24 M ANGELA KIJKT TV INTERVIEW FLOORTJE DESSING Floortje Dessing staat bekend als de immer onverschrokken globetrotter. Maar naar eigen zeggen is de tv-maker, vanaf vanavond te zien in haar nieuwe serie Floortje en de Ambassadeurs, niet zo'n koele kikker. En ouder worden is maar lastig. Eigenlijk zou je als tv-kijker niets meer moeten verbazen. Alles wordt tegen woordig gezocht via het scherm, van bruid tot beste thuisbakker en van zangtalent tot nieuwe Uri Gelier, dus waarom een paar ge zellige surrogaatkleinkinderen dan niet? Toch moest ik even slikken toen ik het las. Dit is van een heel andere orde dan een stel 30-jarige vrou wen die oud en wijs genoeg zijn om zelf te be slissen of ze een weekendje gaan logeren bij de boer. En als het thema in handen is van een commerciële zender, SBS 6 in dit geval, houd je je hart vast. Prison Breakterug lotevan de dag Ik ben verslaafd aan televisie, maar kan ook naar niks kijken, gewoon staren en me verliezen in constant zappen Tikkievoor goede doel Maar die angst bleek dinsdagavond totaal ongegrond. Mag ik jullie oma zijn? is een keurig programma dat de schrijnende problematiek van eenzaamheid onder ouderen weer eens op een andere manier benadert dan Geer Goor of Omroep Max. Marijke (69) bleek een warme, kwieke dame die mans genoeg is om haar leven zelf invulling te geven. Maar sinds het overlij den van haar man voelt ze zich eenzaam. „Nie mand hoeft meer iets van je of rekent op je, da's een heel stom gevoel", sprak ze treffend. De opzet van het programma was vergelijk baar met Boer zoekt Vrouw. Marijke kreeg een aantal videoboodschappen te zien van gezin nen, koos er drie uit om mee te daten en vroeg uiteindelijk aan een gezin dat net uit Zuid- Afrika naar Nederland was geëmigreerd of ze hun oma mocht zijn. Beetje hard vond ik het wel voor de Groningse alleenstaande moeder met 3-jarige zoon en het levendige Surinaamse gezin met zeven kinderen die opnieuw een te leurstelling moesten verwerken. Maar presenta trice Kim-Lian sloot gelukkig af met een oproep dat potentiële opa's en oma's zich ook voor hen konden melden. Nu maar hopen dat het storm loopt. eerder op de avond bij De Wereld Draait Door. Hij zat er vanwege een dichtbundel, maar bij hem gaat het natuurlijk al snel over meer. Dus ook over Zwarte Piet en de onoverbrugbare kloof in onze maatschappij. Hij herhaalde zijn drin gende oproep, die hij eerder aan deze krant toe vertrouwde: „Hou je koest. Alle partijen hebben een beetje gelijk. Ga niet zo hard tegen elkaar, laat het even groeien." En hij sprak de wijze woorden dat zonder broederschap ook de kern waarden gelijkheid en vrijheid op de tocht staan. Geïnspireerd door Marijke vraag ik daarom: Beste Jan, wilt u de opa van heel Nederland wor den? Ze had voor program ma's als Yorin Travel, RTL Travel en 3 op Reis al zo'n beetje alle uit hoeken van de wereld gezien. En toch. „Toen de eerste aflevering van Floortje Naar het Einde van de Wereld werd uitgezonden op het mooiste podium, NPO1 (in januari 2014, red.), was ik zó ziek van de zenuwen dat ik letterlijk uit Nederland vluchtte en naar vrienden in Zuid-Afrika ben gegaan." Dessing (48) wil het geen faalangst of slecht zelfbeeld noemen. „Want die on verwoestbare rots, zoals veel mensen mij zien, ben ik óók. Ik sta honderd procent achter dat wat ik maak en kan ook kwaad worden als collega's daaraan twijfelen. Maar er zit een andere wereld achter", biecht ze op. Het is een wereld van kwetsbaarheid die eigen lijk alleen haar vrienden zien. „Ik heb het van thuis meegekregen. Bij ons werd alles altijd met de man tel der liefde bedekt. 'Doe maar gewoon lief tegen je zusje. De wereld is al boos genoeg.' Mijn ouders hebben allebei goede, maar ook woelige tijden meegemaakt. Mijn vader was kind tijdens de Tweede Wereldoorlog. Dus niet naar doen tegen elkaar, dat was de basis van alles. „Ik kende gezinnen waar iedereen elkaar soms even lekker de tent uitvocht. Dat vond ik heel merkwaardig. Ik heb ook ooit een Itali aanse vriend gehad die enorm uit zijn dak kon gaan en vervolgens ineens riep: 'Ah joh, ik hou toch van je?!' Toen ik voor televisie ging werken, moest ik erg wennen. Dat ie mand recht in je gezicht zei wat hij niet goed vond. Dan kromp ik helemaal in el kaar, moest ik bijna overgeven van ellende. Dat harder worden, heb ik moeten leren. En nog steeds, ik ben er van nature gewoon niet zo goed in." Inmiddels won ze met haar bejubelde reis programma's tal van prijzen, waaronder de donderdag 22 november 2018 TELEVISIE De serie Prison Break komt weer op de buis. De fans hebben vanaf 2009 moeten wach ten, maar Netflix brengt vanaf 1 december het vijfde seizoen van de reeks rond Michael Scofield. Er zijn negen nieuwe afleveringen. Ik moet het écht wat rustiger PC —Musicalster Bill van Dijk RADIO 3FM-dj Sander Hoogendoorn heeft het groot ste betaalver- zoek van Neder land gedaan voor Serious Request. Hij roept luisteraars op een 'Tikkie' (betaalapp) van 2 euro over te maken en door te sturen naar anderen. Ondertussen dacht ik aan Jan Terlouw (87) FOTO ANNEMIEKE VAN DER TOGT aan doen Gudo Tienhooven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24