamp, de laatste gitaris van Normaal. FOTO LARA STRUIK Vrijheid van denken en doen, Arjan Erkel, vanavond, Scheldetheater Ter- neuzen. Aanvang 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47