Lubach te gast bij LateNightTonight Alles draait om Zeeland UJLTUUR 25 Oenleuv/e pzc app A Gouden Televizier-Ring voor Floortje Naar het Einde van de Wereld in 2016. Dessing werd niet veel later uitgeroepen tot Omroepvrouw van het Jaar. „Dat maakt je niet per se minder kwetsbaar", zegt ze. „Ik heb nog steeds de neiging me veel te veel op de hals te halen en vervolgens toch iedereen ge noeg aandacht te geven en blij te houden. Als een soort schaapherder. Vermoeiend hè? Ohhhh, zo vermoeiend." Het heeft ook voldoende voordelen. Er zijn veel trouwe vrienden op wie ze altijd kan terugvallen. „Ik zou ook niet kunnen emigreren. Ik kan niet zonder mensen om me heen. Mensen die ergens anders helemaal opnieuw beginnen, zoals in Einde van de Wereld: ik zou het niet durven en kunnen. Nederland is ook veel te leuk. Ik ben zó blij om na een lange reis die duinen weer te zien." Fascinatie Er is, misschien juist daarom, een eeuwige fascina tie voor mensen die wél in staat zijn alles en ieder een achter te laten voor een nieuw bestaan. Het is wederom een thema in het nieuwe Floortje en de Ambassadeurs (BNNVara), dat vanavond van start gaat. Daarvoor bezocht ze onder meer Nederlandse ambassadeurs in Myanmar, Rusland en Iran. „Meestal maak ik verhalen over mensen die echt helemaal doen en laten waar ze zin in hebben. Déze mensen doen precies het tegenovergestelde. Zij dragen andermans beleid uit, maar geven er een eigen invulling aan. Natuurlijk zien ze daar ook iets avontuurlijks in, anders ga je niet vier jaar lang in Iran wonen." Het kostte enige moeite de ambassadeurs zover te krijgen om mee te doen. „Ze zijn huiverig voor het clichébeeld: zo nu en dan koninklijk bezoek ontvangen en een beetje gezellig borrelen. Ze hebben een veel meer politieke functie dan ik ook zelf dacht. Het is een ingewikkelde functie." Ambassades bezoe ken klinkt misschien niet heel sexy, weet ze ook. „Maar ik vind niet dat je alleen tv moet maken om te scoren." Daarnaast vond Des sing het gezond haar comfort zone eens te verlaten. „Meer inhou delijk, meer politiek. Ik kan naar Uruguay en daar mensen ontmoeten die geen zin meer hebben in onze consumptiemaat schappij. Dan voer ik vrij gemakkelijk een gesprek vanuit mijn eigen persoon. Maar praten met een diplomaat in Rusland waar alles zo gevoelig ligt; daar moet je goed op voorbereid zijn." Ik heb nog steeds de neiging me te veel op de hals te halen en toch iedereen blij te houden Misschien word ik afgefakkeld, maar ik heb een oprecht programma gemaakt waar ik trots op ben „Ik zorg wel dat wat ik maak, enig nut heeft", ver volgt Dessing. „Ik zal nooit alleen voor mijn eigen lol een beetje rondreizen. Dat heb ik in het verle den wel gedaan. Maar zelfs bij 3 op Reis deed ik op een gegeven moment mijn best om meer te maken dan: ik reis en lig nu op een strand. Snap je? Ik wil andere culturen laten zien en uitleggen, blikvel den verbreden. Ik wil niet roomser zijn dan de paus, maar dit is hoe ik altijd heb gewerkt en nu kan ik er nog iets méér verdieping in leg gen. Misschien vinden kijkers er niets aan en word ik afgefakkeld, maar dan weet ik in elk geval dat ik een oprecht programma heb ge maakt waar ik trots op ben." Constant onderweg zijn, vliegtuig in, vlieg tuig uit, verschillende klimaten en mensen, tijdsverschillen. Hoe lang houdt ze dat nog vol? „Tja, dat is wel een goeie", klinkt het seri eus. „Ik merk wel dat mijn lijf het wat zwaarder heeft. Dat het wat ouder wordt en ik niet meer te veel hooi op mijn vork kan nemen. Toen ik geope reerd was, maakte ik drie maanden later alweer een tocht met absurde beklimmingen. Ik ben zó gedreven dat mijn lijf dan denkt: vooruit, ik doe wel mee. Maar dat wordt de laatste tijd wat moei lijker." Nieroperatie Ze kreeg te maken met de knokkelkoorts, onder ging een nieroperatie, liep een tekenvirus op en had een hersenvliesontsteking. „Ik moet voorzich tiger zijn, zeker in landen waar van alles heerst. En tegenwoordig ga ik iets vroeger op reis. Eerst even wennen, een beetje sporten en veel slapen. En zo op krachten komen om door te gaan." Dessing vertelt dat haar 89-jarige vader onlangs een ongeluk met de fiets had. Hij liep geen ernstige verwondingen op, maar op die leeftijd herstelt het lichaam minder snel. „Daar heeft hij het wel moei lijk mee, ook omdat hij nu zijn drie vrijwilligers- baantjes niet kan doen. Ik heb het niet van een vreemde", lacht ze. „Dus ja, ik moet het echt wat rustiger aan doen om het allemaal fysiek vol te houden. Aan de men taliteit zal het niet liggen. Onlangs vertrok ik naar Sao Paulo. Ik heb de hele nacht over die donkere oceaan gevlogen. Dan ineens breekt het eerste licht door en zie je de eerste kuststukken van Zuid- Amerika. Ik krijg er nog steeds een dikke strot van. Als een kleuter zo blij. Magisch!" Het is onduidelijk waarom Lu bach, die niet bereikbaar was voor commentaar, in de uitzen ding mag verschijnen. Hij is niet de eerste Nederlan der die Meyers te gast heeft. In het verleden ontving het pro gramma ook al de acteurs Ca- rice van Houten Game ofThro- nes) en Michiel Huisman, die in Amerika aan de weg timmert. De Amerikaanse talkshow- host heeft zich in het verleden positief uitge laten over Lu bach, die in Amerika vooral bekend werd door filmpjes uit zijn program ma Zondag Met Lubach die viral gingen. De Trump-introductie Netherlandsjirst en het filmpje over de wapenlobbyclub NRA trokken de meeste kijkers. Zondag met Lubach werd zon dag voor het laatst dit seizoen uitgezonden. De cabaretier toert de komende maanden door het land met zijn theater show Arjen Lubach Live! ZML keert vrijwel zeker terug na de zomer. Download onze nieuwe app direct via pzc.nl/app donderdag 22 november 2018 PC A Floortje Dessing met de ambassa deur in Moskou, Renée Jones-Bos... A ...en bij de Nederlandse ambassadeur in Myanmar, Wouter Jurgens. foto'sbnnvara Arjen Lubach is volgende week woensdag te gast in het programma Late Night Tonight van de Amerikaanse komiek Seth Meyers. Het programma van Meyers wordt elke werk dag live vanuit New York uit gezonden. Dennis Jansen li Download in de w App Store Google Play Floortje en de Ambassadeurs, vanavond om 22.25 uur, NPO 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25