w 3 Inval bij tientallen panden club en leden Er zou sprake zijn van aller lei verbanden naar andere cri- In alle vroegte is de 70-jarige Greg R. gisteren van zijn bed gelicht door een arrestatieteam van de politie. De politie ziet hem als een van de kopstukken van motorclub Caloh Wagoh. Wie is deze 'godfather' van de Nederlandse misdaad? Ruim achthonderd agen ten deden gisteren op veertig verschillende plekken in Nederland invallen in clubhuizen en woningen bij leden van motor club Caloh Wagoh. Bij die invallen werd de 48-jarige 'Keylow' aange houden, evenals de 70-jarige Greg R. De politie ziet hen als de twee kopstukken van de club. „Wij ver denken de leden van deze club er van lid te zijn van een criminele organisatie, die stelselmatig mis drijven pleegt", aldus politiechef Paul van Musscher over de aan houdingen. Of Greg R. daadwer kelijk een kopstuk of leider is van de bende, wordt binnen de club zelf betwist. Wél kreeg hij de ere naam El Honorable. R. werd in 1948 geboren in Soe- rabaj in Indonesië. Hij verhuisde met zijn familie in zijn jonge jeugd naar Nederland. Vinkeveen, onder de rook van Amsterdam, werd de uitvalsbasis van zijn familie. Als tiener kwam Greg in het Amster damse onderwereldcircuit terecht. Om daar ook niet meer uit te ko men in de jaren die zouden vol gen. „In 1975 werd Greg R. voor het eerst veroordeeld wegens overtre ding van de Opiumwet. Er zouden er nog vier volgen", schrijft Het Pa rool in 2000 in een verslag over een drugszaak waarbij een groot ge deelte van de familie R. betrokken was. Uiteindelijk kreeg hij in die zaak een gevangenisstraf van ze ven jaar. Zoon Andy Remmers werd veroordeeld tot vijfjaar cel straf, zijn andere zoon Danny werd vrijgesproken. In totaal zat Greg al ruim 27 jaar achter slot en grendel. Toch is een van zijn andere zo nen, Jesse, misschien nog wel be kender dan zijn vader. Dat heeft alles te maken met zijn rol in het geruchtmakende Passage-proces. In 2017 werd hij in hoger beroep tot een levenslange celstraf ver oordeeld wegens het plegen van verschillende moorden, waaron der die op drugscrimineel Kees Houtman en kroegbaas Thomas van der Bijl. Greg was op dat mo ment al een paar jaar op vrije voe ten, nadat hij enige tijd vast zat in Italië. De Italianen hadden om zijn uitlevering gevraagd, omdat R. een belangrijke rol zou spelen in een inter nationale misdaad organisatie. Die or ganisatie hield zich bezig met de smokkel van co caïne uit Zuid- Amerika naar Europa. De laatste jaren leek R. het rustiger aan te doen. Wel liep er nog een proces tegen hem om zijn criminele win sten af te pakken. Maar opgepakt werd hij niet meer. Geliefd In het criminele milieu is Greg R. altijd zeer geliefd geweest. Hij wordt gezien als een vaderfiguur en heeft naast zijn eigen kinderen ook een paar 'aangenomen' zonen. Hij zei ooit in Panorama ook niet te weten waarom hij zo goed ligt in het milieu. „Ik ben meestal dertig of veertig jaar ouder dan zij, ik ben maar een ouwe - sorry voor het woord - lui." Greg ontfermde zich graag over jongemannen en is voor sommigen ook daadwerkelijk een vaderfiguur geworden. De groep was loyaal aan hem en raakte ook bevriend met de zonen van Greg. De naam 'godfather' kwam dan ook niet uit de lucht vallen. Begin 2018 dook zijn naam na ja ren van relatieve stilte opeens weer op toen hij wordt aangehou- i In het criminele circuit is Greg R. altijd zeer geliefd geweest den in verband met een liquidatie die zich afspeelde in de drugsoor log tussen Amsterdamse en Utrechtse bendes. Een man die heeft toegegeven verantwoordelijk te zijn voor de liquidatie van de Amsterdamse onderwereldfiguur Jaïr Wessels vertelde rechercheurs dat hij een loods van Greg R. heeft gebruikt om vluchtauto's te stal len. Greg R. werd van zijn bed ge licht, maar na drie dagen weer vrij gelaten. Hij is in middels geen ver dachte meer in die zaak. Wat via die ver klaringen van de liquidatieverdachte wel aan het licht kwam, is R.'s betrokkenheid bij motorclub Caloh Wagoh. De verdachten in de Wessels-zaak zijn beiden lid van een afdeling van de motorclub. En R. was be trokken bij de oprichting. Hij kreeg daarvoor de eretitel El Ho norable. Verschillende bronnen stellen dat hij geen leidinggevende figuur was binnen de Caloh Wa goh. De politie presenteert hem echter wél als kopstuk. Aan het OM nu de taak om dat te bewijzen. minele groeperingen. Maan denlang deed de politie on derzoek naar de motorclub en met veertig invallen in club huizen en woningen denkt de politie een belangrijke slag te hebben geslagen. De invallen hadden plaats in Den Hoorn, Den Haag, Lei den, Rotterdam, Amsterdam, Mijdrecht en Amersfoort. In Amersfoort had de inval plaats op een woonwagen kamp waar onder meer auto's, scooters en andere spullen in beslag werden genomen. i De beloning voor de tip die leidt naarTaghi, is tot een ton verhoogd Opsporingbronnen stellen dat individuele leden van de motorbende betrokken zijn bij klusjes die worden uitge voerd in opdracht van Ri- douanTaghi (40). Het Openbaar Ministerie heeft de beloning die leidt naar de vindplaats van Taghi gisteren verhoogd naar 100.000 euro. Dat bedrag wordt ook uitgeloofd voor de vindplaats van Saïd Razzouki (46). De twee zijn spoorloos en worden verantwoordelijk ge houden voor tientallen liqui daties in de Utrechtse en Am sterdamse onderwereld. Het is het hoogste bedrag ooit door het OM uitgeloofd. donderdag 22 november 2018 De politieinval van gisteren. Greg R. (rechts) op de clubwebsite een foto van de eerste verjaardag van Caloh Wagoh. FOTO POLITIE/ CALOHWAGOHMC.COM ROTTERDAM De politie en het Openbaar Ministerie vermoeden dat motorclub Caloh Wagoh een grote rol speelt in de Nederlandse onderwereld. Godfather Greg R. zat al 27 jaar achter de tralies Yelle Tieleman Vinkeveen Greg R. is vanaf de jaren 70 actief in de onderwereld, privéfoto Leden vieren één jaar Caloh Wagoh. fotocalohwagohmc.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3