Hontenisse struikelt op drempel van periode De Bruijn terug op niveau 17 Zeeuwse hoofdklasser kampt met opstartproblemen tegen debutant Meervogels. De 30-19-overwinning stemt echter tot tevredenheid in het kamp van de Arnemuidenaars. De korfballers van TOP zijn het zaalseizoen begonnen met een op papier eenvoudige overwinning op hoofdklasse-debutant Meervo gels. Aan de royale cijfers viel niet af te lezen dat de tegenstander uit Zoetermeer het de ploeg van coach Kees-Jan Oppe lang lastig maakte. In het laatste kwart stelde TOP de pikorde helder en liep uit naar de klinkende 30-19-zege. De gretigheid spatte ervan af tij dens de ouverture van het zaalsei zoen. De snelheid van Jurgen Janse bleek al vroeg een wapen. Toch was het Meervogels dat bepaald geen last had van plankenkoorts en brutaal op voorsprong kwam. In de haast om te repareren liep TOP zichzelf voorbij. In de eerste acht minuten miste het twee straf- worpen. De ploeg van coach Kees- Jan Oppe oogde zo gespind op de doorbraak dat bij de afstandsscho ten de rust ontbrak om trefzeker te zijn. „Dat had allicht wat doen met de gebroken voorbereiding op deze wedstrijd", aldus Oppe. Zo wel Anita de Ridder als Jeanine Marijs was ziek afgelopen week. Uit de gerichte aanvalsopzetten bleek dat Meervogels zijn huis werk had gedaan. Daardoor moes ten vooral de dames van TOP ver dedigend flink aan de bak en risi co's nemen om de dreiging over de heren in de kiem te smoren. Af en toe een tegentreffer incasseren was daaraan inherent. Zo speelde Eline van Lomwei zich in de kijker. Onrustig aan de bal sloeg TOP kort voor rust toch een klein gaatje (14-12). Met twee pijlsnelle treffers van Jurriaan Bouwens leek de Ar- nemuidse hoofdklasser snel orde op zaken te stellen, maar Meervo gels sloot weer aan. Het breekpunt lag tien minuten na rust. De aan sluitingstreffer van Meervogels (18-17) bleek één van de laatste stuiptrekkingen van de Zoeter- meerders. Steeds langer duurde het balbe zit van de thuisploeg, waardoor TOP de regie in de wedstrijd lang zaam maar zeker naar zich toe trok. De wisseling van Peter van Belzen en Jorian Schroevers zorgde in beide vakken voor meer balans. Met vijf rake klappen op rij gooiden de Arnemuidenaren op driekwart wedstrijd de boel in het slot (23-17). Waar Meervogels in de eerste 35 minuten met opportu nistische doeltreffendheid meer dan goed partij bood, doofde het kaarsje langzaam. TOP had in de laatste tien minu ten duidelijk over. Korte aanvallen van Meervogels werden aan de an dere kant afgestraft met doelpun ten. Met de winstgarantie op zak kregen ook routinier Petra van Belzen en het jeugdige mannen- koppel Sander Kloet-Michael Hendrikse speelminuten. Ook met hen in de gelederen stoomde een efficiënt TOP door naar een ietwat geflatteerde tien punten kloof Al mocht de 29-19, een fraaie tip-in van Jorian Schroevers, er zijn. Het slotakkoord was voor Anita de Ridder, wiens vrije bal de teller deed stilstaan op dertig. In hoeverre hoofdklassedebu tant Meervogels een graadmeter is voor de status van TOP zal de ko mende weken blijken. Voordat TOP twee uitwedstrijden heeft, speelt het zaterdag opnieuw thuis tegen SDO. De Utrechtenaren ver loren hun eerste wedstrijd. Het laatste woord We hebben de meeste goals voor en de minste tegen 'VseSb SEOUL Het was even geleden dat driebander Jean Paul de Bruijn uit Hulst doordrong tot de achtste fi nale van een wereldbeker. In Zuid- Korea lukte hem dat. Het was wel het eindstation na een nederlaag te gen de Koreaan Bong Chul Kim. De laatste keer dat De Bruijn zo ver reikte, was in 2015. Zowel in Istanboel als Porto reikte hij tot de tiende plaats in de eindstand van een wereldbeker. In Seoul pres teerde uitstekend in de kwalifica ties waarin hij partijen in 16 en 15 beurten uitspeelde. In het hoofd toernooi bereikte hij de climax te gen de jonge thuisspeler Haeng Jik Kim, viervoudig wereldkampioen bij de junioren en Aziatisch kampi oen. Hij versloeg hem in slechts 13 beurten (moyenne 3.076). In de achtste finale was de verras sende Koreaan Bong Chul Kim, die in de halve finale werd gestuit, te sterk voor De Bruijn. „Ik heb in de tweede helft van de partij een paar kansen laten liggen om een kans op de zege te maken. In zijn algemeen heid ben ik zeer tevreden met mijn optreden en mijn klassering hier. Ik kijk in deze vorm nu al uit naar de laatste wereldbeker van dit jaar, vol gende maand in Egypte." De Bruijn sloot af met een toer- nooigemiddelde van 1.911. Hij is naar eigen zeggen niet zo bezig met de wereldranking, maar hij is nu wel opgeschoven van de 49ste naar de 40ste plaats. De Belg Eddy Merckx won het toernooi in Seoul door de Griek Filipos Kasidokostas te verslaan. maandag 19 november 2018 PM Jorian Schroevers zoekt een afspeelmogelijkheid in de aanval bij TOP. foto lex de meester TOP neemt in de slotfase pas echt afstand JaapJan Ritsema Arnemuiden TOP boekte de groot ste zaalzege in twee jaar. In november 2016 werd het 27-15 tegen Oranje Wit, 12 punten verschil. Hontenisse kwam gisteren heel dicht bij het behalen van de eerste periode in de tweede klasse van het vrou wenvoetbal. Na een 1-1-gelijk- spel bij Schijf greep de debu tant echter net mis. Trainer Sven de Wilde (25) is teleur gesteld, maar tevreden over het seizoen tot dusverre. Bas Dingenouts Kloosterzande Hoe verliep de wedstrijd? Het was best een frustrerende wedstrijd. Vooraf wisten we dat een overwinning zou volstaan om de periode binnen te halen. Geloof me als ik zeg dat we meer dan genoeg kansen heb ben gehad om te winnen. Na een moeizame openingsfase kregen we een schlemielig doelpunt tegen. Eigenlijk hebben we daarna heel de wedstrijd achter de feiten aangelopen. Vlak voor rust misten we legio kansen, waaronder een strafschop. Alle complimenten voor de keepster van Schijf trouwens, die gewel dig speelde. In de tweede helft maakten we gelijk, maar de win nende zat er helaas niet meer in. Vast veel teleurgestelde ge zichten in de kleedkamer na de wedstrijd? Zeg dat wel. Het is echt wel een tik dat we de periode mislopen. Vorige week hadden we al een kans gemist om de periode bin nen te halen. We moesten toen uit naar nummer twee Antibar- bari; geen schande natuurlijk dat het daar fout ging. De meiden presteren boven verwachting. We zijn afgelopen seizoen ge- —Sven de Wilde Sven de Wilde. promoveerd naar deze klasse. Vooraf was onze doelstelling om niet gelijk te degraderen. Als je dan gelijk bijna de eerste peri ode binnenhaalt, dan doe je het gewoon prima. De doelstelling is ondertussen vast al bijgesteld? Na zo'n start is het natuurlijk niet realistisch om te zeggen dat enkel lijfsbehoud ons doel is. Om nu gelijk over een kampioen schap te spreken gaat te ver. Wel ben ik ervan overtuigd dat we de tweede- of derde-perio- detitel kunnen binnenhalen. De komende weken is het zaak om de knop om te zetten en de wedstrijd van gisteren te verge ten. Dat is nu lastig, maar dat komt vast goed. Hoe komt het eigenlijk dat jul lie zo boven verwachting presteren? We hebben absoluut een geta lenteerde groep meiden. Daar naast is de motivatie hoog bij de speelsters, minstens zo belang rijk. De speelsters staan voor el kaar en zijn bereid voor elkaar te vechten. We proberen zoveel mogelijk op de aanval en met tempo te spelen. Dat is niet altijd even makkelijk en lukt ook nog lang niet altijd. Ons doelsaldo zegt echter genoeg, we hebben de meeste goals voor en de min ste tegen. Daar ben ik best trots op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45