23 allang gebruikelijke binnenschaat- sen 'een verschil van dag en nacht'. Allereerst vergt buitenschaatsen een specifieke voorbereiding. „De impact van het weer is doorslagge vend", zegt Timmer. „Je zult als schaatser en coach goed moeten na denken. Waar staat de tegenwind? Daar moet je je extra klein maken. En waar staat de wind in de rug? Dan ga je wat hoger zitten. En hoe is het ijs? Vaak vraagt dat om een kortere slag omdat je met lang glij den snelheid verliest. De uitdaging is dat je voordeel haalt uit de om standigheden." Bovenal wordt buiten het men tale aspect nóg belangrijker, vindt Timmer. Zo is het van groot belang Vaak vraagthet buitenijs om een kortere slag dat schaat sers zich niet laten afleiden door de dingen waar ze geen invloed op hebben. „Ik probeerde op buitenijs altijd het beste uit mezelf te halen. Geen energie verliezen aan vragen als: pakt de wind, regen of sneeuw gunstiger uit bij de concurrentie? Dat staat een maximaal resultaat in de eigen rit in de weg. Loslaten, dat is heel belangrijk. Wie daarin het beste zijn? Vaak zijn de absolute toppers mentaal de sterkste." Loslaten. Ook Jan Bos neemt het woord in zijn mond wanneer het over rijden op buitenbanen gaat. Bij een zonnetje en weinig wind kan er ook buiten zeer snel worden geschaatst, maar werken de natuur lijke elementen tegen? Dan is vlug accepteren het devies, weet Bos. „De één is daar beter in dan de ander. Wat scheelt is ervaring. Schaatsers die in hun jeugd veel op buitenijs hebben geschaatst, raken minder snel in de war. Die gaan er gewoon vol voor en zien het daarna wel." TOPWEDSTRIJDEN Bendtnergaat alsnog de cel in Weer remise in tweekamp FLITSEN dat een heel vervelend stuk, uitge rekend van een vriend. Na die ver velende aanloop was dit opnieuw een trap na van Louis", zegt Pot. Van Gaal vliegt na zijn Azië-trip meteen door naar Israël. Hij laat de pers weten dat hij aanwezig is om de 'spelers van Jong Oranje te sti muleren'. Jong Oranje verliest de halve finale van Italië (t-o). Pot: „Denk je dat hij is langsgekomen in ons hotel, op loopafstand van de zijne?" Nee dus. Van Gaal laat wél via de media weten wat hij van Jong Oranje vond. „Als je één helft goed speelt, kun je niet tevreden zijn. Dat lijkt me wel duidelijk", laat Van Gaal optekenen. En hij be doelde één helft op het hele toer nooi. Pot is er helemaal klaar mee. „Die evaluatie was al gedaan. Niet op kantoor, waar we hadden afge sproken, maar door Van Gaal in de krant." Pot denkt vijfjaar later in Mooie Cor dat het in de aanloop naar het EK fout is gelopen. „Jij krijgt al mijn spelers. Als ik die woorden herhaal, word ik opnieuw boos." Maar dat hij voortdurend kritiek uitte via de media was de druppel. „Toen was ik definitief klaar met die man. Ik vond Louis gewoon onbeschoft en dat neem ik hem kwalijk. Hij moet niet denken dat hij zich alles kan permitteren. Louis is geen koning, geen god. Hij is gewoon een mens, van vlees en bloed. Net als ik. En ik heb fat soensnormen, die voor mij de maatstaf zijn in een vriendschap. Hij zei dat hij 'als topje van de ijs berg van de KNVB zijn zegje mag doen'. Ik heb van het ene op het andere moment afstand van hem gedaan." Hij komt Van Gaal nog weieens tegen. Dan geven ze elkaar een hand. „Daarna loop ik door." Louis van Gaal geeft aan niet de behoefte te voelen om te reageren op het verhaal van Pot. donderdag 22 november 2018 GO -Marianne Timmer (44) SEIZOEN 2018-19 23-25 nov WBTomakomai (Jap) 7-9 dec WB Tomaszow M. (Pol) 14-16 dec WB Heerenveen 28-30 dec NK afstanden Heerenveen 11-13 jan EK allr. spr. Collalbo (Ita) 26-27 jan NK allr. spr. Heerenveen 1-3 feb WB Hamar (Nor) 7-10 feb WK afstanden Inzeil (Dui) 23-24 feb WB sprint Heerenveen 2-3 mrt WK allround Calgary (Can) 9-10 mrt WB, finale Salt Lake City (VS) VOETBAL Nicklas Bendtner (30, foto) heeft zijn hoger beroep tegen een gevangenisstraf van vijftig dagen ingetrokken. De Deen, die nu voor Ro- senborg speelt, kreeg die straf omdat hij na een avondje stappen een taxi chauffeur een gebroken kaak sloeg. Bendtner wei gerde aanvankelijk de cel in te gaan en de boete van ongeveer 200 euro te be talen. Hij gaf de mishande ling toe, maar hij zou uit zelfbescherming hebben gehandeld. Toch besloot hij om de gevangenisstraf als nog te accepteren. SCHAKEN Ook de ne gende partij in de schaak tweekamp om de wereldtitel tussen de Noor Magnus Carlsen en de Amerikaan Fabiano Caruana heeft geen winnaar opgeleverd. Na 56 zetten besloten de twee grootmeesters in Lon den opnieuw tot remise. Daardoor is de strijd, die twaalf partijen omvat, nog altijd in evenwicht: 4,5-4,5. De tiende partij is vandaag. De Nederlandse hand- balsters hebben het oe fenduel met Angola ge wonnen: 32-29. Judoka Sanne van Dijke heeft de binnenband van haar elleboog afgescheurd, zo meldt ze op Facebook. Cor Pot (I) in 2013 als coach van Jong Oranje samen met toenma lig bondscoach Louis van Gaal. Datzelfde jaar gaat het in de aan loop naar het jeugd-EK en ook tijdens het toernooi mis tussen de twee. FOTO'S ANP, PIM RAS of god, maar onbeschoft' Titel: Mooie Cor Auteur: Mayke Wijnen Uitgever: Edicola Sport Aantal pagina's: 304 Prijs: 19,95 ISBN: 9789492920362 Een volgepakt Olympisch Sta dion in Amsterdam tijdens het WK allround. Op de voorgrond is Patrick Roest bezig aan de 1500 meter, fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23