Chocoladeletters 1 tmfr Jn ER puuK Een ochtendritueel dat vier uur duurt wm/m i Lekker makkelijk CH000 LAOE° pC/u^" Na een paar jaar ouderschap keur je kleren op geur, niet op vlekken Jamin Bijenkorf Deiicata (Albert Heijn) Aldi Favorina (Lidl) Tony's Chocolonely Kruidvat Hema Nynke de Jong, Hanneke Hendrix en Alex van der Hulst schrijven per toerbeurt over zaken die het leven van jonge ouders gemakkelijker moeten maken. Hanneke maakt een actieplan om tijd te besparen met De Peuter Die Alles Zelf Wil Doen. Was het voorheen qua aankleden een kwestie van kind op het aan kleedkussen werpen, macrameeën met luier, romper en andere kle dingstukken, kind op de arm ne men en de trap aflopen, nu gaat het er heel anders aan toe. We zijn beland in het Tijdperk van Het Grote Zelf Doen. 's Och tends moet de peuter eerst zelf de slaapzak uittrekken (duurt lang), zelf op het toilet en in bad klim men (duurt lang) en zelf van zit naar lig op het inmiddels veel te kleine aankleedkussen gaan (duurt nog langer). Hoe dan ook: met een ochtend ritueel van vier uur loopt alles in de soep. Tijd voor een actieplan! Al zoe kend op internet vond ik een lijst met tips hoe je 's ochtends tijd kunt besparen. (Overigens vond ik ook een lijst die, naar later bleek, voor mensen zonder kinderen was. Daar kwam ik achter toen een van de tips was: maak je ochtend magischer. Want dat kan met kleine kinderen natuurlijk alleen als je een tekenfilm met tover feeën opzet.) De tips die ik wilde uitproberen: 1. Eerder opstaan; 2. De ontbijtboel al de avond ervoor klaarzetten; 3. Kleren al de avond ervoor klaarleggen; 4. Tot tien tellen. Nou, het eerste punt wil ik echt nog weieens verder onderzoeken, al denk ik niet dat de dochter het daarmee eens is. De eerste och tend dat ik boven haar bed hing en zachtjes zei dat ze wakker moest worden, draaide ze zich luid kreu nend om en riep 'neeheeeeee'. Ik was diep ontroerd, want ik herkende mezelf. Daarna heb ik een chagrijnig kind in bad gewor pen en inderdaad scheelde het dat ik niet eerst alle rompers en maillots moest afruiken (want na een paar jaar ouderschap keur je kleren niet meer op vlekken, maar op geur, want anders blijf je wassen). Daarna telde ik tijdens het aan- kleedgedoe wel tweehonderd keer tot tien, dus reken zelf maar uit hoe lang we daarover deden. Dat de boterhammen al klaar stonden onder een folietje scheelde ook. Kon ik uit het raam kijken en koffiedrinken, terwijl ik deed alsof ik het aanrecht opruimde. Dus al met al moet ik zeggen dat goede voorbereiding inderdaad wat tijdwinst oplevert. Niet echt veel. Maar toch. Overigens, voor een echte 'lek ker makkelijk' heb ik wél een gouden tip: bak gewoon croissant- jes voor je kind. Dan kun je in ons huishouden letterlijk tot tien tellen en dan is het ontbijtritueel voorbij. Verkade Jumbo GO ZATERDAG 17 NOVEMBER 2018 €3,00 voor 175g De spannendste van het stel. Een duidelijke cacao- smaak en een mooie balans tussen zoet, bit ter en zuur. Als klap op de vuur pijl een frisse echo van tro pisch fruit. Waar dooretertje. €5,95 voor 190g Met afstand de duurste, mis schien (ook) wel vanwege de vro lijke vlekken van melk en witte chocolade. Helaas vlakt de cacaosmaak te snel weg. Niet slecht, wel saai. €1,99 voor 175g Volgens de doos het gulst qua cacaobonen (57%). Smaakt desondanks te vlak. Wel lekker vet en met een tikkie munt in de neus. €0,99 voor 135g Typische budget letter: de meeste suikers en minste cacao (44%). Des ondanks geen on aardige chocola- desmaak. Wel te veel zoet; het veel belovende zuurtje stort direct weer in. €0,99 voor 135g Qua cacaosmaak niet eens zo'n slechte letter. Ook de vanille en het verre, verre noot- geurtje kunnen er best mee door. Jammer alleen dat- ie zo hemeltergend zoet smaakt. 'iiiiiiiiiiii €2,99 voor 180g Tony's jaarlijkse 'letterreep' is niet te zoet en vol van smaak. De cacao smaak gaat bo vendien vergezeld van fijne peper-, sinaasappel- en gembertonen. Prima buiten beentje. €0,99 voor 135g Het bittertje en lichtfruitige zuur tje worden over stemd door een overdaad aan zoet. Wrang in de mond ook. Al kan de grove korreltjesstruc tuur de liefheb ber best beha gen. €1,60 voor 160g Ruikt muf en valt in de mond al leen maar meer tegen. Veel te weinig cacao smaak. Wel af grijselijk zoet en met een grote scheut vanille- aroma dat een filmpje legt op de tong. 51% puur 51% puur 91' -Hanneke Hendrix Nynke de Jong (33), Hanneke Hendrix (38) en Alex van der Hulst (41) hebben kinderen in de leeftijd van O tot 7 jaar. Ze heb ben de opvoed-podcast Ik Ken Ie mand Die en schreven het gelijk namige boek. €1,99 voor 135g Weinig uitge sproken: best wat cacao, maar ook suikerzoet, een vleug vanille en zelfs wat jutenachtige tonen (de zak van Sinter klaas?). En hard: je bijt bijkans de tanden stuk. Letter €1,35 voor 135g Oogt prima: pikdonker en flink glimmend. Proeft helaas vrij inwissel baar. Het frui tige geurtje krijgt in de mond geen navolging en de bitters zijn te ferm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 81