Miss Daisy is terug op het toneel r. 10 ZE Raad van State: vergunning voor horeca-ondernemer Gé is geldig The Big Smile wint Logistiek Prijs Zeeland BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Kerncentrale Dat de WD kerncentrales wil, weten we al lang (krant 6 novem ber). Dat alle bezwaren ertegen gemakkelijk opzij worden ge schoven, ook. Dat de afvalhitte van de huidige kerncentrale zo een Natura-2000 gebied wordt ingepompt ziet of voelt bijna nie mand. Een groot leefgebied, het Schelde-estuarium, wordt hier door al meer dan vijftig jaar ver ontreinigd. Dat moet zo snel mo gelijk stoppen en zeker niet méér De omgevingsvergunning die de gemeente Goes aan De Goese Poort heeft verleend, werd vorige maand in hoger beroep bij de Raad van State aangevochten door een bewo ner van de 's-Heer Hendrikskinde- rendijk in Goes. Hij vreest voor ern- worden. Zonder koeling geen kernenergie, dus blijven er koel torens over van 170 meter hoog. Die wil Zeeland niet en kilome ters lange aanvoerbuizen voor koelwater ook niet. Arjan Lubach zal zich met zijn kul-item over kernenergie nog wel eens achter zijn oren krabben voor welk karretje zich hij nu weer heeft laten spannen. E. den Heijer Ritthemsestraat 109, Oost-Souburg Twitterverbod Zo'n twitterverbod voor Wilders (krant 5 november) doet me den ken aan het afnemen van de me gafoon en de bel van een dorps omroeper. Die vindt immers zó weer een nieuw bordes of po dium om zijn boodschap de we- stige overlast van de bezoekers van het restaurant en van het vele auto verkeer dat over het Tiendenplein zal gaan rijden waar hij vlak bij woont. Op de verdieping van het restaurant komen verblijfsruimten voor 21 personeelsleden. Volgens de gemeente woont de man op 175 me ter afstand van het restaurant en kan hij er onmogelijk last van heb- reld in te schreeuwen. De advocaten die dat willen be reiken zouden misschien beter hun inspanningen richten op re gimes en landen waar bijna dage lijks op markten en soms bruilof ten, vele doden vallen. Vaak gaat het om hun eigen geloofsgeno ten. En onderzoeken wat de im pact op en gevolgen voor het kweken van haat daardoor zijn. Het zou me niet verbazen dat Wilders zich als eerste aanmeldt om op Mars tomaten te gaan kweken. Onder het motto dat ik ooit in een filosofische bui be dacht: 'wie zijn hoofd gebruikt, stoot het niet'. Maar aangezien ik geen Sartre- imago heb zal ik in de toekomst weinig door Wilders geciteerd worden. Sjaak Oosterling Europalaan 56, Goes ben. De man zelf zegt dat hij op 100 meter woont. Ongegrond De Raad van State laat de afstand in het midden maar bepaalde dat de omwonende wel degelijk belang hebbende is bij de verleende ver gunning. Daarmee gaat de Raad van State in tegen het oordeel van TROTS Wat een geweldig TROTS-traject van Astrid van Kleeff (krant 8 no vember) over de (kansloze) jon geren die door de juiste aanpak en strakke begeleiding weer een goede en fijne plaats in de samen leving kunnen krijgen. Ieder kind met zijn eigen bagage de kans geven in het leven er weer iets van te maken. Zo te le zen is het succesvol want de jon geren hebben er weer zin in. Na tuurlijk moet je wat streng maar ook rechtvaardig zijn en grenzen weten te trekken. Ieder kind vraagt een individuele aanpak. Maatwerk is zeer zeker de moeite waard. Geweldig dat het voor de meesten lukt. Zij en wij mogen er TROTS op zijn. De jeugd is echt niet verloren. Elly van der Bliek Zeemanserve 30, Vlissingen de rechtbank Zeeland-West-Bra- bant. Die had de man niet-ontvan- kelijk verklaard omdat hij te ver weg zou wonen. De Raad van State heeft in tegenstelling tot de recht bank wel inhoudelijk naar de inge diende bezwaren gekeken. De be zwaren zijn echter ongegrond ver klaard zodat de verleende omge vingsvergunning onherroepelijk is. The Big Smile is een startup en heeft een vernieuwende techniek ontwikkeld om resterende droge buiklading uit de hoeken en span ten van zeeschepen te krijgen. Het familiebedrijf mocht de prijs in ontvangst nemen na stemmen van het publiek. The Big Smile scoort het beste op de criteria innovatie, belang voor Zeeland en impact in de logistieke keten. Het Zeeuwse familiebedrijf wint een geldbedrag van 5000 euro ter besteding aan hun innovatie. De andere twee genomineerden waren MijnContainerDienst en MVH Lo- gistics. Tijdens het evenement Zeeland Connect gisteren in Middelburg stond de logistiek in Zeeland cen traal. Bijna 170 deelnemers uit de Zeeuwse logistieke sector en daar buiten bezochten gisteren thema sessies en het inspiratieplein. Berm De krant (10 november) vraagt zich af waarom zoveel auto's in Zeeland in berm of sloot belan den. Ik weet dat ook niet, maar ik weet wel waarom veel fietsers in het donker bijna of helemaal in de berm komen: door verblinding door tegemoetkomende auto's. Blijkbaar zijn de autokoplampen feller dan voorheen en/of heeft men tegenwoordig minder oog voor tegenliggers op naast de weg liggende fietspaden zodat er min der wordt gedimd. Soms ben je als fietser gedwon gen maar even te stoppen en te wachten tot de betreffende auto gepasseerd is. Aan fietsen valt op die manier weinig plezier meer te beleven! dr.J.P. Zwemer Bisschopstraat 4, Serooskerke In Driving Miss Daisy is Daisy Werthan de Joodse weduwe van 72, die onlangs haar auto total loss heeft gereden. Haar zoon wil dat ze voortaan door een chauffeur wordt rondgere den, en dat wordt dan Hoke Coleburn, een zwarte man van rond de zestig. Uiteraard moeten die twee aanvankelijk ook niet veel van elkaar hebben. En hoe ouder hoe taaier, om het oneerbiedig te zeggen. Daisy doet er het langst over om te ontdooien. Uiteindelijk groeit er een innige vriendschap, die tot in de laatste dagen van Daisy's dementie stand houdt. Echt enorm 'feelgood', dat zouden we alle maal wel willen meemaken. De grote lijn van het verhaal gaat er dan ook vlotjes in, maar vult niet echt. Daarvoor is alles net iets té mooi. Maar de kleine details kunnen wél heel boeiend zijn. En om dat tot een belevenis te maken, daarvoor is knap acteerwerk nodig. Dan kun nen we de kleine stapjes (twee vooruit, één achteruit) naar wederzijds respect en wederke rige betrokkenheid meebeleven. Hier te lande kennen we Driving Miss Daisy waarschijnlijk vooral van de film uit 1989 (met Morgan Freeman en Jessica Tandy). Maar het is ooit allemaal begonnen als toneelstuk, en daar zijn we nu terug. Met grande dame Anne Wil Blankers (tweevoudig winnares van de Theo d'Or toneelprijs) als Daisy. De dubbelheid van de rol (kwetsbaar en staalhard) kan zij als geen ander in Daisy's metamorfose prachtig zicht baar en intens beleefbaar maken. donderdag 22 november 2018 GO Megarestaurant mag er komen De bouw van het nieuwe Aziati sche restaurant van horeca-on dernemer Gé op bedrijventerrein de Goese Poort in Goes kan doorgaan. Dit blijkt uit een uit spraak van de Raad van State die gisteren bekend werd. In het res taurant kunnen elke avond 1450 bezoekers komen. Adri Klinkenberg Den Haag/Goes Het bedrijf The Big Smile in Zie- rikzee heeft de Logistiek Prijs Zeeland gewonnen. De prijs werd gisteren door voorzitter John Dane van Zeeland Connect uitgereikt tijdens het jaarcon gres van Zeeland Connect in het Van der Valkhotel in Middel burg. Luc Oggel Middelburg De VS een toonbeeld van Westerse rede lijkheid en beschaving? Toch niet vlak na WO II, toen McCarthy als een blinde fanaat op communisten joeg. Andere minderhe den hadden het ook moeilijk. In die dagen waren onder anderen zowel Joden als zwarten net zo goed doelwit van sterke onofficiële discriminatie. In het toneelstuk Driving Miss Daisy is dat het aangrijpings punt van het verhaal. Vanavond is het stuk te zien in Goes. Willem Nijssen Goes A Anne Wil Blankers en Edwin Jonker in Driving Miss Daisey. foto leovanvelzen 'Driving Miss Daisy', toneel: vanavond in De Mythe Goes, aanvang 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38