Stefanie heeft zo geen leven JA Ouders aangesproken Duitsl Condoom moet weer sexy worden Walcheren A Condoomgebruik neemt af, soa's nemen toe. SOA Aids Nederland wil deveilig-vrijen- campagne terug De vaccinatiegraad daalt de laatste jaren licht. Vooral bij de inenting tegen HPV (de veroorzaker van baarmoederhalskanker) is de te rugloop van 61 procent naar nog geen 46 procent in twee jaar tijd op merkelijk. Bezorgdheid over bij werkingen van vaccins is de hoofd reden om injecties te weigeren. Vaak baseren mensen zich daarbij op bedenkelijke bronnen. Staatssecretaris Paul Blokhuis, die gaat over het Rijksvaccinatie- programma, ziet dat verreweg de meeste ouders er nog altijd voor kiezen om hun kinderen te laten vaccineren. „Maar er is ook een groeiende groep ouders die niet meedoet. Ik neem de zorgen die bij hen leven serieus en wil er alles aan doen om hen te voorzien van goede, betrouwbare informatie." Blokhuis wil dat professionals vanuit de jeugdgezondheidszorg in gesprek gaan met alle ouders die hun kind niet aan het Rijksvaccina tieprogramma laten deelnemen. Deze weigeraars wordt gevraagd waarom ze hiervoor kiezen. Ook biedt zulk contact een gelegenheid om ouders van objectieve, weten schappelijke informatie over het inentingsprogramma te voorzien. Sowieso moeten onderzoek en voorlichting over vaccinaties beter vindbaar, toegankelijk en begrijpe lijk worden. Een speciaal team gaat aan de slag om actief weerwoord te bieden aan onjuiste informatie, on der meer op sociale media. Daar naast onderzoekt staatssecretaris Blokhuis of het 'mogelijk en wen selijk' is om de rol van de Inspectie voor de Gezondheidszorg en Jeugd bij de aanpak vanjafee news uit te breiden. Verder komt er een inhaalslag onder jongeren van 16 en 17 jaar die niet (volledig) zijn gevaccineerd; zij Ik ga niemand vaccinaties door de strot duwen. Elke ouder beslist zélf krijgen vanaf volgend jaar een op roep om hun inenting gratis in te halen. Ook wordt bekeken in hoe verre er behoefte is om deze extra vaccinatiemogelijkheid aan ieder een, ook van 18 jaar en ouder, aan te bieden. Nu moeten volwassenen hiervoor betalen. Het kabinet wil niet aan een vac cinatieplicht, omdat dwang contra productief zou werken. Blokhuis: „Uitgangspunt is en blijft vrijwil ligheid. Ik ga niemand vaccinaties door de strot duwen. Elke ouder be slist zélf, maar op basis van be trouwbare informatie." Het leven van de 31-jarige Stefanie van Houcke uit Terneuzen is verwoest. Door een ongeluk liep ze zwaar hersenletsel op. Voor intensieve behandeling kwam ze niet meer in aanmerking, terwijl ze dat wel nodig heeft. Haar ouders hebben hun eigen leven stilgezet om voor hun dochter te zorgen. Ze vechten voor betere zorg. „Want dit is geen leven." zeeland 2 vV Nieuwsmedia P8 Offensief tegen weigeraars vaccinatie Het kabinet neemt maatregelen tegen de inzakkende vaccinatie graad. Mensen die hun kind een inenting onthouden, worden aangesproken op die beslissing. Ook gaat de overheid de strijd aan met onjuiste informatie over vaccinatie en moet het makkelij ker worden om gemiste injecties in te halen. Edwin van der Aa Marcia Nieuwenhuis Den Haag —Paul Blokhuis, staatssecretaris »P7 en ZEELAND 2 dinsdag 20 november 2018 4°C Vanavond wat neerslag pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 FOTO BOAZ TIMMERMANS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1