en Van Gemert zijn op dreef Tim Pleijte slaat nu zelf weer toe Van de Vrede laat zich opnieuw zien Suzanne Kleijwegt schittert tijdens debuut in eigen huis 15 vrije slag. Met haar teamgenoten boekte ze ook nog twee estafetteze ges. „Dat had ik echt niet ver wacht.", zei ze lachend. Het meest content was ze met de winst op de 400 meter wisselslag. „Ik was hierop als tweede geplaatst en mijn schoolslag is wat minder. Toch won ik in 5.22,31, een persoon lijk record van vier seconden." Sinds twee jaar kent de Zeeuwse titelstrijd een andere opzet met meer afstanden. Daar is dit jaar nog een indeling op snelheid aan toege voegd. „Daardoor heb je meer con currentie. Het is nu leuker, omdat de junioren en jeugd ook lange af standen meezwemmen. Ik heb bij voorbeeld veel gehad aan de tegen stand van Babet de Voogd (DZK, jeugd).", zei de Oost-Souburgse. Bij de mannen beklom Kalle van Gemert tot zijn eigen verbazing maar liefst achtmaal de hoogste trede van het ereschavot. „Ik had wel gedacht dat ik een aantal num mers zou winnen. Maar op de 100 meter vlinderslag en op de 50 schoolslag was het een close fi nish", de opgeluchte Van Gemert. De Vlissinger boekte verder over winningen op de 50 en 200 meter vrije slag, de 100 en 200 meter wis selslag en twee estafettes. Bij de in deling van het programma plaatst hij een kanttekening, omdat som mige afstanden kort op elkaar zit ten. „Op de 200 meter wisselslag ging ik niet voluit, omdat ik op de 100 meter wisselslag onder de mi nuut wilde zwemmen. Dat is met r.00,56 net niet gelukt", erkende 20- jarige HZ-student. In het tweede weekend hoopt hij weer gouden plakken te winnen. „Ik kijk vooral uit naar de 50 en 200 meter vlinderslag." En in december wil hij vlammen op het ONK. Na tweede plaatsen in de Moer- schanscross en de Mosselloop pakte Pleijte, na 11 km en 17 duin overgangen, zijn vijfde zege in 40 minuten en 58 seconden. Van Noorden volgde op ruim ander halve minuut, maar bleef Yunis Stitan een halve minuut voor. Om 14.30 uur vertrokken op de finishplaats van de Kustmarathon ruim driehonderd deelnemers richting Westkapelle, met oud wethouder Jan Bostelaar als voor fietser tot de eerste hobbel. Ver volgens keerden de lopers richting Dishoek, waarbij de meute met doodsverachting de lange trap bij de Langstraat afstormden. Pleijte, Van Noorden, Stitan, Ruud Hoos emans, Eric Wolferte en Floris Willeboordse zaten in de voorste gelederen. Na drie kilometer liep Pleijte zijn medevluchters Van Noorden en Stitan los, om na 40 minuten en 58 seconden een parkoersre cord neer te zetten. „Ik loop vol gende week nog een rustige El- derschans voor de punten in de crosscompetitie, omdat ik wil vlammen in de Warandecross in Tilburg", liet een voldane Pleijte weten. Monique Verschuure liet in haar eerste Hobbeldebobbelloop zien de beste loopster in Zeeland te zijn, met een ruime overwin ning in 51.37. Zij werd op bijna vijf minuten gevolgd door Elsbeth Haasnoot, die genoegen moest nemen met zilver. Verschuure, tweede in de Kustmarathon is weer hersteld van die inspannin gen en loopt de crosscompetitie om weer in vorm te komen. Joey de Decker, winnaar in Oude- Tonge, werd tweede op ruim een halve minuut. Bij de veteranen ging de eer ditmaal naar Dennis Raadtgever uit Kapelle. De verrassing bleef zaterdag dus uit in de ATB-wedstrijd van het wielercomité Rentoc uit Kruinin gen. Het publiek kon behoorlijk genieten van het optreden van de rijders, maar zag wel dat Van de Vrede en De Decker vanaf de start het heft in handen namen. Van de Vrede liet er echter geen twijfel over bestaan wie de sterkste was, door de Belg uiteindelijk op ach terstand te rijden. Edzard van Ewijk werd derde. De wedstrijd bij de vrouwen werd gedomineerd door Zoë Mul der. De jongeling uit Heinkens- zand reed de rest van het peloton op zon 40 seconden. HEINKENSZAND Dressuur- amazone Suzanne Kleijwegt (foto) uit Heinkenszand maakte met de koffievos mer rie Finnlanderin bij haar de buut in het ZZ-Licht de hoog gespannen verwachtingen waar. De pas achttienjarige amazone liep in de se lectiewedstrijd voor het Zeeuws kampi oenschap in haar woonplaats met de Fider- lanz-dochter met de fraaie score van 70,43 procent naar de overwinning. Meteen goed voor een startbewijs voor de finale van de provinciale titel, dat in februari wordt gehou den. Ook de als tweede (69,71) ein digende Mieke Evertse uit Heinkenszand kan zich, met vosmerrie Egodiva DH, gaan voorbereiden op de titelstrijd. Angelique Verstrate schreef, met de ruin Desperado, met groot machtsvertoon de klasse Li op haar naam. De ama zone uit Wolphaarts- dijk stuurde de mooi bergopwaarts galop perende Desperado- zoon naar 72,50 pro cent. „Jesperado is een superbraaf en betrouwbaar paard. En hij leert snel. Ik heb hem als tweejarige gekocht. Zelf zadelmak gemaakt en op geleid. Hij is nu net vier. Sinds maart loopt hij op wedstrijd en zet in de proef geen stap verkeerd", zei ze na afloop. maandag 19 november 2018 PM tijd voor zorgen Vorig jaar moest Tim Pleijte ge blesseerd toekijken in de Lang straat in Zoutelande, toen Huub van Noorden de zege pakte in de Hobbeldebobbel- loop. Maar zaterdag sloeg Pleijte zelf toe in die wedstrijd. Sjaak Sinke Zoutelande Thijmen van de Vrede heeft de pikorde in de strijd om de Zeeuwse ATB Wintercompeti tie hersteld. Nadat de uit Goes afkomstige mountainbiker een paar maal een Belgische rijder voor moest laten gaan en een week eerder in Oude-Tonge niet van de partij was, trok hij dat zaterdag in gebied Den Inkel bij Kruiningen weer recht. Wim de Vos Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43