7> Vlissingen komt er nog genadig vanaf marin O O) CD O 9 Derdedivisionist gaat op eigen veld met 1-3 onderuit 4 O T'E C' IJzendijke Bakx Goes probeerde volgens trainer Rogier Veenstra haar eigen spelletje te spelen. „In de eerste helft zat er energie en fana tisme in. We zetten hoog druk en cre ëerden kansen. Tegen dit soort ploe gen krijg je er niet veel. De mogelijk heden die je krijgt, moeten erin." Na een klein kwartier spelen viel een mislukt schot van Erwin Franse voor de voeten van Ray Kroon. Zijn inzet werd geblokt. Amper een minuut later snelde Franse z'n tegenstander voorbij. Zijn schot suisde voorlangs. In de eerste weken van de competitie verzilverde de buitenspeler zo'n beetje elke mogelijk heid die hij kreeg. Nu gaat het moeiza mer. Hij stond al ruim een maand droog. „De kansen die ik vandaag miste, had ik in de eerste weken misschien wel gemaakt." Na de openingsfase pakte TEC Goes bij de strot. Dat resulteerde in meerdere doelpogingen. Oud-prof Serhat Ko^ raakte de paal. Toch kreeg Kroon in de 25ste minuut de grootste kans. De linksbuiten dreigde met links te schie ten, kapte naar binnen en zag zijn inzet gekeerd worden. De rebound van Franse verdween voorlangs. Veenstra: „We konden na een kwar tier al met 2-0 voor staan, of dat nou te recht was of niet. Tegen topploegen moetje de trekker overhalen als het kan en geen fouten maken achterin." Daarin slaagde Goes niet. Een aantal keer ging het mis in de opbouw. In de 36ste minuut werd dat fataal. Jarreau Manuhuwa verloor de bal aan Wimilio Vink. „Ik had ruimte om in te dribbelen, maar kon de bal niet kwijt. Ik wilde niet terugspelen of een peer naar voren geven." De verdediger be sefte dat hij de bal weg had moeten schieten. „Nonchalance is mijn valkuil. Achteraf gezien was het moment be slissend. Ik twijfelde of ik aan de nood rem moest trekken. Er was nog een kans dat we de wedstrijd zouden win nen." Vink snelde op Meulmeester af en legde de bal breed op Robby Holder. De linksbuiten schoot de 0-2 binnen. De openingstreffer was zes minuten eerder gevallen. De eerste poging van Bart Westerlaken werd geblokt door Roycel James, daarna poeierde de mid denvelder de rebound in de bovenhoek. Ik wilde niet terugspelen of een peer naar voren geven Veenstra: „Zij schieten de kansen erin, wij niet. Wij maken fouten achterin, zij niet." Mogelijkheden In de tweede helft loerde TEC op de counter, wat resulteerde in een aantal mogelijkheden. „Zij vonden het wel best", ervaarde Veenstra. „Met elf man stonden ze achter de bal." Een minuut nadat Hollemans dicht bij de aanslui- tingstreffer was, werd het 0-3. Vanaf dat moment zette Goes de bezoekers onder druk. Al snel werd het 1-3 door Franse, op aangeven van Mart de Kroo. De thuisploeg dicteerde vervolgens de laatste tien minuten, maar meer doel punten bleven uit. Franse vatte het duel realistisch sa men. „We speelden zeker geen slechte wedstrijd. Ons spel was oké. Maar dat is niet genoeg tegen een team dat top derde divisie is. Er is een verschil tussen 'meedoen' en kans maken op de over winning." Dat Vlissingen onderuit ging in Alphen aan den Rijn was ei genlijk niet verrassend. Afgelo pen week meldde de ene na de andere speler zich af bij Ka- relse. Tegen Alphense Boys kon de trainer geen beroep doen op Menancio Weeda (en kelblessure), Jiri van den He mel (knie), Miquel Crucq (hes), Etienne Mallie (arm), Abdoe Abdenbi (bilspier) en Samarony Goossens (voet). Verdediger Shannon Braafhart ontbrak wegens trieste fami lie-omstandigheden. Vervolgens liep Vlissingen na vier minuten spelen al achter de feiten aan, toen Arjan Ou- wendijk voor 1-0 zorgde. De thuisploeg bleef vervolgens kansen creëren. Wat Vlissin gen het zien, kon Karelse niet bekoren. „We hebben in de eerste helft heel slecht gevoet bald", zei de oefenmeester na afloop. „Het was allemaal een beetje lamlendig." Ze hadden echt dik voor moeten staan en hebben ons in leven gelaten In de 43ste minuut werden de problemen nog groter; Sofyan Bousantouh voelde zich niet goed en moest vervangen wor den doorTiamo Roose. Na rust toonde Vlissingen tekenen van herstel, maar Alphense Boys kreeg de beste kansen. Het was aan doelman Karim Ben Sel- lam te danken, dat Vlissingen op de been bleef. „We hadden na 75 minuten eigenlijk met 6- of 7-0 achter moeten staan", al dus Karelse. „Ze hadden echt dik voor moeten staan en heb ben ons in leven gelaten." In de slotfase kregen de bezoe kers zowaar drie mogelijkhe den. Aanvoerder Josimar Patti- nama kreeg de grootste kans, maar faalde oog in oog met de goalie van Alphense Boys. De spits wacht nog altijd op zijn eerste competitietreffer. „Josi mar moet het blijven probe ren", bleef Karelse hoopvol. Plek veertien Doordat RKAW won bij hek kensluiter De Meern, zakte Vlissingen ook nog een plekje. De Walcherse formatie bezet nu plek veertien op de ranglijst van de hoofdklasse B. „Ik sta niet te juichen, dat snap je", baalde Karelse. „We scoren moeilijk. Er is er één die goals maakt: Abdoe Abdenbi. Als hij er niet is hebben we een pro bleem. Dat is weer gebleken." maandag 19 november 2018 PM De voetbalsters van IJzendijke maakten een week na de 8-0- nederlaag bij RVVH 2 gehakt van directe con current DSVP. De ploeg uit Pij- nacker werd met maar liefst 10-1 verslagen. Rosanne Lam- mers en Carmen Foks scoorden beiden vier keer, Thea de Blaeij maakte twee doelpunten. Met een assist op Jaroslav Na- vratil had Istvan Bakx (foto) gis teren een be langrijk aandeel in de tiende zege van Go Ahead Eagles. De topper tegen het FC Twente van Tom Boere werd in En schede met 0-1 gewonnen. Bakx kreeg geel en werd in de slot fase gewisseld, Julius Bliek bleef op de bank. Go Ahead is nu alleen kop loper is in de Keuken Kampi oen Divisie. Goes Erwin Franse (7), Sherief Tawfik en doelman Brian Meulmeester weten dat het over en sluiten is na de 0-3 van TEC. Twee spelers van de koploper (rechts) vieren ingetogen hun feestje, foto johan van der heijden -Jarreau Manuhuwa over zijn fout Sind* 0 1«»s Goes-TEC 0-1 30. Westerlaken 0-2 36. Holder 0-3 74. Vink 76. Franse 1-3 Opstellingen Meulmeester Van der Sman Dekker Viereck Tawfik Onyeike Manuhuwa Zeiler James Van Gessel De Winter Westerlaken 65. De Kroo Vink Hollemans Horsten De Vlieger De Windt 77. Nguyen 80. Gouw Franse Kog Schalkwijk Holder Kroon 55. Van den Assem 65. Besuyen Scheidsrechter: D. de Vries (Amstelveen) Toeschouwers: 450 Zondag-hoofdklasser VC Vlissingen moest gisteren al de zevende nederlaag van het seizoen slikken. De ploeg van trainer John Ka- relse werd nipt verslagen door Alphense Boys: 1-0. Stefan Maas Vlissingen -John Karelse Goes op alle vlakken iets minder dan koploper TEC Om een resultaat te kunnen boeken tegen een ploeg als TEC, lijstaan voerder in de derde divisie, moet alles kloppen bij Goes. Dat was gis teren niet het geval. De bezoekers legden voor rust de basis voor de 1-3-overwinning. De ploeg uit Tiel pakte zo de eerste-periodetitel. Len Wolters a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37