m Maliepaard scoort ook in elfde duel Niels Mesu krijgt opvolger bij eerste Traohitol Trophy 'Mm 11 Broeren spitsentrainer Dennis gaat eveneens weg l, TAM:. het beter en pakten we die perio- detitel." Dat kunstje wilde hij dit seizoen graag herhalen, alleen krijgt De Nooijer daar de tijd niet meer voor. Na veertien duels, met één over winning, drie gelijke spelen en tien nederlagen, is het einde verhaal voor de trainer. De nederlaag tegen FC Eindho ven van zaterdag was de druppel. „Na de wedstrijd heb ik nog met een aantal bepalende spelers be sproken wat we zouden kunnen doen om dit om te draaien", zegt De Nooijer, terwijl hij op het aan recht zit. „Die jongens begonnen natuurlijk ook over de kwaliteit van de selectie. Je kunt ze op alles voorbereiden, beelden laten zien van de tegenstander, maar als som mige gasten het niet oppikken. Hij zou er van alles over kunnen zeggen, met de vinger naar be paalde mensen kunnen wijzen, maar dat doet hij niet. Vandaag (dinsdag) neemt hij afscheid van de spelersgroep, daarna trekt Gérard de Nooijer de deur definitief achter zich dicht. Tweelingbroer Dennis heeft dat gisteren (maandag) al ge daan. Gérard laat alles de komende da gen rustig bezinken. „We kunnen er moeilijk over gaan doen, maar dat heeft geen zin", zegt hij. „De resultaten spreken ook niet in mijn voordeel. Eén overwinning en drie gelijke spelen, dat is te wei nig." Na bijna vijfenhalfjaar bij FC Dordrecht, eerst als assistent en sinds 2016 als hoofdtrainer, sluit hij een hoofdstuk af. „Ik heb me bij deze club goed kunnen ontwikke len. Dat ik nu ben ontslagen, is ver velend en even slikken. Ik heb van daag veel berichtjes gehad van spelers en trainers uit heel Ne derland. Dat doet me goed. Wat er de komende tijd op mijn pad komt, dat zie ik wel. Ik sta overal voor open." Dan gaat zijn telefoon weer en begint het volgende gesprek. Vanuit een boom in de tuin val len nog wat bladeren op het ter ras. Binnenkort zijn ze weg. VLISSINGEN Joran Maliepaard zet zijn ongeremde doelpuntenpro ductie voort. Ook in de achtste wedstrijd van het seizoen was hij trefzeker voor Duiveland. Drie keer zelfs, waardoor hij nu solo aan de leiding gaat in het PZC-topscorers- klassement. De van DBGC overgekomen aan valler staat op 21 (doel)punten, met gemiddeld meer dan tweeënhalve goal per wedstrijd. Hij heeft tot nu toe in alle acht competitiewedstrij den van zijn club gescoord en ook in de drie bekerwedstrijden die voorafgingen aan de competitie. Tot dit weekeinde moest Malie paard de leiding delen met Abdoe Abdenbi, maar deze aanvaller van Vlissingen kwam vanwege een blessure niet in actie. Het bood Ma liepaard de kans om afstand te ne men en tegelijkertijd de kans aan anderen om te klimmen. Van die gelegenheid maakte Kyle Doesburg gebruik. De spits van Hoek schoot zijn ploeg zaterdag in de derde divisie naar een 2-1-over- winning op ONS Sneek. Daarmee bracht hij zijn seizoenstotaal op ne gen treffers, goed voor achttien punten. Net als Abdoe Abdenbi. Miroslav Peric klom verder in de top 10. De aanvaller van Terneu- zense Boys scoorde wéér twee keer, zaterdag tegen MZC'11 (0-4-over- winning). Peric staat inmiddels op tien doelpunten en heeft in vijf wedstrijden twee keer gescoord. Voetbal Awards In het kader van de Zeeuwse Voet bal Awards werd Alex Jobse geko zen tot Speler van de Week. Met twee doelpunten en een assist zorgde hij voor het raamwerk van Serooskerke voor de 3-2-zege op Tholense Boys. Terneuzense Boys greep twee awards: die van Trainer (Hubert van den Hemel) en Club van de Week (vanwege de periode- titel). Het Doelpunt van de Week werd gemaakt door Jeremy Spelier van Walcheren. Topscorer 4Bzat 21 1 3edivzat 9 Goes Niels Mesu krijgt zondag een op volger. De Middelburgse mara thonschaatser is de laatste die een meerdaagse op zijn naam schreef; in december 2016 zegevierde hij in de KPN Vierdaagse. Donderdag begint de Trachitol Trophy. Het marathonschaatsen heeft een geschiedenis van meerdaag- ses. De bekendste is de Greenery Six, die van 1998 tot en met 2006 werd verreden. De klassementslei ders reden daarbij in een opval lend spruitjespak. In 2007 was er ook nog een Driedaagse (zonder sponsornaam) en vervolgens was het acht jaar stil. Pas in 2016 kwam er een opvolger: de KPN Vier daagse. Maar ook die werd maar één keer verreden. Nu is er de Tra chitol Trophy, met wedstrijden in Breda (donderdag), Utrecht (vrij dag), Hoorn (zaterdag) en Gronin gen (zondag). Deze wordt mini maal vier keer - tot in 2021 - verre den. Niels Mesu kan zijn titel niet verdedigen. De Walchenaar on dergaat een behandeling voor kan ker. Zijn broer Erwin is nu de enige Zeeuwse A-rijder en hij zal er in de vier races wel bij zijn. Bij de B-rijders zijn Joerec Cijsouw en Rico van Damme actief. Bij de Trachitol Trophy worden de wedstrijden elke dag een stukje langer en zwaarder. Bij de A-rij- ders worden achtereenvolgens 80, 100,125 en 150 rondes gereden. Bij de B-rijders gaat het om 60,80,100 en 120 rondes. In Breda, voor veel Zeeuwen de thuisbaan, begint het programma om 18.00 uur. dinsdag 20 november 2018 GO Broer Dennis heeft zich soli dair verklaard met Gérard de Nooijer. De spitsentrainer hoorde gisteren in Dordrecht nog wel het verhaal van de beleidsbepalers en de (tijde lijk) doorgeschoven assis tent-trainer Scott Calder- wood aan. Zijn besluit om ook te vertrekken stond toen al vast. „Want bij een aantal mensen met wie ik zou moe ten samenwerken, heb ik geen goed gevoel", aldus Dennis de Nooijer. Gérard de Nooijer. - -VL Joran Maliepaard Kyle Doesburg Jens Pyfferoen Erwin Franse ^.Kt2 Miroslav Peric Duiveland Hoek -t i HBzon 9 ij -. ..Si V Vlissingen Sluis emlna AbdoeAbdenbi 5A zon 3edivzo Terneuzense Boys HVV'24 Duiveland Sinan Coban 3A zon Ronald Zwager WKMwa.t'wr'Bi- r Martijn Simonse 4Bzat Luctor Hkz De Westhoek MZVC 3A zat Gijs van Duijvenbode 4Bzat Patrick Joossens 4A zat Alex Jobse Niels Luteijn Serooskerke ZeelandiaMb 2Ezon GinoZupelli Walcheren Zaamslag 3A zat NiekLuime 3A zat 4 Noad'67 nymM Joost de Witte 3Bzat Roeland van Vliet Breda

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43