Bij Nieuwland is het plezier terug Worstelend Vosmeer is van hatelijke nul af die voor niemand als een echte derby voelt 11 B D weg, de Friezen kregen kans na kans. Tot verbazing van Impens. „Op het moment dat Sneek na rust druk zette, raakten ze achterin bij ons in paniek en waren we het he lemaal kwijt. Dat kan niet." Combinatie De creatieve aanvallende midden velder denkt dat Hoek aan de bal nog veel meer moet laten zien. Im pens: „Het verschil is ook, dat vorig seizoen iedereen mij in durfde te spelen als ik een man in mijn rug had. Nu zijn er jongens die dat niet durven. Kom op, denk ik dan, geef die bal maar, ik draai wel weg bij mijn man of ga de combinatie aan. Ik ben benieuwd of we dat er nog in kunnen krijgen. De trainer hamert er vaak op, maar het gebeurt nog te weinig." Jonathan Constansia, die als middenvelder een prima wed strijd speelde, stipte de belangrijke rol van Impens in één zin aan. „Als Rik de bal heeft, gebeurt er altijd iets." Het is een gegeven waar ze bij Hoek de komende weken meer ge bruik van moeten maken. Voor de Kom op, denk ik dan, geef die bal maar, ik draai wel weg bij mijn man winterstop resteren nog vier duels, tegen ploegen die allemaal lager staan. De Nooijer wil met zijn ploeg voor twaalf punten gaan, tegen SJC (uit), Odin'59 (thuis), Achilles'29 (thuis) en VVOG (uit). Impens wil belangrijk zijn, zoals hij dat de afge lopen maanden ook is geweest. „Het ontbrak vandaag alleen aan een doelpuntje", zei hij. „Toch ben ik tevreden, want we winnen weer." Hij kijkt uit naar de laatste duels van 2018. „We beginnen za terdag nu ook met een goed gevoel aan de tweede periode." Ondertussen hebben verschil lende Belgische clubs al geïnfor meerd of Impens een overgang ziet zitten. Tijdens de winterstop, of in de zomer. Het streelt zijn ego, meer niet „Ik concentreer me nu op Hoek. Of ik al iets gehoord heb van de club over volgend seizoen? Nee, nog niks. Ik blijf gewoon lekker voetballen en sta nu op zes goals en zeven assists." Dat aantal kan Impens de ko mende tijd verder uitbreiden. Dat moet ook kunnen, zeker als zijn ploeggenoten hem op ieder mo ment de bal durven te geven. Een belangrijke speler bij de for matie uit Nieuw- en Sint Joost- land is spits Roy van Sluijs. Hij had er zaterdag na 25 minuten spelen al drie in het netje liggen. „Het was een prima wedstrijd voor ons. Dat ik er dan drie maak is alleen maar mooi", zei de tar getman van Nieuwland. Jacco Nelen staat sinds begin dit seizoen aan het roer bij Nieuw land. Volgens Van Sluijs is de trai ner verantwoordelijk voor de be tere resultaten van Nieuwland. „Jacco heeft voor verandering ge zorgd. De trainingsmentaliteit is een stuk beter geworden en hij heeft ervoor gezorgd dat het ple zier er weer is. Ik sta nu in de spits en daar voel ik mij op mijn best", vertelt Van Sluijs. Samen met aanvalskompaan Wesley Heeren bezorgen ze de te genstanders problemen. Zo gaf Heeren zaterdag twee keer de as- W Rob van Sluijs heeft al negen keer gescoord. Hij mikt op twintig treffers sist op zijn maatje voorin. „Wes ley weet heel goed wat ik doe en andersom ook. De wisselwerking tussen ons is perfect. Ik heb nu ne gen goals gemaakt. Vooraf zei ik dat ik er twintig wilde maken. Ik denk dat dit nu een reëel aantal is om te halen. De ballen vallen goed en we zijn als ploeg gewoon lek ker bezig", zei de matchwinner. VLISSINGEN Vosmeer is in de vierde klasse B van het za terdagvoetbal een ploeg waar bij het nog niet echt meezit. Zo pakte het in de achtste speelronde pas het allereerste punt van het seizoen. Vosmeer leed eerder een paar grote nederlagen. Zaterdag was er einde- tt lijk het eerste punt voor de formatie van Frans Ceton. De equipe uit Oud-Vossemeer liet zien dat het niet - net zoals vo rig seizoen - als laatste willen eindigen. In Stavenisse werd het 2-2. „Een terecht punt en ook broodnodig", zei Ceton. „We hebben laatst de koppen bij el kaar gestoken, want zo kon het niet meer verder. Het leek een kopie van vorig jaar te worden. Dat willen we niet. Alle ver wijten die er onderling waren zijn uitgepraat. We willen meer inzet en passie op de mat leggen. Vosmeer is geen slechte ploeg, alleen de schouders moeten er onder gezet worden. Nu was de teampresta tie goed. Dan pak je meteen een punt.". De trainer is hekkenslui ter met zijn ploeg maar is er van overtuigd dat Vosmeer dat niet blijft. „Wij hebben te veel kwaliteit om weer laatste te worden. We hopen dat dit punt de aanzet is tot meer. Nu kunnen we proberen een sta biele vierdeklasser te worden." Vierde klasse B anders dan andere competitiewed strijden. Dat was de vorige seizoe nen ook al", vertelde Seedo, die zelf uit Middelburg komt. „Spelers ken nen elkaar van vroeger op school en van het spelen tegen elkaar in jeugdselecties. Daar houdt het wel een beetje op." SKNWK-trainer Ralph Zegers, ook inwoner van Middelburg, be reidde deze wedstrijd niet anders voor dan andere wedstrijden. Geen geroep om er kort op te zitten of er een fysieke wedstrijd van te maken, omdat het een derby in de vierde klasse betrof. „Daar hebben wij he lemaal de spelers niet voor", zei hij na afloop. „Wij bleven uit de duels en speelden volgens het plan dat we al het hele seizoen hanteren." FC De Westhoek kwam na een half uur op voorsprong. De bal werd via de rechterkant, waar An- dres Jonker weer eens aanzette, voorgegeven. Met behulp van de keeper wist Gijs van Duijvenbode opnieuw het net te vinden. Daar voor was het SKNWK dat dic teerde. Langs de lijn werd over D- day op Schouwen-Duiveland ge sproken. Naast deze derby werd veertien kilometer verderop in Kerkwerve de wedstrijd WIK'57- Brouwershaven gespeeld. De on derlinge gevoelens tussen WIK'57 en FC De Westhoek zijn sterker Volgende week spelen we tegen Brouwershaven. Dat moet dan maar een echte derby worden dan die van de partijen van dit weekend. Voor SKNWK is dit ge woon een dagje uit, klonk het. Want van een wedstrijd vol strijdlust en passie was nog geen sprake. In de eerste helft werd geen gele kaart getrokken. Twintig mi nuten na rust maakte Jarno van Nieuwenhuize de verdiende gelijk maker. FC De Westhoek berustte en de wedstrijd kabbelde voort. Tot er tien minuten voor tijd een vlam metje werd ontstoken. SKNWK stoomde op en gaf voor. Buitenspel, vlagde de grensrechter. De hele bank van SKNWK sprong op om met veel gebaar het ongenoegen te uiten. „Ga dan lekker iets anders doen", beet Zegers de vlaggende se lectiespeler van FC De Westhoek toe. Niet veel later werd er een over treding gemaakt op Karl Hanse van SKNWK. De scheidsrechter liet doorspelen en Mark de Feiter pro fiteerde: 2-1. De protesten waren niet van de lucht. Zegers liep het veld in en werd daar weer van afge stuurd. Ontvlamde de 'derby' dan eindelijk? Voor SKNWK mocht het niet meer baten. Vlak voor tijd schoot De Feiter van ver en uit stil stand nog de 3-1 binnen. „We speelden niet goed", was Seedo eerlijk. „Onze kracht is dit seizoen dat we rustig blijven. Kan sen komen vanzelf. Spelers als Gijs van Duijvenbode, Jelle Boogerd, Joan Hosymar en Mark de Feiter kunnen die afmaken." Spelers van SKNWK verzilveren die kansen nog niet, stipte Zegers het verschil aan. „Het zou prettig zijn als we ze wel gaan binnenschieten. Volgende week spelen we tegen Brouwersha ven. Dan moet dat maar een echte derby worden." maandag 19 november 2018 PM I en er gebeurt iets s-V -z**r-V - Rik Impens (23) Nieuwland is in de vierde klasse A van het zaterdagvoet bal momenteel de koploper van het rechterrijtje. Waar het vorig seizoen vaker mis dan goed ging, presteert de ploeg van Jacco Nelen nu een stuk beter. Na een 2-3-zege bij Cad- zand heeft Nieuwland al tien punten bij elkaar gevoetbald. Robin Hamelink Nieuw- en Sint Joosland FC De Westhoek SKNWK 29. Van Duijvenbode 1-0 66. Van Nieuwenhuize 1-1 85. De Feiter 2-1 90. De Feiter 3-1 - Ralph Zegers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39