Aanvalsolan Dronken Pool is hardleers Einde verhaal voor De Nooijer bij Dordt 2 ERNSTJAN ROZENDAAL zwarte piet Column DESTELLING Vandaag: Ik ga volgend jaar in Zeeland kamperen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters ALLES we®// RE wortel, het water en ONZE SCHOENEN spreek ik met het sinterklaas? RAT KICK OUT ZWARTE PIET- SEZIN WOONT OP 20Ö' ZEI IK, WIJ OP A SGP: Huisvest daklozen in 'tiny houses' Files door ongeluk op Deltaweg: één gewonde KAPELLEBRUG Hardleerse drankrijder gepakt De dronken Pool die zondagavond werd aangehouden begon met spookrijden vanaf de Bevelandse kant, nadat hij ruzie kreeg met een vrachtwagenchauffeur. Zijn auto kon pas in Terneuzen tot stilstand worden gebracht. De reden is sim pel, legt woordvoerster Wendy Suurmond van de Westerschelde tunnel uit. „Er staan alleen slagbo men aan het begin van de tunnel, voordat je er in rijdt. Niet aan het eind. Omdat het een spookrijder was, konden we hem dus niet stop pen voordat hij de tunnel in zou gaan." Waarom de Poolse automobilist begon met spookrijden en waar de ruzie met de vrachtwagenchauf feur over ging, is niet bekend, laat Suurmond weten. Het incident met de Poolse spookrijder kreeg nog een bizarre wending. De man werd na zijn aanhouding wegens spook rijden later op de avond op vrije voeten gesteld, waarna hij we derom in de fout ging. Deze keer werd hij opgepakt wegens rijden onder invloed. Zijn auto werd daarop in beslag genomen. Er staan alleen slagbomen aan het begin van de tunnel, voordatje er in rijdt De man reed zondag rond 16.45 uur in tegengestelde richting door de Westerscheldetunnel. Oogge tuigen spraken van een levensge vaarlijke situatie. De Pool zette zijn auto aan het einde van de tunnel aan de kant, omdat de slagboom in middels was neergelaten om de weg te blokkeren. De man sloeg daarop op de vlucht. Later werd hij aangehouden. De clubleiding liet hem weten dat De Nooijer 'te professioneel en te veeleisend' was en stelde hem op non-actief. „Ik kan zeggen dat ik er altijd alles aan heb gedaan om het maximale eruit te halen." FC Dordrecht verloor zaterdag avond in eigen stadion met 0-3 van FC Eindhoven. Daardoor bleven de 'Schapenkoppen' gedeeld hekken sluiter in de Keuken Kampioen Di visie, met het schamele aantal van zes punten. Veertien competitiedu els resulteerden dit seizoen in één overwinning, drie gelijke spelen en tien nederlagen. Zondagochtend werd De Nooijer gebeld door Peter Drijver, de man die verantwoorde lijk is voor technische zaken en de eerste selectie mede samenstelde. Drijver kwam met de mededeling dat de trainer per direct op non-ac tief was gesteld. Tweelingbroer Dennis de Nooijer, die spitsentrai- ner was bij FC Dordrecht, besloot om per direct te stoppen. 3 of 4 dagen 188-eeuws l herenhuis bij Belgische kust Het komt niet vaak voor dat Superman mij een kopje koffie aanbiedt. Vorige week gebeurde het, op de stoep van de Hogeschool Zeeland in Vlissingen. Oeps! Ik moet natuur lijk zeggen HZ University of App lied Sciences. Spiderman was er trouwens ook. actie van Witte Kruis. De zorgorga nisatie zoekt superhelden voor op de ambulance en wilde daar op een ludieke manier aandacht op vesti gen in regio's waar de nood het hoogst is, Haaglanden en Zeeland. Dus stonden ze met twee ambu lances - een Haagse en een Zeeuwse - voor de deur van hoge scholen, om studenten verpleeg kunde erop te wijzen dat behalve het ziekenhuis ook de ambulance voor hen een perspectief kan zijn. perhelden te werven, dat moet wel onderdeel zijn van het Zeeuwse aanvalsplan arbeidsmarkt, dacht ik. Dat is een paar maanden geleden in het provinciehuis bedacht. Zeeland heeft namelijk een probleem. Als er niks gebeurt, hebben we over een paar jaar 6000 vacatures. De drie O's hebben de handen ineengesla gen om dat te voorkomen. Nee, dat zijn geen stripfiguren. Dat zijn on dernemers, onderwijs en overheid. op de beroepspraktijk is een speer punt in het aanvalsplan. Hierover praat de HZ elke week mee. Alle re den dus te denken dat de school be vordert dat toekomstige verpleeg kundigen een kijkje nemen in een ambulance. In Den Haag stonden de studenten in een lange rij. In Zeeland werden ze binnen ge houden. Sterker nog, ofWitte Kruis wilde stoppen met flyeren. Oké, misschien hadden de studen ten een proefwerk, maar de ambu lances stonden er lang genoeg. En ja, waarschijnlijk vinden ze toch wel een baan. Maar wat een ver schil met Den Haag! Dan mag je een internationale naam hebben gekozen, dat maakt je niet meteen minder kleinburgerlijk. Lekker aanvalsplan zeg. De deur op slot doen als Superman langskomt. Een internationale naam maakt je niet minder dinsdag 20 november 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ben weer trots op het Neder lands Elftal 354 reacties Jt; SECRETARIAAT VAN VLISSINGEN Tiny houses, zeer com pacte woningen, kunnen de oplossing zijn voor de dak- en thuislozen op Walcheren. Dat vindt de SGP Vlissingen. Bij deze groep mensen komt vol gens de SGP veel drugs- en alcoholverslaving voor en de huidige opvang bij het Witte Huis in Vlissin gen leidt er toe dat dak lozen in groepjes in het centrum van Vlissingen rondhangen. De partij stelt voor dat de drie Walcherse gemeenten een centrale plaats voor deze huisjes inrichten, waar daklozen 'met be geleiding en bewaking' kunnen wonen. WILHELMINADORP Bij een verkeersongeval op de Deltaweg (N256) bij Wilhelminadorp is gis terochtend een persoon gewond geraakt. Het on geluk zorgde voor flink wat oponthoud. Kort voor 08.00 uur vond een aan rijding plaats tussen de kruising met de Lange- weg bij Wilhelminadorp en de brug bij Kats. Ter plekke deed zich een kop- en staartbotsing voor tussen zeker drie voertuigen. Er werd een ambulanceteam opge roepen en dat heeft één van de betrokkenen afge voerd naar het zieken huis. Bergingsbedrijf De Moor moest twee auto's wegslepen. Een 56-jarige man is in de nacht van zondag op maandag op de Gentse vaart in Kapellebrug aangehouden wegens rijden onder invloed. Zijn rijbewijs is ingeno men. Een ademtest wees uit dat hij 680 ug/l had ge dronken. Tegen de man, die gisteren rond 01.30 uur werd aangehouden, werd eerder dit jaar ook al proces-verbaal opge maakt voor het rijden onder invloed. Hij mag zich in februari volgend jaar voor de rechter ver antwoorden. Ze zijn wel wat gewend bij de Westerscheldetunnel. Maar een spookrijder in een van de buizen is in de vijftienjarige geschiede nis van de tunnel een zeldzaam heid. Een dronken Pool trad zon dag in de voetsporen van een ladderzatte Belg. Die presteerde het in 2017 om in de verkeerde buis terecht te komen en reed van de Zeeuws-Vlaamse naar de Bevelandse kant. Maurice Steketee Terneuzen - Wendy Suurmond Dat hij met zijn ploeg aan een moeizaam en matig seizoen bezig was, dat hoefde niemand Gérard de Nooijer te vertellen. Toch kwam het ontslag bij FC Dordrecht zondagochtend voor de trainer uit Oost-Souburg nog als een verrassing. Barry van der Hooft Dordrecht ZEELAND10 Gérard de Nooijer. Hotel Amaryllis Veurne 2 of 3 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 1 x Boeteling biertje bij aankomst Hotel gelegen op 10 min. van de kust Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel •S Tip: bezoek leper en Kortrijk hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Ik hallucineerde niet. Het was een Superhelden inschakelen om su De afstemming van opleidingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2