Roze INHOUD VOORWOORD En weer blaast A.FJh. van der Heijden zijn zoon Tonio leven in Deze couveusekindjes werden toch groot In landenwaarde kerstmarkt een traditie is, doen ze het goed Vier dagen nadat mijn dochter ter we reld kwam, werd ze ziek. Dat is nu bijna vijftien jaar geleden. Toch herinner ik me als de dag van gisteren hoe ik haar in een dekentje wikkelde en, gehuld in een wolk van roze hormonen, meenam naar het ziekenhuis. Het was de kraamverpleegster die zich zorgen maakt, niet ik. Hoe kon er iets mis zijn met dat prachtige, perfecte kleine meisje? Wat volgde, laat zich nog het best omschrij ven als een slecht toneelstuk. Er moest een punctie worden uitgevoerd via baby's ruggen graat, ik wilde mijn kind onder geen beding loslaten maar viel al flauw bij de aanblik van de naald. Dus toen moest mijn man én de baby én mij vasthouden terwijl ik - inmiddels dan toch doordrongen van de ernst van de zaak - nog harder huilde dan het kind. Onze dochter had een hersenvliesontsteking, en het duurde een paar dagen voordat duidelijk werd of het een onschuldige variant was. Voor de zekerheid werden alvast alle denkbare soor ten antibiotica door de baby heen gepompt, terwijl ik, op een veldbed naast haar plastic ziekenhuisbedje, opschrok van het alarm dat zo ongeveer elk kwartier afging: te hoge hart slag, te weinig zuurstofopname en ander wei nig opwekkends. 04 Goeie zaak Na vier dagen was duidelijk dat het goed zou aflopen. Ik bedoel het niet bij wijze van spreken als ik zeg dat het voor mij vier jaar had geleken. Volgens mijn moeder ben ik er nooit helemaal overheen gekomen. Zij meent dat ik af en toe nog steeds op mijn dochter reageer alsof ik haar elk moment kan verliezen. Ik moest eraan terugdenken toen ik de inter views in dit magazine las met moeders van kin deren die veel te vroeg waren geboren. Zij zaten niet vier dagen in de rats, maar maanden aan een stuk. „Ik kon alleen met angst naar mijn kind kijken", zegt een van hen. Van zo'n zinnetje kunnen me de tranen in de ogen schieten. Net als van de foto's die Annabel Oosteweeghel maakte van de moeders die zo ontzettend bang zijn geweest. Ook hun kinderen haalden het. Gelukkig. 06 Geld geluk 07 Egbert Jan 08 A.F.Th, van der Heijden 14 Te vroeg geboren 19 Monica 20 BV De Liefde 21 Fijn spul 22 Culinair toptalent 28 Lezen 34 Eten 36 Reizen 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen Hoofdredacteur Hans Nijenhuis Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille, Natasja de Vries Redactie Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving leke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Bart Jansen, Janneke Koorevaar Medewerkers Nadine Ancher, Edith Andriesse, Monica Beek, Samuel Bom, Marjolijn de Cocq, Laurence Delderfield, Sandra Donker, Suzanne Eijgenraam, Vivian de Gier, Ronald Giphart, Joost Hoving, llja Keizer, Annemarie Kleywegt, Ellen Lengkeek, Rianne van der Molen, Marco Okhuizen, Annabel Oosteweeghel, Jolanda van der Ploeg, Joost Prinsen, Egbert Jan Riethof, Peter Sierksma, Pam van der Veen Reageren? magazine@persgroep.nl (TZh Instagram 11 @admagazine_ BFacebook @admagazine De foto op de voorkant is gemaakt door Joost Hoving. Anniek van den Brand WG ZATERDAG 17 NOVEMBER 2018 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 91