Wilhelmina zorgt al 120 jaar voor de muzikale noot E^iiSeü r IS* ILEN 19 De intocht van Sinterklaas in Goes was zaterdag een waar feest. Kan Sinterklaas zaterdagmiddag wel met zijn boot in de Goese haven komen? Het spant er even om, omdat de Sint-Maartenbrug wel érg lang dicht blijft. Gelukkig gaat-ie toch netjes open en kan de Sint voet aan de overvolle wal zetten. Begeleid door tien tallen Zwarte Pieten loopt hij al high fïves uitdelend naar zijn koets. De Sint is wederom wat aan de late kant, merkt spreker Eelco Hofman van het ontvangst comité op. „Misschien moeten we hem maar eens een horloge geven!" Maar die paar minuten extra wachten maakt niet veel uit voor de honderden gespannen koppies aan de zijden van de kade. De één helemaal geschminkt, de ander als roetveegpiet en een ander als hulpsinter klaas. Lotte van 't Westeinde (8) uit Heinkenszand is spe ciaal in haar pietenpak naar Goes gekomen, vertelt ze op de Keizersdijk. Vanavond mag ze thuis voor het eerst dit jaar haar schoen zetten. „Ik hoop dat er een L.O.L Surprise Ball in zit. De allernieuwste!" Karlijn Geluk uit Goes staat met haar zakje peper noten ook op de Keizersdijk. Even daarvoor kreeg ze een high fïve van de Sint, bij zijn aankomst in de ha ven. Karlijn had 'n tekening van de pakjesboot ge maakt en dat kon Sinterklaas natuurlijk wel waarde ren. Het onderscheid in titel heeft onder meer te maken met ledenaantallen, legt Ilona Krijger van de brassband. Wilhelmina telt er een kleine der tig, en heeft bovendien alleen ko perinstrumenten. Ook dat is type rend voor een brassband. „Wilhel mina begon wel als harmonie", weet Krijger. „Maar toen er weinig werk was, trokken mensen weg. Daardoor vielen veel leden af en werden we een brassband." Een brassband met leden uit het dorp, maar ook uit Duitsland en België. Campinggasten die regel matig in Colijnsplaat verblijven, legt Krijger uit. „We oefenen op Brassband heeft leden uit dorp, maar ook uit Duitsland en België vrijdagavond. Dat is zo gekomen omdat er vroeger veel vissers op het dorp waren. Die kwamen op don derdagavond of vrijdag terug van zee. En vrijdagavond is de repetitie avond gebleven. Net als bij de voet bal hebben wij ook een derde ronde. Stikgezellig." De jubileumvoorstelling stond ook in het teken van scheidend di rigent Rob Kerkdijk. Aan hem wer den twee stukken gewijd, waaron der muziek uit zijn favoriete serie Game of Thrones. Arjo Briggeman begeleidde Wilhelmina de afgelo pen weken als interim-dirigent. „En Hugo Verweij viel in als eufo- niumspeler", zegt Krijger. „Ik ben blij dat ze zoveel voor ons gedaan hebben, anders hadden we weken dit concert niet kunnen doen." Er is wel interesse voor de positie van di rigent. Secretaris Riet Tazelaar: „Drie kandidaten komen een avondje dirigeren. Als het klikt en er blijft er een hangen, kan je pas echt dingen als een kerst- en voor jaarsconcert doen. maandag 19 november 2018 Enthousiaste kinderen verwelkomen Sinterklaas en zijn pieten. Volle kade verwelkomt Sinterklaas Michiel Bouwman Goes Van harmonieorkest tot fanfare en nu een brassband: Wilhel mina uit Colijnsplaat heeft in 120 jaar al wat transformaties on dergaan. Zaterdagavond vierde ze haar jubileum in dorpshuis De Brug. Michiel Bouwman Colijnsplaat Brassband Wilhelmina onder leiding van dirigent Arjo Briggeman. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN De stoomboot komt aan in Goes. foto's johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 68