Subsidie voor museumplan 6 Service aan ondernemers binnenstad stopt 'M-p Ook ondernemers in de binnenstad van Middelburg moeten voortaan gaan betalen voor het ophalen van karton en papier. Tot nu toe deed de gemeente dat alleen voor hen gratis, maar daar stopt zij per 1 januari mee. Buiten het centrum moeten onder nemers ook zelf het afvoeren van karton en papier betalen. Het ge meentebestuur vindt het oneerlijk om dat voor de binnenstad te blij ven doen. Dat gebeurde wel jaren lang als service naar de midden stand. Bovendien wordt het afval met de hand ingezameld en dat is zwaar werk en vanwege de arbeids omstandigheden niet vol te hou den, stelt het college van B en W. Niet compleet gratis En gratis was het natuurlijk ook niet helemaal, merkt de gemeente op. Voor de ondernemers wel, maar niet voor de gemeente. De kosten werden uiteindelijk betaald via door de inwoners, via de lokale be lastingen. De ondernemers weten inmid dels dat zij het karton en oud papier voortaan zelf moeten opruimen en de kosten zelf moeten betalen. Vol gens de gemeente wordt nog met de Vereniging Ondernemers Mid- delburg overlegd over een geza menlijke aanpak voor de midden standers. De VOM wil het voor de onder nemers zo makkelijk mogelijk ma ken, zodat niet iedereen voor zich zelf een oplossing moet zoeken, zegt voorzitter Frank Bijleveld van de ondernemersvereniging. „Ik ben daarover in gesprek met de ge meente en hoop dat we die oplos sing zo snel mogelijk kunnen mel den." Hij kan nog niet zeggen hoe die eruit gaat zien. „Daarvoor is het nog te vroeg." Bijleveld snapt dat de gemeente het gratis inzamelen van karton en oud papier bij de onder nemers in de binnenstad wil beëin digen. Voor de middenstanders was het natuurlijk gemakkelijk dat het zo ging, maar nu overal zelf voor zorgen is niet zo simpel. „Niet alle winkels hebben de ruimte om zelf een container te plaatsen. Als VOM willen we onze leden daarom hel pen." Bijleveld ziet het ook als een taak van de belangenorganisatie om de ondernemers hierbij te helpen. Glasafval Overigens is oud papier niet het enige afVal waar de ondernemers in het centrum van Middelburg beter op moeten letten. Ze zijn door de gemeente ook gewaarschuwd over hun glasafval. In de binnenstad staan glascontainers, maar die zit ten vaak snel vol omdat ook cafés en restaurants er hun glas in gooien. En als ze dan vol zitten, worden lege flessen er naast gezet. Dat geeft weer veel overlast. Ook voor dit probleem wil de ge meente best meedenken met on dernemers. Maar als de overlast niet verdwijnt, dan gebeurt dat wel met de glascontainer op Plein 1940, waarschuwen B en W. Dan gaat die definitief weg. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl Meld u nu aan en ontvang heel 2019 korting! De steun houdt nog niet in dat het daadwerkelijk verhuist naar de rand van het Domburgse duinge bied. Het museum moet eerst zo'n 4,5 miljoen euro zien te vinden om de bouw en exploitatie rond te krijgen. Vervolgens is het wach ten op het fiat van de gemeente raad. Het Veerse college maakte on langs bekend dat het bereid is in totaal negen ton subsidie te geven voor de bouw van een nieuw mu seum. En het meldt nu ook dat de provincie positief staat tegenover de plannen om te verhuizen van de Ooststraat naar het gebied waar nu nog een midgetgolfbaan is. Het benadrukt ook dat de provincie daar niets anders wil zien dan al leen een museum. Interessant Het college is voor een verhuizing omdat een vernieuwd museum bijdraagt aan de kwaliteitsverbe tering van Domburg als plaats waar veel toeristen verblijven. Het denkt dat een nieuw en groter museum vooral interessant is voor de Domburgse hotelgasten. „We hebben die doelgroep dan ook wat te bieden", schrijft het aan de leden van de raadscommis sie. Het Marie Tak van Poortvliet Museum zit sinds 1994 aan de Ooststraat in een replica van het tentoonstellingsgebouw! j e waarin Jan Toorop tussen 1910 en 1921 zomerexposities inrichtte. Het telt één zaal en richt zich op het exposeren van werken van kunstenaarskolonies van begin twintigste eeuw. Het nieuwe mu seum, naar een ontwerp van Cees Dam, telt straks drie zalen en een café en steekt maximaal vier me ter boven de duinen uit. IN DE REGIO Voorstellingen over huiselijk geweld Bijeenkomst Tuin van Zeeland Zing maar mee MIJN DORP, MIJN STAD AAGTEKERKE dinsdag 20 november 2018 WA Middelburg wil geld voor papier Maurits Sep Middelburg Ondergrondse papiercon tainer op Plein 1940 in Mid delburg. n Kijk voor meer informatie op: www.zorgstroom.nl/voordeelpas Zorgstroom Het dagelijks bestuur van de gemeente Veere wil veertig mille subsidie geven zodat het Marie Tak van Poortvliet Mu seum definitieve plannen kan maken voor een verhuizing naar het Nehalenniagebied. Emile Calon Domburg VLISSINGEN Donderdag vindt de première plaats van 'Rake Klappen' door de Zeeuwse Kome die. Deze leesvoor gaat over kinder mishandeling. Bram van Belzen, Ruben Goedhart en Mar leen Vermeer bren gen met name de rol van volwasse nen in beeld. Na de voorstelling is er tijd om na te praten onder leiding van een medewerker van GGD/Veilig Thuis. Na de pauze volgt er een korte voorstelling over het lot van kinderen na een (v)echt- scheiding. De avond begint om 19.30 uur en vindt plaats in theatercafé Spoet nik aan de Oude Markt 41. Toegang is gratis, reserveren via zeeuwsekome- die.nl. MIDDELBURG De stichting Tuin van Zeeland nodigt woensdag haar do nateurs en belang stellenden uit voor een lezing in Hof van Buren. Henk Remijn spreekt om 16.00 uur over 'Bomen over zwam men'. De Tuin van Zeeland zet zich actief in voor de in standhouding, ont wikkeling en uit breiding van het natuurschoon op Walcheren. WESTKAPELLE In jeugdgebouw Bij de Koster wordt donderdag om 19.30 uur een zang avond gehouden. Er worden zowel oude als nieuwere versjes gezongen. De liedteksten wor den uitgedeeld, zodat iedereen kan meezingen. RESTAURANT ÉN MUZIEKPODIUM VLISSINGEN De grote foto uit de oude wijk Havendorp aan de Buitenhaven in Vlissingen was een schot in de roos, gisteravond bij de opening van Moluks restaurant Havendorp in de Vlissingse stationsrestauratie. De familie van eigenaar Dicky Wattimena woonde in de wijk die vlak achter het sta tion lag. Hij vernoemde zijn restaurant er naar, omdat hij er de Molukse gerechten serveert naar de familierecepten. Vanaf morgen is het restaurant in bedrijf. Havendorp wordt tegelijk muziekpodium, voor de andere passie van Watti mena. Gisteren zong de winnaar van Senior Voice of Holland er, Jimi Bellmartin (rechts op de foto), foto dirk-jan gjeltema Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00-16.30 uur: Soos voor senioren met o.a. biljarten, kaarten en koersballen GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmerdor, 13.30- 17.00 uur: Soosmiddag voor 50+ met biljarten, kaarten, sjoelen en spelletjes; 18.30-19.30 uur: Activiteiten avond jeugdnatuurclub De Vleermuis voor kinderen van 7 t/m 12 jaar KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur: Middag voor sociaal contact, waar gehandwerkt wordt; De Couburg, 19.30 uur: Infor matiebijeenkomst realisatie 'Zonnepark Koudekerke' MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis voor senioren (50+); Padma, Verwerijstraat 51, 09.00-17.00 uur: Expositie Thea van Soe- len; Cinema Middelburg, 20.00 uur: Vertoning 'What will pe- ople say'; Schouwburg Middel burg, 20.00 uur: Theatergroep Suburia speelt het stuk 'Troost Zonen' GOES Bibliotheek, 10.00-12.00 uur: Bijeenkomst voor werkzoe kenden; OOSTKAPELLE De Halve Maan, 14.00-16.30 uur: Koersbal OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden; 10.15-11.45 uur: Spel- en sport- morgen voor 55+'ers VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur: Handwerkcafé VLISSINGEN Gymzaal Theo Thijssen, Troelstraweg, 16.00 uur: Kleu- tergym WESTKAPELLE Markt 65,14.00-16.30 uur: Soos voor ouderen met o.a. koersbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38