NYNKE DE JONG In Roemeens dorp gevonden 'Picasso' mogelijk vervalsing 088 - 70 70 600 [StIP) Herfstdip? NU tijdelijk extra korting bij Stip!! 6 korting op alles* Semi All Inclusive Canarische Eilanden maandag 19 november 2018 Column Daags na de intocht van Sin terklaas in Zaanstad gras duinde ik door de websites van de kranten, om een beeld te krijgen van de intochten, de de monstraties en de algehele sfeer. Rellen in Eindhoven, gedoe in Groningen, een demonstratie in Zwolle die afgeblazen moest wor den omdat de veiligheid van de antizwartepietbetogers niet gegarandeerd kon worden. Als toetje las ik nog even de dui zenden -veelal zwaar racistische- reacties die NR C-journaliste Clarice Gargard op Fa- cebook kreeg toen ze live beelden liet zien van de Kick Out Zwarte Piet-demon stratie in Amstelveen. ik het beeld voor ogen te houden van al die kinde ren die een prachtige dag hadden gehad, maar ja, dan scrolde ik langs de comments bij Clarice en zag ik dat Lesley Smit alle demonstranten een hersentu mor wenste, en dan zong ik nog maar eens heel hard Sinterklaas ka poentje om al die haat uit mijn hoofd te krijgen. En dan dacht ik aan Ries. Want als iemand dit weekend ons liet zien dat verschillen en conflicten op te lossen zijn door simpelweg te praten, dan is het Ries: boeg beeld van de eerdere tegenstand jegens het AZC in de Utrechtse wijk Overvecht. In AD/ Utrechts Nieuwsblad had hij al eens verteld over zijn ommezwaai, en dat deed hij zaterdag in de talkshow De Nieuwe Maan nog eens dunne tjes over. k Toen het AZC er k dreigde te komen, dreigde Ries dat hij de boel in de fik H V zou zetten. Nu een aantal jaar later het AZC moet sluiten, vindt Ries dat jammer. Er was helemaal nooit overlast ge weest van de bewoners. Ze groet ten hem ook als ze hem op straat tegenkwamen. Niet altijd in het Nederlands, maar toch. Ries was gesteld geraakt op zijn AZC. Om dat hij met de mensen sprak. Donderdagavond gingen in Leeuwarden een aantal blokkeer- friezen in gesprek met Jerry Af- riyie, een van de kopmannen van Kick Out Zwarte Piet. Het werd een goed gesprek tussen extreme tegenpolen. Praten, praten, praten. En niet alleen in het commentaarvakje op Facebook, om iemand ernstige kanker te wensen. Nee, praten, praten, praten. Ook met mensen die staan voor alles waar jij tegen bent. Praat ook met mensen die staan voor alles waar jij tegen bent De kenners baseren zich op foto's van de vinder van het doek Tête d'Arlequin (1971). Een van de spe cialisten is Peter van Beveren. Hij is oud-curator van de Triton-col lectie, waarvan de Picasso deel uitmaakte. De kunstkenner ver moedt dat de in Roemenië gevon den tekening niet de gestolen Pi casso is. „Als ik kijk naar de foto's van de gevonden tekening, dan heb ik ernstige twijfels aan de echtheid. De foto's zijn niet heel erg goed en het werk kan natuurlijk hele maal zijn verschimmeld en ver nield. Maar zelfs dan zijn er te veel afwijkingen. De streepjes, de kleuren, de details, het klopt niet. Op basis van wat ik zie, denk ik dat het een vervalsing is..." Kunstonderzoeker Arthur Brand is dezelfde mening toege daan. Hij hield zich de afgelopen jaren bezig met de kunstroof en ziet eveneens afwijkingen tussen de foto's en het echte kunstwerk. Het doek is gevonden door de uit Roemenië afkomstige en in Nederland woonachtige schrijf ster Mira Fetuci. Zij publiceerde in 2015 een boek over de brutale roof. De Picasso werd zes jaar ge leden samen met zes andere wer ken uit de Kunsthal gestolen. De daders waren Roemenen, die de schilderijen meenamen naar hun land. De doeken zijn nooit terug gevonden. Tien dagen geleden ontving Fe tuci op haar werk een anonieme brief. Daarin stond dat het werk van Picasso was verstopt in Roe menië. Onder een boom in het dorp Greci werd inderdaad een pastelkrijttekening in een plastic map gevonden. Deskundigen on derzoeken de tekening nu op echtheid. I0 JAM V reizen «nlJ GO @Nynke Praten Wanhopig probeerde Bij kunstkenners zijn twijfels gerezen over de echtheid van de in Roemenië opgegraven pasteltekening die lijkt op de Picasso die in 2012 verdween uit de Kunsthal in Rotterdam. ANP Rotterdam Het doek Tête d'Ar lequin uit 1971 van Picasso. FOTO KUNST HAL 8-daagse cruise per 4* AIDAstella 679 Inclusief cruise, vliegreis, transfers en fooien t.w.v. 70 O.b.v. Semi All Inclusive, ind. tafeldranken t.w.v. min. 115,- O.a. Gran Canaria, Lanzarote, Tenerife Madeira Verlenging mogelijk op Gran Canaria! zie stipreizen.nl/cralsb 1 8-daagse cruise per 4* Costa Mediterranea Cruise Dubai, Oman Abu Dhabi 3- of 4-daagse riviercruise per 3*+ MS Allegro Kerstshoppingcruise Düsseldorf Keulen 8-daagse groepsrondreis - verblijf o.b.v. All Inclusive Rondreis Schatten van Sardinië 18- of 19-daagse cruisevakantie per 4*+ Volendam Cruise door het Panamakanaal 12-daagse cruisevakantie per 4*+ MSC Seaside Cruise Caribbean van 1099 nu v.a. 989 van 99 nu v.a. 89 van 599 nu v.a. 539 van 2529 nu v.a. 2276 van 1479 nu v.a. 1331 7-daagse riviercruise per 3*+ MS Allegro van 419 Nieuwjaarscruise over de Romantische Rijn nu v.a. 377 19-daagse cruisevakantie per 4* AIDAbella van 1899 Semi All Inclusive Cruise Thailand, Maleisië Singapore nu v.a. 1709 8-daagse groepsrondreis Rondreis Hoogtepunten van Israël 16-daagse groepsrondreis Rondreis Java Bali 8-daagse cruise per MS Magie (of gelijkwaardig) Nijlcruise Egypte Classic van 679 nu v.a. 611 van 999 nu v.a. 799 Topprijs! nu v.a. 299 3reizen.nl Kijk voor ons volledige aanbod op onze website! Vcr(Lj c?v>~5 ook op Q dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6