Driving Miss Daisy in Goes Stijging voor veelgebruikers van Westerschelde Ferry valt mee De Zeeuwse bermen worden langzaam armer Nieuw bij Fortis Korfbalsters Rowena de Pagteren Mayella Kuizenga vonden hun draai bij Souburgse eersteklasser Anne Wil Blankers speelt in stuk over het naoorlogse Amerika Heel Middelburg staat er vol mee. Op tientallen plekken is het woord 'Rasie' gespoten. De 'tag' staat op gebouwen,'sokkels, tunnelwanden ^%arDstraatmeubilair. En niemand De Westerschelde Ferry introdu ceert volgend jaar een zomertarief. Het voorstel is klaar. Incidentele passagiers gaan van half juni tot begin september, als de boten in een halfuursdienst varen, fors meer betalen voor een overtocht met het fïetsvoetveer. Een los kaartje (enkele reis) kost nu nog 3.15 euro. Dat wordt 4,50 euro. Bui ten de zomermaanden gaat een enkeltje maar een dubbeltje meer kosten: 3,25 euro. De prijsstijging van diverse losse kaartjes in de zomer varieert van 25 tot 55 procent. Enkeltjes worden tussen de 85 cent en 1,35 euro duurder, retourtjes tussen de 1,90 en 2,35 euro, afhankelijk van het meenemen van een fiets of brom fiets en een leeftijdskorting voor kinderen en 65-plussers. B-tag Voor veelgebruikers die reizen met een b-tag geldt geen afwijkend ta rief in de zomer. Per 1 januari gaan ze wel een tikkeltje meer betalen, omdat de verhoging van de btw van 6 naar 9 procent wordt doorbe rekend. Dat is stuiverwerk. Voor reizigers die buiten het hoogsei- De tarief stijging moet 170.000 euro extra in het laatje brengen zoen een los kaartje kopen wordt behalve 3 procent btw-stijging ook 1 procent indexering bijgeteld. Een dubbeltje dus. Behalve studenten mogen ook scholieren volgend jaar gratis mee met het veer. Voor hun fiets of brommer moeten ze 1 euro beta len. Attractie Het zomertarief benadrukt dat het fïetsvoetveer enerzijds openbaar vervoer is en anderzijds een toeris tische attractie. De gestegen prij zen voor incidentele passagiers kruipen in de richting van de prij zen van toeristische pontjes als Perkpolder-Hansweert (enkeltje 8 euro), Yerseke/Wemeldinge-Go- rishoek (6 euro) en Kamperland- Zierikzee (13,50 euro), maar ze zit ten daar nog ruim onder. De tariefstijging moet 170.000 euro extra in het laatje brengen om de beleving rond de overtocht aan trekkelijker te maken, onder meer met wifi, koffie en digitale infor matie over de omgeving. Het reizigersplatform OPOV heeft op 30 oktober een positief advies uitgebracht over het voor stel van de directie van de Wester schelde Ferry. Alleen het dagelijks provinciebestuur kan de prijzen nog wijzigen. De bedoeling is dat de tarieven voor de overtocht over de Wester schelde op 12 december worden vastgesteld tijdens de aandeelhou dersvergadering. Meteen daarna worden ze gepubliceerd op de site van de veerdienst. ZEELAND 2 It ZEELAND 2 donderdag 22 november 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND12 ZEELAND10 Hoger zomertarief veerdienst Een retourtje Vlissingen-Bres- kens met het f ietsvoetveer gaat fietsers in de zomer 10 euro kos ten. Nu is dat nog 7,90 euro. Dat betekent een prijsstijging van 26 procent. Ernst Jan Rozendaal Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29