MIJN FOTO j i 11 ledereen heeft wel een foto waar een verhaal achter zit. Dat tekenen we graag op. Vandaag vertelt Arno Seijbel uit Nieuw- en Sint Joosland over de foto waar hij nog steeds gemengde gevoelens bij heeft. V Spelen tegen Engeland. Het was een van de hoog tepunten voor Arno Seij bel. Tegelijk was het voor de oud-rugbyer uit Nieuw- en Sint Joosland ook een dieptepunt. „Want met 110-0 verliezen is voor geen enkele sporter leuk." Het is een iconische foto. Vier Engelse rugbyers overheersen het beeld en onder hen ligt een Neder lander in zijn oranje shirt. Die foto geeft goed weer hoe het er op 14 november 1998 aan toeging in Huddersfïeld, hartje Yorkshire, toen het Nederlandse rugbyteam het opnam tegen de Engelsen. Oud-Oemoemenoespeler Arno Seijbel (48) maakte destijds deel uit van de Oranjeselectie. Hij kijkt met gemengde gevoelens terug op die wedstrijd en naar die foto. „Hoe ouder ik word, hoe meer ik besef dat het wel heel bijzonder was dat we destijds tegen dat top- land speelden. Daarna is dat nooit meer gebeurd. Maar we maakten geen schijn van kans." Hij weet nog dat sommige teamgenoten zelfs weigerden te spelen, zo onder de indruk waren ze van de tegen standers. Het Nederlands team speelde destijds een kwalificatietoernooi. Ook de tweede wedstrijd van dat toernooi, tegen Italië, ging een aantal dagen later verloren, met 67-7. De enige manier waarop Oranje zich nog kon kwalificeren voor het WK van 1999 in Wales was winnen van de herkansings wedstrijden tegen Zuid-Korea en daarna Tonga. Thuis tegen Zuid- Korea lukte winnen nog net, maar drie weken later werd Oranje in Seoul met 78-14 verslagen. Voorafgaand aan de wedstrijd tegen de Engelsen raadde bonds coach Geoff Old de Nederlandse spelers aan voor zichzelf drie doe len te stelen. Seijbel: „Een van die drie haalde ik, de wedstrijd uitspe len. De andere twee, scoren en goed ingooien bij de line-out, luk ten niet." Maar het advies van zijn bondscoach bleef hem bij. Als trai- - ner van Oemoemenoe geeft hij dat advies soms ook aan jeugdspelers. „Het is een manier om je op wed strijden te focussen." Hij heeft thuis nog een souvenir liggen van die wedstrijd in Hud dersfïeld: het shirt van zijn directe tegenstander. En verder blijven de herinneringen aan een wedstrijd 'die zo voorbij was'. „We speelden voor wat we waard waren." Op YouTube staat een korte samen- vatting en daarop is het verschil te zien tussen de teams. De Engelsen zijn groter, breder en sneller en to nen hoe je snelheid, tactiek en kracht inzet om te winnen. Seij bel: „We knokten voor wat we waard waren, maar ze waren echt klassen beter. Dat team werd vijf jaar later wereldkampioen." Arno Seijbel houdt nog steeds van rugby en probeert de liefde voor de sport over te brengen op (jeugd)spelers van Oemoemenoe. „Het is de ultieme teamsport, je moet het echt samen doen. Je valt samen aan en als de tegenstander de bal heeft, moet je samen verde digen. Als speler kan je je niet ver stoppen." donderdag 22 november 2018 GO 'Deze pot is heel bijzonder' Emile Calon Een Oranje-speler wordt ver pletterd onder een overmacht aan Engelse rugby'ers. FOTO JOHN GILES/EPA Arno Seijbel is nog altijd nauw bij Oemoemenoe betrokken. FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39