7 Ik werk op Schouwen- L\ Duiveland Arjan 't Jong (27) werkt ruim vier jaar bij speelgoedwinkel Intertoys in Zierikzee. Hij weet alles over het assortiment, houdt zich bezig met verkoop, adviseert bij de inkoop en geldt als expert op het gebied van spelcomputers. i et een bal en een beetje lego kon de kleine Arjan zich goed bezighouden. „Ik speelde vooral vaak buiten met vriendjes. We woonden aan de Hofferstraat in Zierikzee, dus vlak bij het Slin- gerbos. Daar klommen we in bo men en speelden we met takken. We hadden niet zo veel speel goed nodig", herinnert hij zich lachend. Tegenwoordig verkoopt hij speelgoed en is ook nauw be trokken bij de bedrijfsvoering van Miranda Huyer, eigenares van de Intertoys-winkel aan de Mol in Zierikzee. „Detailhandel trok me altijd al, is veel leuker dan op school zitten. Dat vond ik zo saai. Eerst werkte ik bij De Spar. Toen die supermarkt hier in de stad van de ene op de andere dag dichtging, ben ik direct over gestapt. Miranda had al eerder ge vraagd of ik hier wilde komen werken. Je verkoopt iets, dat as pect is vergelijkbaar, maar het as sortiment hier is natuurlijk heel anders", zegt 'tjong. Volgens de Zierikzeeënaar is het zaak de trends binnen de speel goedbranche goed bij te houden en daar op het juiste moment op te reageren. „Heel leuk voor jong en oud nu zijn bij voorbeeld de ztringz-regenboog- touwtjes. Dat zijn gekleurde draadjes waarmee je op je vingers allerlei figuren kunt maken: een parachute of een kop en schotel." Het valt hem op dat opa's en oma's hier ook enthousiast van worden. Geen wonder, de ztringz zijn im mers een hedendaagse variant op wat zij vroeger fröbelden met een simpel draadje wol. Het aanbod in de winkel is breed: er is wat wils voor baby's Detailhandel trok me altijd al, is leuker dan op school zitten. Dat vond ik zo saai tot ouderen en alles wat daartus sen zit. Dus ook het klantenbe stand is heel divers. „In het begin moest ik wennen aan huilende kinderen. Huilend omdat ze niet meer weg willen uit de winkel of omdat ze niet krijgen wat ze graag willen hebben. Maar dat went en er zijn vooral ook veel blije kinderen, soms staan die te springen als ze iets krijgen", ver telt de verkoper. De Sinterklaasdrukte is nu in volle gang. Die begint elk jaar di rect na verspreiding van de bro chure, begin oktober, constateert 't Jong. „En dan blijft het druk tot en met de eerste week van ja nuari. Hoog op de verlanglijstjes staan altijd wel lego en Barbie poppen, maar hot zijn nu vooral L.Ó.L.dat zijn surpriseballen in laagjes en Ty Beanie Boo: een knuffel die je hebt in alle soorten en maten." De verkoper zelfheeft een grote voorliefde voor spelcomputers en hij is dan ook de aangewezen per soon om een geïnteresseerde klant daar alles over te vertellen. Hij fietst elke ochtend rond kwart over acht met plezier naar zijn werk. „Heerlijk dat ik niet in een file hoef te staan. Ik begin met een kop koffie, overleg met Miranda en met de verkoopsters, die alle maal wisselend parttime werken. Om negen uur staan de uitstal- rekken op de stoep en kunnen de klanten komen." 't Jong houdt van het contact met de klanten. „Met veel men sen uit de omgeving bouw je een band op en sommigen komen af en toe gewoon binnen voor even een praatje. Dat is prettig." Maar ook beleeft hij veel plezier aan het toeristenseizoen dat tegen woordig al met Pasen begint en tot oktober bezoekers naar de stad trekt. dinsdag 20 november 2018 BE> Lego altijd hoog op verlanglijstjes In de wekelijkse rubriek, Ik werk op Schouwen-Duiveland, vertelt iemand over zijn werk op het ei land. In deze negende aflevering: Arjan 't Jong. Ali Pankow Zierikzee De speel goedbranche vergt nauwlet tend volgen van de trends, stelt Arjan 't Jong. - Arjan 't Jong, speelgoedverkoper

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51