1 i O O) CD O 10 ZE Ruben Boutens Belgisch kampioen Vier keer goud voor Olympia op A-niveau Tieleman mist op WK net synchroonf inale De Looze bewijst waarde voor O O w- Gérard de Nooijer is ontslagen bij FC Dordrecht. Na vijfenhalfjaar moet hij weg bij de club uit de eerste divisie. Zijn tweelingbroer Dennis is solidair met hem. ONTSLAG GÉRARD DE NOOIJER V Middelburger Ruben Boutens heeft zondag in Dolhain het open Belgisch kampioenschap in- doorkarten op zijn naam geschreven. Na vijf voorrondes en een halve finale bleven er van de 68 deelnemers tien rijders over voor de finale. Hierin startte Boutens, die de rege rend wereldkampioen is, vanaf de tweede po sitie. Al snel nam hij de leiding over, om die vervolgens niet meer af te staan. De Walchenaar rijdt in 2018 nog twee grote wedstrijden: het Spaans kampioenschap in Madrid en de Race of Champions in Aarhus. De springgroep van Olympia Kapelle liet zich in Goes opnieuw goed zien tijdens groeps- springwedstrijden in het ABC-niveau. Hier mee zetten de gymnasten de zegereeks voort, nadat zij ook tijdens de regiokampioenschap pen succesvol waren. Op het hoogste landelijke niveau (A) haalde de club vier gouden medailles, terwijl ook op het B-niveau twee keer het hoogste podium werd gehaald. De jeugdspringers in het C-ni- veau haalden goud, zilver en brons. In dit ni veau was MTV Middelburg succesvol met driemaal goud, één keer zilver en één keer brons. De twee Zeeuwse clubs hadden de handen ineen geslagen met een gecombi neerd team Olympia/MTV dat drie gouden en drie zilveren medailles pakte. Nard Tieleman heeft het jeugd-WK in Sint-Petersburg afge- loten met een ne gende plaats bij het synchroonspringen. De vijftienjarige gymnast uit Sint- Kruis kwam met Emre Sörman tot een score van 44.990. Ze liepen daarmee op een haar na de finale voor vijftien- en zes tienjarigen mis, die was weggelegd voor de beste acht koppels. Eerder al werd Tiele- Turner Stan de Looze van Delta Sport had suc ces tijdens het bondskampioenschap voor clubteams in Nijmegen. De gymnast van de Zierikzeese club deed mee met het team van O&O Zwijndrecht en was van grote waarde. De ploeg won zilver. De Looze zette op vier van de zes toestellen het best resultaat neer voor zijn team. De Zie rikzeese turner startte op vloer met 11.850 (tweede) en vervolgens haalde hij de beste scores op voltige (9.800), ringen (10.350), sprong (11.200) en brug (11.450). Op de rekstok haalde hij de tweede score met 10.150. man 31ste tijdens de individuele wed strijd. Van Anrooij Godschalk De tuin van huize De Nooijer ligt deze maandagochtend be zaaid met bladeren. „Gérard heeft nu ge noeg tijd om die eens op te rui men", zegt echtgenote Lorita met een knipoog. Een dag eerder heb ben ze te horen gekregen dat de man des huizes niet langer trainer is van FC Dordrecht. De club houdt hem verantwoordelijk voor de tegenvallende resultaten en slaat, zonder hem, een andere weg in. „Het is niet anders", reageert De Nooijer even later, tussen twee telefoontjes door. „Nu is het even vervelend en hectisch. Maar over een paar dagen zal het een stuk rustiger zijn." Hij heeft de komende weken en misschien wel maanden tijd voor andere dingen. Al moet dat ook niet te lang duren. Gérard de Nooi jer (49) is een voetbaldier en wil op termijn graag weer aan nieuwe uit daging beginnen. Of dat in Neder land is of in het buitenland, de toe komst zal het uitwijzen. „Wacht even", zegt hij als zijn telefoon weer gaat. Zaakwaarne mer Youssif Hamzaoui belt, om over de afhandeling van het ont slag te overleggen. Alles moet net jes afgehandeld worden en uit de mond van De Nooijer zal niets ne gatiefs over FC Dordrecht komen. Ruim 24 uur eerder werd hij op de vroege zondagochtend gebeld door Peter Drijver. De Nooijer dacht dat de technisch manager de 3-0-nederlaag van zaterdagavond tegen FC Eindhoven wilde bespre ken, maar Drijver vertelde de trai ner dat hij op non-actief werd ge steld. Eén van de redenen, naast de tegenvallende resultaten, was dat De Nooijer 'te professio neel en te veeleisend' zou zijn geweest in relatie tot zijn spelers. Het was indi rect eigenlijk een com pliment voor de trainer, want de lat die hij bij FC Dordrecht heeft neergelegd was voor een aantal voetballers te hoog. „Iedereen weet dat FC Dordrecht één van de laagste budgetten in het Nederlandse profvoetbal heeft", zegt De Nooijer. „De afgelopen jaren heb ik altijd met beperkte middelen moeten werken. Vorig seizoen hebben we het goed gedaan en iets neerge zet, dit seizoen was het moeilijker." Het is nog maar een halfjaar geleden dat FC Dordrecht dankzij het winnen van de derde-perio- detitel mee mocht strijden om promo tie naar de eredivisie. Na sensationele wed strijden tegen Cambuur strandde de ploeg in de halve finale, op Het Kasteel van Sparta. Daarna liep de ene na de andere speler de deur uit naar een andere club en moest in de zomer een vrijwel nieuwe selectie wor den samengesteld. Periodetitel FC Dordrecht haalde vooral ta lentvolle, onervaren spelers in huis. „We hebben jongens die graag willen en kwaliteit heb ben, alleen hebben de meesten nog geen ervaring op dit niveau", zei De Nooijer er half oktober over. „Vorig seizoen duurde het ook een tijd voordat het ging lopen. Na de winterstop kregen we er wat spelers bij, vanaf dat moment werd dinsdag 20 november 2018 KARTEN TURNEN TRAMPOLINESPRINGEN TURNEN Voetballer Levi Bouwense uit Goes speelt vanmiddag om 14.00 uur met Oranje onder 19 tegen Portugal. Het duel is de afsluiting van een vierlandentoernooi in Armenië. Per abuis is in de krant van gisteren mel ding gemaakt van een Nederlandse titel voor Middelburger Peter de Bree in de spelsoort ankerkader 47/2 eerste klasse. De biljarter werd echter tweede. GO n Shirin van An rooij is tijdens de Flandrien- cross in Hamme net buiten de top 10 geëindigd. De veldrijdster uit Kapelle kwam als elfde over de meet, slechts 53 tel len na de win nares. Haar zus Lindy finishte als achttiende op dik twee mi nuten. In het klasse ment van de DVV Verzeke ringen Trofee, waar Hamme onderdeel van uitmaakt, staan ze 18de en 26ste. l Judoka Indy Godschalk uit Middelburg is bij een Europa Cup-toernooi in het Hongaarse Gyor tweede geworden in de klasse -48 kilo. Met vier over winningen op rij haalde het veertienjarige talent de finale. Daarin was ze net niet opge wassen tegen de Roeemse lasmin Covaciu. De partij werd pas in de gol den score be slist. 'Nu is het even vervelend en hectisch' Barry van der Hooft Oost-Souburg Gérard de Nooijer sluit zijn tijd als hoofdtrainer van FC Dor drecht af op precies 100 wed strijden. Hij stapte 22 keer als winnende coach van het veld. Zijn eerste drie wedstrijden stond hij in het seizoen 2014/2015 als interim-trainer langs de lijn in de eredivisie. Er- nie Brandts was ontslagen en assistent De Nooijer over brugde de periode naar de nieuwe man, Jan Everse. De afgelopen drie seizoenen was De Nooijer in 90 competi tiewedstrijden hoofdverant woordelijke, in 4 play-offduels en in 3 bekerwedstrijden. De staf van FC Dordrecht in betere tijden. Vanaf links: assistent trainer Scott Calderwood, teammanager Ariejan Wallaard, Gérard de Nooijer, materiaalverzorger Jan van Zadelhoff, verzorger en her steltrainer Michael Koedam en Dennis de Nooijer (geheel rechts). FOTO BOAZ TIMMERMANS o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42