GRATIS LITHIUM-ION-ACCU'S JUNGHEINRICH BIEDEN TAL VAN VOORDELEN Drie tips om je werkdag productiever te maken JUNCHEINRICH Fellowes Fellowes Brands geeft de volgende drie tips mee: Belangrijke voordelen 45 DAGEN UITPROBEREN T: 0172 44 67 89 H.A. Lorentzweg 3, Postbus 231 www.jungheinrich.nl 2400 AE Alphen aan den Rijn Jungheinrich, aanbieder van magazijntrucks, heeft voor het leeuwendeel van zijn product portfolio de omslag gemaakt van loodzuur- naar lithium-ion-accu's. Deze keuze leidt tot zeer betekenisvolle voordelen. De laadtijd van de trucks is korter, tijdrovende accuomwisselingen zijn overbodig, terwijl het nieuwe alternatief ook pluspunten kent wat betreft duurzaamheid. "Bedrijven kunnen volstaan met minder trucks om dezelfde logistieke capaciteit te halen", stelt Marcel Groen, Sales Director van Jungheinrich Nederland. Inmiddels al 97% van alle Jungheinrich-modellen op de markt zijn operationeel uitgerust (of kunnen uitgerust worden) met de nieuwe accutechnologie. Daarbij geldt bovendien dat het mogelijk is om oude trucks, voorzien van loodzuur-accu's, om te bouwen naar de nieuwe standaard lithium-ion. "Loodzuur-ac cu's kun je circa 1.200 keer opladen. Na die periode is de accu weliswaar afgeschreven, maar dat hoeft nog niet voor de truck zelf te betekenen. Na de ombouw kan de truck mogelijk nog jaren mee', stelt Marcel Groen. Tal van voordelen Even terug naar de kwaliteit van lithium-ion-accu's. Die kennen in vergelijking met loodzuurbatterijen aantoonbare en zeer significante voordelen. Velen zullen de li-ion-techniek kennen van smartphones. Of van elektrisch gereedschap. En nu is die tech nologie dus ook beschikbaar gekomen voor rijdend materiaal van Jungheinrich. Om tot een opsomming te komen: lithium-ion-accu's hebben een zeer hoge energiedichtheid, geen geheugen-effect en een geringe zelfontlading. Ze zijn onderhoudsvrij, maken zeer korte laadtijden mogelijk en hebben een lange levensduur; van circa 3.000 laadcycli (tegenover 1.200 laadcycli voor goed beheerde loodzuur accu's). Het batterijmanagement houdt de accu constant onder controle en voorkomt dat deze beschadigd raakt door diep ontladen, of te warm wordt. Omdat er geen gassen of zuren vrijko men, zijn bovendien speciale, kostbare laadstations overbodig. Zo wordt de werkvloer niet alleen veiliger, maar wordt tevens geld en ruimte bespaard. Marcel Groen: "Dat zijn inderdaad nogal wat voorde len. Doorvertaald naar de praktijk leiden die bijvoor beeld tot het wegvallen van accu-omwisselingen. Daar is de logistiek medewerker vaak behoorlijk wat tijd mee kwijt. Je moet naar het laadstation rijden, de accu omwisselen, en weer terugkeren naar de werkvloer." Niet nodig Bij lithium-ion accu's is dat allemaal niet nodig. Die laadt je op zodra je even pauzeert bijvoorbeeld, net zoals bij een smartphone. De logistiek medewer kers heeft daarmee telkens een opgeladen truck tot beschikking. En door besparing op laadtijd is dus inderdaad te komen tot een afslanking van het arse naal aan middelen. Marcel Groen vertelt bovendien dat Jungheinrich als enige aanbieder in deze sector ervoor heeft geko zen om het totale productieproces in eigen hand te houden. En dan heeft hij het dus niet alleen over de trucks zelf, maar ook over de bijbehorende accu techniek. "Dat garandeert een optimaal werkend systeem. Bovendien is het zo dat lithium-ion-accu's veel compacter zijn dan loodzuurbatterijen. Bij het ontwerp van de trucks hebben we meer mogelijkhe den gekregen om beter rekening te houden met de zichtlijnen van de bestuurder en met zijn comfort." Met de feestdagen in het vooruitzicht is productiviteit waarschijntijk het taatste waar je aan denkt. Maar nu de donkere dagen aanbreken, is het optimaal benutten van je werkdag misschien wet hét middel om actief te blijven en ziekteverzuim te voorkomen. Fysieke klachten zijn de belangrijkste reden dat Nederlandse werknemers ziek thuisblijven. In 2017 klaagde 25 procent van de beroepsbevolking over burn-out gerelateerde symptonen. Vijftien procent was afwezig door pijn in de rug, nek, schouders, armen, potsen of handen. Een bijzonder detail: hoe groter het bedrijf, hoe hoger het ziekteverzuim. Bijna de helft van alle werknemers van grote organisaties meldde zich het afgelopen jaar ziek. Dit zijn natuurlijk te hoge cijfers. Dit soort klachten zijn funest voor de productiviteit van individuele werknemers, maar ook voor die van teams en organisaties. Gelukkig zijn er genoeg manieren om voor een gezonde en productieve werkplek te zorgen. 1. Voer risicobeoordelingen van bureaus uit: Bedrijven zijn wettelijk verplicht om een risicobeoordeling uit te voeren (zie richtlijn 90/270/EEC van de EU). Zij kunnen aan deze eis voldoen door de unieke 4 Zone Approach® te volgen. Bij deze methode worden manieren aangedragen om pijnklachten te verminderen door te tang zitten. Het richt zich op het voorkomen van spanning in de nek en rug en het terugdringen van beLasting van de poLsen en inactiviteit. 2. Maak gebruik van meerdere beeldschermen en een monitorstandaard: Het gebruik van meerdere beeldschermen en een monitorstandaard draagt bij aan een optimale benutting van de beschikbare werkruimte en verbetert de productiviteit. Volgens onderzoek kan het gebruik van een tweede beeldscherm de productiviteit tot 30 procent verhogen en het aantal fouten met 33 procent verminderen. 3. Blijf bewegen: Zit-Sta bureaus zetten werknemers aan tot meer beweging. Deze bureaus verbeteren houding en zorgen voor een drastische reductie van rugkLachten en andere gezondheidsproblemen. Gebruikers van een zit- sta bureau blijven bovendien alerter en meer gefocust. Ontdek nu zelf de voordelen van een zit-sta-oplossing voor jouw bedrijf! Zitten wordt immers gezien als het nieuwe roken. Je brengt een groot deel van je tijd op werk door, dus het is belangrijk datje daar elke minuut gezond bezig bent. Probeer nu zelf een Lotus Zit-Sta werkplekoplossing, bezoek de website van Fellowes voor meer informatie. www.fellowes.com Verhoogde productiviteit ■Minder verzuim Actiever personeel Betere welzijn gezondheid op de werkvloer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56