Hl OPEN HUIS Rapport-Khashoggi houdt Washington in de greep EUWS 11 Sekstoerisme met kinderen in Cambodja is hardnekkig. Ook uit ons land komen veel mannen die zich er misdragen. Narin (12) Kaliyan (14) Voor kinderrechtenorganisatie Terre des Hommes is de maat vol. Zij begint vandaag een campagne tegen het sekstoerisme met kinde ren in Cambodja. Daarbij richt zij zich onder meer op Nederland. „Dat land staat in onze top 3", zeg gen bestuurders van Siem Reap, voor veel toeristen de uitvalsbasis voor een bezoek aan de tempels van Angkor. De grootste groep kinder misbruikers komt uit Amerika. In 2016 waren er alleen al in de provincie Siem Reap 22 zaken tegen westerse kindermisbruikers, een jaar later 14 en over de eerste helft van dit jaar staat de teller al op 12. Tot de veroordeelden behoren de Nederlanders Nico S. en Bas R. De eerste werd afgelopen april in Cam bodja veroordeeld voor het maken van kinderporno. Hij kreeg vijfjaar gevangenisstraf waarvan drie jaar voorwaardelijk. Ook moest hij een schadevergoeding betalen aan zijn 22 slachtoffers. Nico S. kon worden gearresteerd RECREEREN IN STIJL, DIRECT AAN DE OOSTERSCHELDE (ZEELAND) j&'.tf HMu 17-18-24-25 NOV. VAN 12.00-17.00 UUR Het lijkt erop dat de Amerikaanse president moeilijk heen kan om de conclusie van zijn inlichtingen dienst CIA dat de kroonprins op dracht zou hebben gegeven voor de moord. Dat plaatst Mohammed bin Sal man in het hart van het schandaal. Als Donald Trump daar conse quenties aan verbindt en Saoedi- Arabië ter verantwoording roept, brengt dat de onderlinge relatie en de handelsbelangen waar Trump zo aan hecht in gevaar. Tot dusver heeft Trump, daarbij gesteund door zijn nationale vei ligheidsadviseur John Bolton, de kroonprins altijd het voordeel van de twijfel gegeven. De 21 Saoedi- sche agenten die Khashoggi in Istanboel hebben vermoord en in stukken hebben gezaagd, zouden de gruweldaad op eigen houtje hebben gepleegd. Zonder mede- Kroonprins Mohammed bin Salman is mogelijk verantwoordelijk weten van Mohammed bin Sal man, laat staan dat hij ertoe op dracht zou hebben gegeven. Maar dat standpunt is nu moeilijk nog langer overeind te houden. „Het is verschrikkelijk wat er is gebeurd", zei Trump zaterdag. „We zullen de komende dagen met een volledig rapport komen, mogelijk maandag of dinsdag." Volgens hem zal dan duidelijk worden wie de moord heeft be gaan, wie verantwoordelijk was en wat de gevolgen zullen zijn. Trump noemde de bevindingen van de CIA 'prematuur', maar voegde eraan toe dat de kroon prins 'mogelijk' toch verantwoor delijk zou kunnen zijn. Zowel Republikeinse als Demo cratische senatoren roepen de pre sident op de kroonprins niet lan ger met fluwelen handschoenen aan te pakken als de bevindingen kloppen. „Het zou goed zijn als Trump de conclusies van zijn in lichtingenexperts eens een keer zou accepteren", stelde de Demo cratische senator Richard Blu- menthal. Als Trump dat doet, kan hij niet langer om een veroordeling en eventuele strafmaatregelen heen. Zo'n straffe opstelling zal onge twijfeld de woede opwekken van Mohammed bin Salman en de tot nu toe goede relatie tussen beide landen op scherp zetten. telefonische meldlijn van Aple in Cambodja. Iedereen kan daar ver meend misbruik melden. Medewerkers van Aple zien de laatste tijd een verschuiving in de werkwijze van kindersekstoeristen. „Zij zoeken niet langer alleen con tact met straatkinderen en hun fa milies, maar ook met kinderen in scholen, kerken, hulpprojecten en kinderopvang. Door zich daar bij voorbeeld aan te melden als vrij williger", aldus een hulpverlener. Aziatische toeristen bewandelen een andere weg waardoor zij ook moeilijker zijn aan te pakken. On- danks een sterke stijging van het aantal reizigers en toeristen uit Azië komen zaken tegen Aziatische kindermisbruikers verhoudingsge wijs minder voor. „Zij zoeken seks met kinderen via tussenpersonen en criminele netwerken. Daar is minder zicht op", aldus Aple. Meldlijn Hulpverleners van Terre des Hom mes hebben slachtoffers van zowel Nico S. als Bas R. in behandeling. Zij werken met lokale organisaties en informanten samen aan de opspo ring van kindermisbruikers. Tevens ondersteunt Terre des Hommes de SLACHTOFFERS dankzij hulp van de organisatie Aple, partner van Terre des Hom mes. Zeilinstructeur Bas R. werd in 2017 veroordeeld tot vijfjaar celstraf wegens misbruik van straatkinde ren die bij hem inwoonden en het bezit van kinderporno. maandag 19 november 2018 GO Kindermisbruik Cambodja: Nederland staat in top 3 Hans van Zon Den Haag Oosterschelde Prijzen al vanaf 184.500,- v.o.n. excl. btw(incl. eigen grond) Centraal in dezonnige provincie Zeeland, in het mooie Zuid-Beveland, wordt Water Resort Oosterschelde gerealiseerd. Dit nieuwe recreatieresort staat voor kwaliteit, duurzaamheid, luxe en comfort. De 85 recreatiewoningen liggen deels direct aan een centrale waterplas, op steenworp afstand van Nationaal Park Oosterschelde. Mooi aangelegd park met volgroeide beplanting en een waterrijk karakter Aantrekkelijke recreatiewoningen in diverse typen, veelal gelijkvloers en op royale kavels eigen grond Schitterende ligging aan de Oosterschelde, centraal in Zeeland en dichtbij Goes Water Resort Oosterschelde Ruisweg 12 4424 MN Wemeldinge Tel.0031 653 402705 www.waterresortoosterschelde.nl Let op! u belegt buiten AFM-toezicht. Geen vergunning en prospectusplicht voor deze activiteit. Trump belooft met een 'alles omvattend' rapport te komen over de afschuwwekkende moord op de Saoedisch/Ameri- kaanse dissident en journalist Jamal Khashoggi in Istanboel. Slaat vandaag of morgen het uur van de waarheid voor Sa- oedi-Arabië en kroonprins Mo hammed bin Salman? Hans van Zon Rotterdam/Washington - President Donald Trump Narin en Kaliyan (ook grote foto) zijn slachtoffer van seksu eel misbruik, foto arie kievit Toen zijn ouders voor werk naar Thailand gingen, bleef Narin achter bij oma in Cam bodja. Een neef bracht hem begin 2017 in contact met een 79-jarige Amerikaan. De man bezocht hem thuis, trakteerde op een fiets en tripjes. De neef reed hen rond. Narin (toen 11) werd meerdere keren door de Amerikaan in diens hotel misbruikt. De man en de neef werden gearresteerd. De Amerikaan zit nog vast, de neef is alweer vrij. Met Narin gaat het niet zo goed. Hij schaamt zich, leeft terugge trokken, krijgt therapie. Het meisje leerde twee jaar geleden de Zuid-Koreaanse priester kennen in diens kerkgemeenschap. De man verleidde haar en acht andere meisjes tot seks met allerlei beloften. Hij zou land kopen voor hun ouders, geld geven en helpen bij de bouw van hun huis. Als zij bleven weigeren, bedreigde hij Kaliyan (toen 12) en de anderen. De man liep tegen de lamp toen een van de meisjes toch naar de poli tie stapte. Hij zit een lange straf uit. De meisjes zijn in therapie en hebben moeite het leven op te pakken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11