'Vlissingse politiek is mede-schuldig aan sluiting van Lidl' EN 19 INTOCHT PROBLEEMLOOS VERLOOP Als Roetveegpiet Ingrid hurkt en de vijfjarige Ismaël de Ruyter wat snoepgoed geeft, bedenkt de jonge Middelburger zich niet en geeft haar een dikke knuffel. Een paar seconden staan ze zo innig arm en arm waarna ze weer opstaat, hem nog wat geeft en verder trekt, richting de Middelburgse Markt. Het is niet de enige Piet die Ismaël knuffelt tijdens de intocht van Sint in Middel burg. Moeder Stephanie vertelt dat hij kort daarvoor ook een Zwarte Piet omhelsde die hem wat snoep goed gaf. „Het maakt hem niets uit hoe ze eruit zien." Zijn grootvader Sjaak knikt en zegt dat er veel te veel drukte wordt gemaakt door volwassenen over de kleur van de Pieten. „Het gaat om de kinderen." De Middelburgse intocht ver loopt zaterdag probleemloos. Het is een groot kinderfeest met vele honderden mensen die de Sint op wachten of langs de route staan. Rene Koster van de organiserende Stichting Evenementen Middel burg (SEM) kijkt dan ook zeer te vreden terug. „Het was fantas tisch. Heel druk, goed weer en een geweldige ontvangst." De SEM wilde net als vorige jaren alleen met Zwarte Pieten de intocht hou den. Ook na een gesprek met de gemeente hield de SEM daaraan vast. Onder meer omdat geen van de Zwarte Pieten met minder schmink op het gezicht door de Middelburgse straten wilde lopen. De gemeente besloot daarop Er werden echt heel veel self ies met mij gemaakt drie Roetveegpieten in te huren omdat ze vindt dat de intocht een afspiegeling moet zijn van wat kinderen op het Sinterklaasjour naal zien. Ze arriveerden samen met de Sint en zijn Zwarte Pieten met meerdere boten bij de Punt waarna de intocht begon. Vanaf dat moment trokken de pieten sa men op en deelden ze snoep uit, gaven high-fives, aaiden kinderen over de wang en hadden samen met de mensen langs de kant veel lol. Roetveegpiet Steyn vertelt na af loop dat hij een goede dag had en dat hij veel positieve reacties kreeg vanuit het publiek. „En geen en kele vervelende." Zijn collega In grid is misschien nog positiever. Volgens haar werd ze vaak aange sproken door mensen dat ze het zo fijn vinden dat zij als Roetveegpiet meedoen.. „Er werden echt heel veel selfies met mij gemaakt." Nauwelijks herkend Ze merkt ook dat voor heel jonge kinderen misschien iets minder spannend is om door haar begroet te worden dan door echte Zwarte Pieten. Hoewel ze een Middel burgse is, werd ze op straat nau welijks herkend. Zo herkent de moeder van Ismaël haar pas als ze even met de Roetveegpiet praat. „O, ben jij het." Ingrid: „Maar het mooiste, zelfs mijn eigen dochter herkende mij niet. Ik gaf haar pe pernoten en er was geen enkele blijk van herkenning." Wat Ingrid betreft is het dan ook voor herha ling vatbaar. Ze zegt ook dat het contact met de andere Pieten goed is. „Toen we arriveerden werd er wel even vreemd gekeken maar daarna trokken we echt samen op." Rene Koster van de SEM weet nog niet of dit herhaald wordt. Hij vertelt na afloop dat de Stichting Evenementen Middelburg bin nenkort de intocht gaat evalueren. „Dan nemen we daar een besluit over." Volgens Ludwig is de SP en de rest van de Vlissingse politiek mede schuldig aan die sluiting. „Want jullie gingen toch akkoord met de komst van een grote Lidl aan het Baskensburg." De boze Vlissinger kreeg steun van meerdere plaatsgenoten die ook vinden dat de SP 'schijnheilig' doet als het gaat om die sluiting van de enige supermarkt in het Mid dengebied. Jenny van Hoek: „De politiek had toch bij het verlenen van de vergunning voor Baskens burg kunnen eisen dat deze open zou blijven." De sluiting van die Lidl houdt de inwoners van het Middengebied De sluiting van die Lidl houdt de inwoners van het Middengebied erg bezig, zo bleek erg bezig, zo bleek. Want ze moeten vanaf woensdag hun boodschap pen verderop doen. Ze nemen het het winkelconcern niet eens zo kwalijk. „Want die grijpt gewoon de kansen die de politiek biedt", al dus Van Hoek. Ludwig liet zich ook in soortgelijke bewoordingen uit. Volgens hem wordt het tijd dat de politiek zich eens echt bezighoudt met problemen die in de buurt spe len. „Maar als er echt problemen zijn, dan zien we jullie niet. Jullie komen altijd te laat", zei hij tegen de SP'ers die actie voerden tegen de sluiting. Rijkse hoorde het aan en stelde dat de SP niet had verwacht dat dat filiaal zou sluiten. Volgens hem wa ren er toezeggingen, dat het open zou blijven. „Nee niet schriftelijk, wel mondeling." Lia van Sluijs hoorde het aan en hoopt dat er snel een supermarkt terugkomt. Ze zit in een rolstoel en ziet erg op tegen de tochten naar winkels buiten haar wijk. maandag 19 november 2018 Dikke knuffels voor alle pieten Emile Calon Middelburg -Roetveegpiet Ingrid Jullie zijn altijd te laat, zei zater dagochtend een woedende Piet Ludwig tegen SP'er Sjaak Rijkse tijdens het protest tegen de slui ting van het Lidl-filiaal aan het Pablo Picassoplein in Vlissingen. Emile Calon Vlissingen Piet Ludwig bij het protest tegen de sluiting van de Lidl aan het Pablo Picassoplein. foto lex de meester Sinterklaas tijdens de intocht in Middelburg, foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19