Verstappen: 'Derde? Wat heb ik er aan?' voetbal cultuur geworden' Geloste schoten 21 in de Champions League tegen AEK Athene Het decor blijft zoals altijd dik doenerig, in het Monaco van het Midden-Oosten. De vuurwerk show boven Yas Marina zal we derom compleet over de top zijn. En ondanks dat de laatste Formule t-race van 20t8 nagenoeg nergens meer om gaat, zal het feest tot diep in de Arabische nacht er niet min der om zijn. Maar natuurlijk wordt de tiende GP van Abu Dhabi er vooral een voor de cijfer- fetisjisten. Lewis Hamilton is al sinds de race in Mexico wereldkampioen. Mercedes heeft de constructeur- stitel binnen. En in de hele pad- dock is de focus al verlegd naar 2019. Wie echter nog wel wat te winnen heeft? Max Verstappen. Laatste race Met nog één laatste race te gaan en dus maximaal 25 te verdienen WK-punten zou de 2t-jarige Lim burger van Red Buil Racing nog één of zelfs twee posities kunnen stijgen in de eindafrekening. Ver stappen staat nu vijfde in de WK- stand met 234 punten. Valtteri Bottas staat slechts drie puntjes boven hem (237) en ook Kimi Ra- ikkönen (derde met 251 punten) is met zeventien punten verschil nog te achterhalen door de Neder lander. Verstappen hield Mercedes-Fin Bottas de laatste drie races ruim achter zich, dus voor het eerst als vierde eindigen na een vijfde (2026) en zesde plaats (2027) mag sowieso realistisch genoemd wor den. Om nog met stip naar de top- 3 te stijgen lijkt op voorhand al een klein wonder nodig. Dan moet Verstappen zelfwinnen of tweede worden en mag Raikkönen in zijn Ferrari niet in de top-5 eindigen. Carrière „Maar vijfde, vierde, derde.Het maakt me echt niets uit", gaf Ver stappen al toe. „Wat heb ik daar nou aan? Ik denk niet dat ik over vijftien jaar nog eens terugkijk op mijn carrière en dan denk: 'goh, dat seizoen ben ik vierde of derde geworden'. Er telt maar één plaats voor mij. Dat is de eerste plaats." Aangezien die eerste plaats er niet meer in zit, met Hamilton die de titel al binnen heeft, kan zelfs een top-3 plaats hem gestolen worden. „Dan moet ik straks ook nog naar dat FIA-gala.zo ver telde Verstappen met een lach. Naar dat verplichte eindejaars feest - als een van de beste drie coureurs van de koningsklasse - hoopt hij de komende jaren im mers nog vaak genoeg te moeten. Als er in zijn ogen écht iets te vie ren valt. is het niet verboden. Maar dat zeg ik als burger." Tijdens én voorafgaand aan het afgelopen WK zijn er 2762 doping controles uitgevoerd door de FIFA. Slechts één speler had bloedwaar- des die de toegestane standaard overschreden, maar omdat hij een medisch attest had om dit te verkla ren, werd dit geen kwestie. Medicijnen Zo'n acht jaar geleden onderzoch ten voormalig KNVB-arts Han In klaar en Doris van der Laan al eens het gebruik van medicijnen, vooral ontstekingsremmers, onder de Ne derlandse profvoetballers. 27,5 pro cent gaf aan regelmatig met derge lijke medicamenten te spelen. In klaar trok aan de bel omdat ontste kingsremmers onder meer maag darmbloedingen kunnen veroorza ken en er tevens risico is op proble men met de nieren, hart- en bloed vaten. Er zijn voorbeelden van spelers die ontstekingsremmers namen alsof het snoepjes waren. Daniël Agger (ex-Liverpool) speelde jaren geleden een duel voor het Deense Brondby nadat hij de hele week de maximale dosis ontstekingsrem mers had geslikt en voor de wed strijd nog eens vier pillen. Na een half uur moest hij van het veld, hij beefde en stortte eenmaal buiten het veld in. Ram gaat niet in op gevolgen en effecten van het teveel slikken van medicijnen. „Dat zijn medische vragen, dat is niet aan mij", zegt Ram. D'Hooghe doet dat wel. Pillen kunnen voor maagbloedingen, hoge bloeddruk en nierproblemen zorgen. „Voor sommigen is een ontstekingsremmer gewoon on derdeel van de wedstrijdvoorberei ding." Het probleem ligt natuurlijk bij de overvolle speelkalender. Afgelo pen week nog zei Virgil van Dijk dat zijn hardnekkige ribblessure niet geneest. „Het heeft rust nodig, maar die heb ik niet", zei Van Dijk, Geneeskunde verliest het in de sport gewoon van de economie. „Behalve toen we erin slaagden het WK in Qatar te verplaatsen van de bloedhete maand juni naar novem ber", zegt D'Hooghe. „Maar verder komt de geneeskunde altijd op het tweede plan..." Hakim Ziyech (Ajax) Luis Suarez (Barcelona) Edin Dzeko (as Roma) Harry Kane (Tottenham Hotspur) Neymar (Paris Saint-Germain) donderdag 22 november 2018 GO stille leider Met een topresultaat in de laat ste Formule 1-race van 2018 kan Max Verstappen (vijfde) in Abu Dhabi Valtteri Bottas (vierde) en zelfs Kimi Raikkö- nen (derde) nog voorbij in het wereldkampioenschap. „Maar er telt maar één plaats", zegt hij zelf. „De eerste plaats." Arjan Schouten Abu Dhabi Max Verstappen heeft nog wat te winnen, maar hij vindt het zelf niet al te boeiend. FOTOEPA Daniël Agger: veelgebruiker. foto proshots Hakim Ziyech kan dit seizoen ook op Euro pees niveau uitstekende cijfers overleggen, (in eerste vier Champions League-duels) -4 Hakim Ziyech haalt uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21