Regeringscoalitie en voetbalbond zetten in op 2027 Walcheren Joeri van Liere werkt aan brace waarmee verlamde mensen weer kunnen lopen ■*"'"4 »P2o Geen rellen, geen ophef. In tegenstelling tot veel andere plaatsen in Nederland verliep de intocht van Sint en zijn gevolg in Zeeland probleemloos. De kinderen sloten alle pieten in de armen. Zo ook in Middelburg, waar de gemeente had besloten om roetveegpieten in te huren. Samen met de Zwarte Pieten trokken ze door de stad. Vandaag zal D66-Kamerlid Antje Diertens minister Bruno Bruins (Sport) oproepen om met de KNVB in gesprek te gaan en te kijken welke rol de overheid hierin kan spelen. Ze krijgt steun van rege ringspartners WD, CDA en Chris tenunie. Diertens: „Deze vrouwen verdienen de volle stadions en me dia-aandacht. Ze zijn echt benader bare rolmodellen voor meiden die sporten of die willen sporten. Wat is er dan mooier dan het organise ren van het grootste vrouwenvoet- balevenement in de wereld?" Aanvankelijk dacht Nederland geen serieuze kans te maken om het evenement te mogen organise ren, omdat de Verenigde Staten er ook op aasden. Afgelopen juni werd echter duidelijk dat Amerika, Ca nada en Mexico al zijn geselecteerd om samen het WK voor mannen te houden in 2026. Het is zeer onge woon dat zulke grote toernooien op rij in hetzelfde gebied worden ge houden, dus ligt de weg voor Ne derland nu open. De KNVB laat weten de ambitie te delen om het WK vrouwenvoet bal in 2027 naar ons land te halen. Deze vrouwen verdienen de volle stadions en media- aandacht „Aan het EK voor vrouwen in 2017 hebben we kunnen zien wat de im pact van zo'n toernooi kan zijn, zo wel voor de topsport als de breedte sport. De belangstelling voor de Oranje Leeuwinnen is enorm, dat bleek vorige week nog maar een keer bij de plaatsing voor het WK 2019." Uitverkocht Ook voor supporters zou het 'fan tastisch' zijn als ons land het WK voor vrouwen 2027 binnensleept, benadrukt de KNVB. Vrouwen voetbal wordt steeds populairder, de recente kwalificatiewedstrijden waren steeds in een mum van tijd uitverkocht. Het zal trouwens nog wel een paar jaar duren voordat de FIFA de knoop doorhakt; naar verwachting niet eerder dan in 2023. Nederland moet dan wel met een bidbook ko men, een plan met financiële on derbouwing. Minister Bruins gunt het alle sportliefhebbers in ons land, 'onder wie ikzelf, dat de Oranje Leeuwin nen een WK spelen op eigen bo dem. „Als de KNVB de handschoen oppakt en hiervoor wil gaan, kijk ik uiteraard graag mee hoe ik dit kan ondersteunen." Nieuwsmedia »P3,4,5&19 FOTO LEX DE MEESTER Plan: WK vrouwen in Nederland De regeringscoalitie wil dat Ne derland het WK vrouwenvoetbal in 2027 gaat organiseren. Voet balbond KNVB deelt de ambitie om onze Leeuwinnen op eigen bodem te laten stralen. Edwin van der Aa Zeist —Antje Diertens, D66-Kamerlid maandag 19 november 2018 7°C Kille noordoosten wind pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1