'We zijn altijd zuinig geweest' GELD GELUK Kees was 'minister van financiën' in hun huishouden, Hannie is prijsbewust en koopt kleding in de uitverkoop. Hannie&Kees Beste koop Slechtste koop Hannie: „Ik vind het heerlijk, gepensio neerd zijn. Ik was de laatste bij het be drijf die al met 61,5 met de VUT kon." Kees: „Ik met 63." Hannie: „We hebben nog genoeg om handen. Ik ben secretaris van een vrou wengilde. We doen ook veel met de kleinkinderen. Zes jaar lang hadden we op vrijdag alle kinderen. We zijn vroe ger altijd zuinig geweest. Zo naaide ik alle kinderkleertjes zelf." Kees: „Toen we een serieuze relatie kregen, gingen we sparen voor onze uitzet. Van die generatie zijn we. Als je liefje jarig was, gaf je haar bijvoor beeld een strijkijzer. Als je dat nu doet, krijg je die naar je hoofd. Je spaarde on der meer voor lakens en serviesgoed. Tot ons huwelijk, 48 jaar geleden, stond alles bij Hannies ouders op zolder." Hannie: „We zijn jaren niet op vakantie gegaan; we wilden sparen om een wo ning te kunnen kopen." Kees: „We hadden geen televisie, geen wasmachine." Hannie: „Ik kookte alles uit in een was ketel. We hadden het niet slecht, hoor." Kees: „Je kreeg destijds veel rente op je spaarrekening." Hannie: „Maar de hypotheekrente was ook 13 procent." Kees: „Nee, dat hebben wij niet gehad. Wel meegemaakt, maar wij hadden zelf 8,5 procent." 6 Gezamenlijk nettoinkomen O - €2000 €2000 - €3500 I €3500 - €5000 €5000 of meer Hannie Schouten (69), gepensioneerd secreta resse Kees Schouten (72), gepensioneerd graficus Hannie en Kees wonen in De Lier en hebben drie kinderen en vijf kleinkin deren. Hannie: „Een elektrische fiets. Ik rijd nu veel meer kilometers. Dat ik minder kracht zet, compenseer ik wel met andere sporten." Kees: „Het huis in 1990, het is veel groter dan ons vorige. Van Hannie hoefde dit huis niet zo." Hannie: „Een Hammond orgel, kostte 35 jaar gele den 7000 gulden. Ik speelde er niet graag op." Kees: „De flitser bij de fotocamera; 250 euro. Nooit gebruikt. Er zat al een flitser op het toestel zelf." TEKST EDITHANDRIESSE FOTO DESIREE SCHIPPERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 94