Walraven MUtffilMMn 14 Marieke de Bart is prof de baas JUDO GRAND PRIX DEN HAAG Sam van 't Westende werd zaterdag in de derde ronde van de Grand Prix van Den Haag uitgeschakeld. De Vlissingse judoka had het liever anders gezien, maar er is geen man overboord. Hij hoeft nu nog niet per se te pieken om zich te kwalificeren voor Tokio 2020. maandag 19 november 2018 NIEUW- EN SINT JOOS- LAND Marieke de Bart uit 's- Heer Abtskerke schreef zater dag op de springwedstrijd van de Schouwse Ruiters in Nieuw- en Sint Joosland met de schimmelmerrie Igonda de klasse M op haar naam. De Bart stuurde als voorlaat ste starter in de barrage de met veel vermogen van de bo dem van Hippisch Centrum De Kroo ketsende Dakar VDL-dochter in 35,98 secon den foutloos over het par koers. De stalamazone van de Margretha-hoeve uit Dintel- oord Kim Emmen haalde met de schimmelhengst Indian Gold nog alles uit de kast, Maar de prof van de springstal van Eric Berkhof kwam met de Cassini Gold-zoon duide lijk tekort (43,16) om de pur sang amateur uit 's-Heer Abtskerke te verslaan. Marieke de Bart is goed te spreken over de vijfjarige schimmel: „Igonda is een paard met enorm veel vermo gen en inzet. Ze is nog jong, moet nog sterker worden, maar loopt nu al ongecompli ceerd door het parkoers. Een paard waar ik hoge verwach tingen over koester." We konden lang mee met de koploper en maakten het ze knap lastig Tieleman 31ste op vierde jeugd-WK Trampolinespringer Nard Tieleman uit Sint Kruis is za terdag in Sint-Petersburg 31ste geworden in de indivi duele wedstrijd. De vijftienjarige Zeeuws- Vlaming, lid van het Goese Forza Gymnastica, scoorden bij de vijftien- en zestienjari gen 92.735 punten. Hij deed nooit eerder een oefening met zo'n hoge moeilijkheidsgraad. Het is voor Tieleman zijn vierde deelname aan een jeugd-WK. Jansen moet sleutelen Weer titel voor De Bree Einde aan reeks Tovaal Judoka Sam van 't Westende gaat zijn 'winterstop' in met een kater tje. Bij de Grand Prix van Den Haag kwam de Vlissinger zaterdag na melijk niet verder dan de derde ronde. „Heel jammer. Voor eigen publiek wil je toch wat meer laten zien." Een uur na zijn verloren partij te gen de Rus Denis Iartcev (ippon na bijna drie minuten) was de 27-ja rige Van t Westende al over zijn grootste teleurstelling heen. Hij leek zich er enigszins in te berusten dat hij weer niet had kunnen vlam men. „De klasse -73 kilo is zó breed, er zitten alleen maar goede judoka's in", zei hij. „De verschillen zijn heel klein. Je moet daarom soms ook een beetje geluk hebben." Het lukt mij nu helaas niet tegen zulke jongens het verschil te maken Het afgelopen halfjaar impo neerde Van 't Westende ook al niet. De viervoudig Nederlands kampi oen verloor tijdens het EK in Tel Aviv, het WK in Baku, de Grands Prix in Zagreb, Boedapest en Can- cun en de Grand Slam in Abu Dhabi al in zijn eerste of tweede partij. Veel gereis, nul komma nul resultaat. In Tbilisi, waar hij in maart brons pakte bij een Grand Prix, was het voor het laatst dat de Vlissinger twee partijen op rij won. In Den Haag, in een splinter nieuwe sportcampus, slaagde hij daar zaterdag wederom in. Van 't Westende veegde de Gambiaan Faye Njie (waza-ari) en de Arme niër Iulian Peaticovschi (ippon) soepel van de mat. „Dat die partijen zo lekker gingen, is positief. Dat neem ik de winter mee in." Maar in zijn derde partij was hij ronduit kansloos. De Rus Iartcev, een stuk hoger geplaatst op de we reldranglijst, sleurde hem nogal ruw en overdonderend over de ta- tami en vond uiteindelijk een gaatje in de defensie van Van 't Westende, die hij meteen op zijn rug legde. „Ik wist al dat het heel lastig zou wor den", vertelde de Vlissinger. „Hij judoot heel stug en geeft weinig ruimte weg. Het lukt mij nu helaas niet tegen zulke jongens het ver schil te maken." 50 procent Van 't Westende weet dat dat nu ook niet per se hoeft. De druk, die natuurlijk altijd wel aanwezig is, is nog niet al te hoog. Om de Olympi sche Spelen van 2020 te halen, hoeft hij pas later echt te pieken. „De re sultaten van nu tellen maar voor 50 procent mee bij de kwalificatie. Die vanaf mei volgend jaar worden pas voor roo procent meegerekend. Dus nu maak ik me nog geen zorgen. Maar over een jaar zal ik echt medailles moeten gaan pakken op dit soort toernooien. Ik heb al laten zien dat ik dat kan, dus het vertrouwen is er gewoon. En ook bij de judobond ge loven ze nog in me. Dat is na een paar mindere maanden niet meteen weg." Den Haag was zijn laatste toernooi van 2018. Pas eind ja nuari pakt de nummer 28 van de IJF-ranking de draad weer op in Tel Aviv. Van 't Westende: „De ko mende twee maanden gebruik ik om veel kracht- en conditietraining te doen. Daar heb ik de afgelopen maanden weinig tijd voor gehad, op routine heb ik die toernooien ge draaid. Ik ga dus geen gas terugne men, maar proberen nog wat ster ker te worden." Bij de vrouwen senioren zegevierde de 18-jarige Walraven op de 50 me ter rugslag, 100 meter rug- en vrije slag en de 400 meter wissel- en PM PAARDENSPORT Pim Bekkers Trainer van wa- terpoloërs DZK was te spre ken over het optreden van zijn ploeg tegen BZ&PC (12-7) TRAMPOLINESPRINGEN HANDBAL De handballers van Delta Sport/EOC gingen gisteren in de tweede divisie met 30-22 onderuit bij Habo'95. Met vier afwezigen in de ploeg bij Delta Sport was het flink sleutelen voor trai ner John Jansen. Bij rust was het 17- 10 voor Habo, na de pauze liep de thuisploeg uit naar een overtuigende 30-22-overwin- ning. BILJARTEN Biljarter Peter de Bree uit Middel burg is ongeslagen Nederlands kampi oen geworden in de libre eerste klasse. Het was zijn 46ste NK- deelname en zijn zevende eindover winning. RUGBY De rugbyers van Tovaal leden giste ren voor het eerst in 23 maanden tijd een nederlaag op eigen veld. Tegen Tilburg werd het 15-19. Die nederlaag pakte niet hele maal slecht uit voor de ploeg uit Goes. Doordat het een bonuspunt pakte en koploper Te Werve met 24- 0 onderuit ging, liep Tovaal één punt in. Het is nog geen Roeland van Vliet Den Haag - Sam van 't Westende Sam van 't Westende stond voor aanvang van de Grand Prix in Den Haag 28ste op de wereldranglijst. Met het behalen van de derde ronde zal niet of nau welijks terrein winst boe ken. Wil hij zich voor de Olympi sche Spelen kwalificeren, dan moet hij bij de beste 18 staan op de geschoonde ranking; van elk land mag er maar één per gewichts klasse en dus worden bij voorbeeld de Japanse num mer twee en de Russische nummer twee niet meege rekend. Mocht Van 't Westende zich kwalificeren, dan maakt hij ook nog kans op deelname aan de landenwedstrijd. Die staat voor het eerst op het olympische programma. Sam van 't Westende verbijt zijn teleurstelling na het verlies tegen de Rus Denis Iartcev. foto ORANGE PICTURES/ANDRÉ DE GEUS Kirsten Walraven kende een buitengewoon goed eerste weekend van de Zeeuwse Winter Zwemkampioenschappen. fotosandypleyte DZK-zwemmers Kirsten Walra ven en Kalle van Gemert hebben tijdens het eerste weekend van de Zeeuwse Winter Zwemkam pioenschappen hun visitekaartje afgegeven. Op alle nummers die zij zwommen, veroverden ze een gouden medaille. Joram Lawalata Vlissingen ZEVENHEUVELENLOOP Tim van den Broeke blijft zich verbeteren. Gisteren liep hij tijdens de Zevenheuvelenloop in Nijmegen een persoonlijk record van 47 minuten en 17 seconden, 15 seconden sneller dan vorig jaar. fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42