Bruse Boys geeft FC Axel nieuwe tik De Ridder betaalt graag de snacks bij Kruiningen Zeelandia Middelburg: drie punten en 'de nul' De derby 10 DERDE DIVISIE ZESDE ZEGE VOOR HOEK Aanvallende middenvelder is ook tegen ONS Sneek een belangrijke schakel bij Hoek. Samen met zijn ploeggenoten mikt hij op twaalf punten uit de laatste vier duels van 2018. maandag 19 november 2018 De supporters beginnen te mopperen bij FC Axel. Binnen de club heerst er echter geen paniek, al moe ten de Zeeuws-Vlamingen na het derde verlies op rij nu meer naar de onderste plaatsen kijken in de tweede klasse E. Bart Rijc- kaert zag het falen van zijn ploeg genoten vanaf de kant met een zorgelijke blik aan. „De tegenstan ders kwamen nooit graag naar Axel, want onze thuiswedstrijden winnen was bijna een zekerheid. Dit seizoen is het anders. Als je zag dat we na rust maar één keer voor het doel van Bruse Boys ver schenen", merkte de door blessu res geplaagde routinier na afloop op. Op dat moment stond Axel er nog aardig voor, wat de score be treft. Een benutte strafschop van Ibrahim Eryürük zorgde namelijk voor de i-o-ruststand. Maar na de pauze drukte Bruse Boys de do minantie uit in doelpunten. Julian Nieuwland maakte de 1-1, Sander van 't Hof zorgde voor de eerste Schouwse voorsprong en via Dennis Hoep en Martijn Lindhout werd het uiteinde lijk 4-1. Weer een dreun voor de thuisploeg, maar Bru-trainer Marco Groeneveld kon daar niet zo mee zitten. Hij vond zelfs dat zijn ploeg te zuinig was geweest in Zeeuws-Vlaanderen. „We had den gemakkelijk met 6-1 kunnen winnen", zei hij na afloop van het duel. KRUININGEN De 1-0-zege in de derde klasse A van Kruinin gen op Bevelanders zorgde voor vreugde in het kamp van de Reimerswaalse club. Niet alleen was daar de derde drie punter van het seizoen, maar voor de tweede keer dit sei zoen incasseerde Kruiningen ook geen tegengoals. Thomas de Ridder zag er za terdag de lol weer wel van in. Hij moest, evenals eerder dit seizoen tegen Kapelle (ook een 1-0-zege) zijn portemonnee trekken. „Als ze de nul hou den, betaal ik de snackjes. Dat is de afspraak", vertelde de trainer. In Kruiningen is De Ridder bezig aan zijn eerste seizoen. „We willen dit seizoen iets an ders gaan spelen. De criticas ters langs de lijn zeggen dat het nog niet allemaal goed is, maar zien wel bepaalde spelin- tenties. We hebben gewoon wat tijd nodig. Wat dat betreft is het prettig dat we de 1-0 over de streep trekken. Met negen punten sta je in één keer in de middenmoot." Met horten en stoten komen we er wel, weet de trainer. „We moeten de derde klasse ook niet groter maken dan die is. We moeten kleine stapjes maken. Er moet over en weer een bepaalde 'commitment' zijn. En na een overwinning als vandaag ziet de wereld er weer ineens anders uit." Halverwege stond de brilstand op het scorebord, na negentig minu ten stapte Zeelandia Middelburg met een 2-0-zege van het veld. Toch was Ben Sellam wel te spre ken over het eerste bedrijf, waarin zijn ploeg goed voetbal op de mat legde. „We wisten dat we zouden scoren in de tweede helft, als we zo door bleven voetballen", aldus de oefenmeester na afloop. Jorn Soethout brak in de 64ste minuut de ban. De vleugelverde diger besloot vanaf zo'n 25 meter uit te halen en zette zo zijn ploeg op 1-0. „Hij plaatste 'm echt", ana lyseerde Ben Sellam de treffer van zijn rechtsback. „In de verre krui sing. Een lekker goaltje." Tien minuten later gooide spits Niels Luteijn het duel in het slot: 2-0. „Toen gaven zij alleen nog maar meer ruimtes weg", zag Ben Sellam. „We kregen nog een paar goede kansen." Zeelandia Middel burg kwam niet meer in de pro blemen en trok zo de zege over de streep. Drie punten erbij. „En weer de nul gehouden." Natuurlijk ging de meeste aandacht za terdagmiddag na Hoek-ONS Sneek uit naar Kyle Doesburg. De topscorer bezorgde zijn ploeg met twee goals (2-1) de zesde zege van het seizoen en bracht zijn competitietotaal op negen doel punten. Toch waren er twee spe lers die tegen de Friezen nog iets meer opvielen dan Doesburg. Jordi de Jonghe keepte een uitstekende wedstrijd, Rik Impens was in een vrije rol soms weer onnavolgbaar. „Toch zijn er nog steeds spelers die mij niet durven in te spelen als ik in de dekking sta", zei Impens. Het waren prikkelende woorden, waar ook veel zelfvertrouwen in schuilde. Impens (23) was vorig sei zoen de man waar veel, zo niet alles bij Hoek om draaide. Sinds deze zo mer heeft hij meer betere spelers om zich heen en verandert zijn rol van week tot week. De ene keer is Impens de aanvallende middenvel der, de andere keer meer een scha duwspits en tegen ONS Sneek kwam hij vooral van de rechter kant. „Ik had wel de vrijheid om te zwerven", benadrukte hij na af loop. „Als ik in verdedigend opzicht maar mijn werk doe." De wedstrijd van zaterdag had niet zo veel om het lijf. Voor rust had Hoek weinig te duchten van ONS Sneek, dat ver van huis weinig aanvallende intenties liet zien. Het - tSü duel werd opengebroken door een strafschop van Doesburg, slim uit gelokt door Impens. Yumé Ramos, de sterke spits van ONS Sneek, ging tien minuten na rust net zo slim over het been van Gert-Jan van Lei den en schoot vanaf elf meter de 1-1 binnen. Hoek creëerde niets meer, tot Lionel Fitsch de bal na 72 minuten strak voor het doel bracht. Doesburg kopte aan de tweede paal knap binnen: 2-1. Daarna hield De Jonghe zijn ploeg nog een paar keer op de been, zoals in de allerlaatste minuut. „Dit was wel een goede wedstrijd", zei de Belg, die vaak te bescheiden is. „In de eerste helft heb ik niets te doen gehad. We hadden het volle dig onder controle." Na rust veran derde dat beeld, omdat Hoek na een tactische omzetting van Sneek ineens spartelde als iemand zonder zwemdiploma. De organisatie was Of er iemand iets tegen of met Nieuwerkerk heeft. Op verzoek van deze krant vroeg trainer Steven Seedo er enkele dagen voor de derby naar bij zijn selectiespelers. Hij kreeg wat nietszeggend ge mompel retour. „Deze pot leeft niet PM Verliezen op eigen veld was FC Axel de laatste jaren niet ge wend. Nu lijkt het meer een ge woonte dan een uitzondering. Zaterdag was Bruse Boys in de tweede klasse E met 1-4 te sterk, wat de vierde thuisne derlaag uit vier thuiswedstrij den betekende voor de Axe laars. Aector Doorns Axel Zeelandia Middelburg heeft zijn plicht gedaan tegen Uno Animo. Op eigen veld was de ploeg van trainer Salim Ben Sellam gistermiddag te sterk voor de Brabantse hekkenslui ter: 2-0. Stefan Maas Middelburg Geef Impens de bal Barry van der Hooft Hoek De 72ste mi nuut van Hoek-ONS Sneek. Kyle Doesburg (21) hangt prachtig in de lucht en kopt de 2-1 binnen. Gert- Jan van Leiden en Rik Impens (links) zien de bal binnen val len. FOTOCAMILE SCHELSTRAETE "jfw* - i. M EiStóïïaft I Hoek-ONS Sneek 32. Doesburg (pen.) 1-0 1-1 56. Ramos (pen.) 72. Doesburg 2-1 Opstellingen De Jonghe Ditewig Wilson Fatima Fitsch Burger Van Leiden Kuipers Chergui De Vries De Jager De Graaf 78. Nyemb De Boer 89. Wijkhuijs 84. Lohman Vandepitte Barto Constansia Prijor Impens Ramos Doesburg Gonzalez Tiebosch 71. Lanting Scheidsrechter: Vos (Warnsveld) Toeschouwers: 750 i Een beeld uit het duel tussen FC De Westhoek (lichtblauw shirt) en SKNWK. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Geen geverfde doelpalen of vuurwerk voorafgaand aan de wedstrijd. Geen massale uit tocht van Nieuwerkerk naar Burgh-Haamstede. De eerste gele kaart viel pas in de 68ste minuut. De eilandderby FC De Westhoek-SKNWK (3-1) ont vlamde pas vijf minuten voor het einde. „Dit was geen derby." Gerrit van Loon Burgh-Haamstede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38