'Parkeren op straat goedkoper' Politie helpt Vlissingse met schrijven van kerstkaarten 7 VERKEER VREES VOOR GROTE DRUKTE VANWEGE VAKANTIEPARK De opluchting in politiek Middelburg dat een miljoenenverliesop Waterpark Veerse Meer is afgewend, voelt voor de inwoners van Arnemuiden erg wrang. Daar heerst nu een grote vrees voor heel veel meer auto's die dwars door het dorp gaan rijden, vanaf de snelweg naar het vakantiepark. In oktober al klonk vanuit Ar nemuiden de waarschuwing dat het te druk zal worden in het dorp. Toen besloot de ge meenteraad dat het bedrijf Driestar het failliete recreatiepark mag kopen om er een park met maximaal 8oo vakantiehuizen van te maken. Wethouder Chris Simons trachtte de zorgen weg te nemen. Toeristen zullen vanaf de snelweg ook via Lewedorp naar Waterpark Veerse Meer rijden, voorspelde hij. En als handreiking beloofde hij nog dat het verkeer in het dorp ge teld zal worden om de drukte te meten. Als de wegen aangepast moeten worden om alles in goede banen te leiden, kan dat betaald worden uit geld dat Driestar voor schiet voor investeringen in de omgeving van het park. De rust is daarmee niet weergekeerd in Ar nemuiden. Karei Dingemanse, die aan de doorgaande route in het dorp woont, laat op eigen initiatief een enquête houden. Hij heeft studenten van University College Roosevelt gevraagd dorpsgenoten te vragen hoe zij denken over de verkeerssituatie op de Nieuw- landseweg en het Schuttershof. Hoe hij er zelf over denkt, is wel duidelijk. „Zeven jaar geleden is deze route heringericht, Het zou beter en veiliger worden. We kun nen nu concluderen dat we voor de gek zijn gehouden. De weg is juist gevaarlijker geworden", stelt Dingemanse. Auto's, fietsers en voetgangers maken gezamenlijk gebruik van dezelfde 'ruimte' op straat. De ge dachte is dat ze daardoor beter op We kunnen nu concluderen dat we voorde gek zijn gehouden. De weg is juist gevaarlijker geworden elkaar moeten letten en het daar door ook veiliger wordt. „Maar wat blijkt uit de eerste gesprekken voor de enquête: ze steken alleen over bij het zebrapad. Het zegt al genoeg dat ze zich alleen daar vei lig voelen." En Dingemanse snapt dat wel. „Mijn dochters van 5 jaar gaan nooit alleen de voordeur uit, geen denken aan, veel te gevaarlijk." Hij wijst ook op een telling die de ge meente in juni van dit jaar heeft laten doen. Resultaat: 7851 voertui gen op één dag op de Nieuwland- seweg en het Schuttershof. Zijn conclusie: het is nu al niet veilig in Arnemuiden en dat wordt over vijfjaar alleen maar erger met de komst van Waterpark Veerse Meer. Dezelfde waarschuwing klonk gisteravond nog eens luid en dui delijk tijdens de vergadering van de Dorpstafel Arnemuiden in dorpshuis De Arne. Niet alleen de veiligheid is in het geding, vinden bewoners, maar daarmee ook de leefbaarheid en zelfs de gezond heid. Zeker op de vrijdagse wissel dag wordt het onaanvaardbaar druk op de wegen door Arnemui den, is de angst. Een rondweg zou volgens velen de beste oplossing zijn. Bovendien voorzien inwo ners ook parkeerproblemen op doordeweekse dagen omdat de toeristen ook boodschappen ko men doen in het dorp. Anderzijds is de Bewonersgroep Arnemuiden ook benaderd door ondernemers, zei Kees Asscheman namen de BGA. „Zij benadrukken dat de winkels bereikbaar moeten blijven, omdat zij ook geld willen verdienen aan de toeristen." De vele vragen worden door de Bewonersgroep Arnemuiden be sproken met de gemeente. „Wij mogen namelijk voortdurend meedenken", merkte Asscheman op. „Maar we moeten daarbij wel kritisch blijven. „Desnoods beleg gen we een extra avond over de verkeersveiligheid om druk op de ketel te houden." VLISSINGEN Politie-agenten helpen Eef de Nooijer vol gende week met het schrijven van kerstkaarten in zorgcen trum Ter Reede en in het Sint Jacobscafé in Vlissingen. De initiatiefneemster van project Postmaatje verblijdt al jaren eenzame zielen en zieke kin deren met verjaardags-, beter- schaps- en wenskaarten. Voor de kerstdagen doet Eef er sa men met door haar aangewor ven 'postmaatjes' nog een schepje bovenop. „Politiemen sen helpen met het schrijven van kaarten." Mensen kunnen de kaarten- schrijvers zowel in Ter Reede (dinsdag 27 november van 10.00 tot 12.00 uur) als in het Sint Jacobscafé (woensdag 28 november van 9.30 tot 12.00 uur) aan het werk zien. Helpen met schrijven kan, ook via postmaatje.nl. Het is de laatste keer dat Eef de Nooijer met Postmaatje kerst kaarten verstuurt. „Het Natio naal Ouderenfonds neemt het schrijven van kerstkaarten over. Postmaatje trekt zich te rug, maar wordt niet opgehe ven. Voor verjaardagen en spe ciale acties blijf ik kaarten stu ren." Daarom protesteren buurtbewo ners tegen het bestemmingsplan waarin de bouw van de apparte menten en de parkeerkelder op de bouwput wordt geregeld. De zaak is voorgelegd aan de Raad van State. „Een parkeervergunning in Mid delburg kost 87 euro per jaar; dat is veel goedkoper dan een parkeerplek in een garage. Dan gaan ze op straat parkeren en komt er een parkeerte- kort in de binnenstad", stelde de raadsman van een omwonende. Volgens de gemeente en project ontwikkelaar Heijmans hoeven omwonenden daar niet voor te vre zen. In de privé-parkeerkelder ko men voldoende plekken voor de kopers van de maximaal veertig ap partementen erboven. Ook rechter en staatsraad Lex Mi- chiels tekende aan dat parkeren op straat geen probleem zal zijn als de appartementen en parkeerplaatsen gekoppeld verkocht zullen worden. Dat gaat vrijwel zeker gebeuren, lie ten de gemeente en Heijmans we ten. Volgens de gemeente komt de parkeergarage dan ook niet leeg te staan. Het plan voor de bouwput laat maximaal 150 parkeerplaatsen in de garagekelder toe, waarvan er 60 zijn gereserveerd voor de bewoners. Het is nog niet bekend wanneer de ap partementen gebouwd gaan wor den. In- en uitrit Eerder haalde de Raad van State een streep door het plan, omdat er on der meer wat schortte aan de par keergarageregeling en de verkeers veiligheid van de in- en uitrit. De in- en uitrit van de parkeergarage aan de Zuidsingel worden echt ver keersveilig, beweerde de gemeente tegenover de rechter. De toegang komt aan de noordzijde van het complex, op tien meter van zowel de Koningstraat als de Korte Noordstraat. donderdag 22 november 2018 WA 'Straks nog meer auto's door het dorp' Maurits Sep Arnemuiden - Karei Dingemanse Omwonenden zijn bang dat hun nieuwe buren in het toekomstige appartementencomplex op de bouwput in Middelburg hun auto's op straat parkeren. Zij denken dat een parkeervergun- ning van de gemeente goedko per zal zijn dan een plek kopen in de parkeerkelder onder de ap partementen. Maurits Sep Middelburg A Mevrouw Meulmeester wordt geïnterviewd door Levy Grinwis van University College Roosevelt over de verkeersdrukte op de door gaande route door Arnemuiden. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35