Barney: Ik wil geen opvulling zijn' Deelname Tour 2019 niet meer zeker, wordt het toch de Giro? 27 Hij zou de Tour rijden in 2019, maar Tom Dumoulin twijfelt nu. Niet zo gek, want het parkoers van de Giro is op zijn maat gemaakt. Dumoulin: „We weten het nu niet." Operatie van Flörsch succes Over het grote doel in zijn carrière laat Tom Dumoulin geen misver stand bestaan. „De Giro ligt mij ze ker na aan het hart, maar het liefst wil ik gewoon een keer proberen de Tour te winnen", zei Dumoulin af gelopen weekeinde tegen een ver slaggevervan de Limburgse zender Li na afloop van een bijeenkomst met fans in Valkenburg. Na zijn tweede plek achter Ge- raint Thomas in de afgelopen Tour leek het een uitgemaakte zaak hoe de zomer van 2019 eruit zou zien voor Dumoulin. De Tour en niets anders dan de Tour. Tot bekend werd hoe de parkoersen precies wa ren uitgetekend. Met een individu ele tijdrit van 27 kilometer in Tour, tegenover de drie Giro-tijdritten - 58 kilometer in totaal - is het geen vraag welke ronde Dumoulin beter ligt. Dumoulin: „Als de Giro met zo'n mooi parkoers komt, dat echt wel heel erg op mijn lijf geschreven is. En de Tour met zo'n parkoers komt waar ik niet heel blij van word. Dan ga je nadenken, dan ga je toch twijfelen. Dat is logisch." De eerste beraadslagingen met zijn ploeg heeft hij achter de rug. En de keuze voor de Tour is niet meer in beton gegoten, vertelde Dumou lin aan Li. „We hebben het er met de ploeg over gehad. En we weten het nu ook echt nog even niet, maar we hebben wel een idee." Erik Breukink, die enige Neder- Van het parkoers van de Tour word ik niet heel blij. Dan ga je nadenken en toch twijfelen lander die net als Dumoulin ooit op het podium stond in zowel de Giro als de Tour, snapt de keuzestress. „Al kan Dumoulin inmiddels mis schien ook wel zo'n parkoers van de Tour aan. Maar het vergroot niet di rect zijn kansen, want hij maakt de grote verschillen nog altijd in de tijdrit. En dat frustreert hem een beetje. In mijn tijd koos je voor Tour, dat was de ronde met het meeste aanzien. Maar de Giro is in aanzien gestegen." Ook Sunweb-ploegleider Aike Visbeek snapt dat de Tour-twijfel bij Dumoulin heeft toegeslagen en hij Giro-deelname serieus over weegt. „Als er een aantrekkelijk parkoers wordt neergelegd, en dan gaat het om meer dan alleen de hoeveelheid tijdritkilometers, kan ik me voorstellen dat Tom daardoor wel gemotiveerd wordt." Maar Visbeek benadrukt dat het besluit van veel meer afhangt dan alleen de wens van Dumoulin. „Het is een door de ploeg gedragen be slissing, die kan Tom niet in zijn eentje nemen. We kijken naar ver schillende facetten. Het sportieve, waar hebben we de meeste kans op de overwinning? Maar ook: hoe zet ten we de andere kopmannen in en wie kunnen hen ondersteunen? Het is een ingewikkelde puzzel", vertelt Visbeek. ,„Als je in de laatste twee jaar een grote ronde wint, we reldkampioen tijdrijden wordt, maar ook vierde bij het WK op de weg, tweede in de Tour en tweede in de Giro in één jaar, dan hoor je bij de allerbesten. Dan doe je overal om de prijzen mee. Maar dat is een voor- en een nadeel. Want we wil len voorkomen dat Tom overal meedoet, maar net niet wint." De man die het darts populair maakte in Nederland, verzuchtte de afgelopen jaren regelmatig na een nederlaag dat hij er maar beter mee kon stoppen. Maar telkens pakte de vijfvoudig wereldkampi oen (4X BDO, tx PDC) de pijlen weer op om toch weer te proberen nog een titel aan zijn fraaie totaal toe te voegen. De laatste vier jaar lukte dat echter alleen nog bij het WK voor landenteams (duo's), sa men met Michael van Gerwen. Op eigen kracht slaagde Raymond van Barneveld er niet meer in om een prijs van belang te pakken. „Ik voel me opvulling, dat wil ik niet veel langer meer", zei hij gisteren. „Want ik ben een geboren win naar." Bovendien wil hij weieens aanwezig zijn bij de verjaardags feestjes van zijn kleinkinderen. En bij uitvaarten. „Vorig jaar ben ik vier vrienden verloren; terwijl er afscheid van hen genomen werd, zat ik weer ergens in de lucht. Dat doet pijn." Afgelopen week liet Van Barneveld al weten dat hij al een paar jaar met een depressie kampt. „Het lichaam sputtert steeds meer tegen en ik heb geen zin om een keer om te vallen." Of hij zijn gewenste afscheid krijgt bij het WK van 2020 valt ove rigens nog te bezien. Want het is geen abc'tje dat 'Barney' zich gaat plaatsen voor dat toernooi. Veel hangt af van wat hij binnenkort presteert op het komende WK, dat start op 13 december. Haalt hij daar niet minstens de kwartfinale, dan duikelt hij uit de mondiale top 16 en is hij niet meer automatisch ge plaatst voor de grote (tv-)toer- nooien. Rivaal Michael van Gerwen (29) werd gisteren enigszins verrast door het nieuws van Van Barne veld. „Maar het is ook niet zo dat ik het heel erg raar vind", zegt hij. „Als je er geregeld doorheen zit, is het lastig om je steeds weer op te laden. Dat kan ik wel begrijpen. Op de leeftijd die Raymond nu heeft, denk ik niet dat ik nog heel veel pij len gooi. Dat weet ik eigenlijk wel zeker." Betrian naar de kwartfinales ZVEREV 'Profiteren van Max-factor' dinsdag 20 november 2018 GO Keuzestress slaat toe bij Dumoulin Daan Hakkenberg Rotterdam A Tom Dumoulin vorig jaar in de roze leiderstrui in de Giro, die hij won. fotoscorvos i Dumoulin afgelopen zomer in de Tour, met in zijn kielzog de latere winnaar Geraint Thomas. -Tom Dumoulin (28) Hij kan het niet veel langer meer opbrengen. Het vele reizen, het weinige winnen. Raymond van Barneveld (51) beëindigt zijn im posante carrière eind 2019, maakte hij gisteren bekend. Max van der Put Den Haag A Van Barneveld: „Het lichaam sputtert vaker tegen." fotoanp BOKSEN Jemyma Betrian is doorgedrongen tot de kwartfinales bij de WK in India. In de klasse tot 57 ki logram rekende de 27-ja- rige op Curagao geboren boksster af met de Zuid- Koreaanse Aeji lm. In de kwartfinale treft Betrian vandaag Alessia Mesiano. Ook Nouchka Fontijn be reikte in New Dehli de laat ste acht. Zij rekende in de klasse tot 75 kilogram af met Myagmarjargal Munkhbat uit Mongolië. In de kwartfinale ontmoet ze vandaag de Canadese Tammara Thibeault. AUTOSPORT Racetalent Sophia Flörsch (foto) is in een ziekenhuis in Macau succesvol geopereerd na haar horrorcrash. Haar vader meldt dat de opera tie aan een nekwervel elf uur heeft geduurd. Flörsch vloog zondag in Lissabon uit de bocht en botste hard op een gebouw. Alexander Zverev is op de wereldranglijst naar de vierde plaats gestegen, dankzij zijn eindzege op de ATP Finals. De Duitse tennisser stond vijfde. FORMULE 1 De eigenaren van de Formule 1 willen heel graag Zandvoort terug op de kalender en daarmee inspelen op de populariteit van Max Verstappen. „We zijn zeer geïnteresseerd in een race in Nederland", zegt commercieel directeur Sean Bratches van Liberty Media. „We voeren produc tieve gesprekken en ik ben optimistisch dat het gaat lukken en we gaan profite ren van de Max-factor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 27