7 Brandweer opnieuw naar boerderij, buurt speculeert over de toedracht Wéér was het raak. Voor de vierde keer binnen enkele weken rukte gisteren de brand weer uit naar het erf van boer Gert Snitselaar (35) in Werkhoven. Op het boerderij com plex van Gert Snitse laar staat alleen nog een woonhuis met garage overeind. Drie eerdere branden, alle aangestoken, hebben van de omliggende be- drijfsloodsen slechts verkoolde resten overgelaten. Tientallen run deren vonden in de vlammen de dood. Gisterochtend kwam er een vierde brand bij. Dit keer komt de melding kort na twee uur in de vroege vrijdag ochtend. Nu blijkt het te gaan om een brandje in de garage, dat snel kan worden geblust. Beveiligers, die het erf al dagen in de gaten houden, hebben niets gezien. De politie zet groots in op het incident. Een politiehelikopter gaat de lucht in. Al het verkeer over de provinciale weg richting Wijk bij Duurstede wordt gecon troleerd. Lokale wegen zijn afge- 11 NOVEMBER de Jong Intra vakanties Kerst in Brugge en Gent f€ 409 Kerst in Drenthe Kerst in Londen Kerst aan de Costa Brava Kerst in stijlvol Praag Kerst inThüringen het Zwarte Woud - 12-daagse busreis www.dejongintra.nl/kerstreizen sloten door politiewagens. Elke bestuurder wordt gecontroleerd. Een kéér moet de kennelijke bela ger van Gert Snitselaar toch tegen de lamp lopen. Donderdag werd in Bunnik, (waar Werkhoven onder valt) Ruud van Bennekom als burge meester geïnstalleerd. De nieuwe burgervader mag meteen al de vol gende dag zijn dorpelingen tot kalmte manen: „Ik kan me voor stellen dat iedereen zich afvraagt wat hier gaande is. Laten we pro beren om geen conclusies te trek ken over motieven en oorzaken zolang we het niet weten. Het is belangrijk dat er gauw helderheid komt, voor iedereen in onze ge meente, ons dorp Werkhoven, en alle betrokkenen. De veiligheid staat voorop." Gescheiden Evengoed wordt er naar hartenlust gespeculeerd over wat er toch kan spelen rond Snitselaar. De boer zelf heeft daarvoor enkele van de moge lijke scenario's aangedragen. Zo is hij een jaar geleden uit de kast ge komen en gescheiden van zijn vrouw. „Mogelijk heeft mijn ge aardheid er iets mee te maken." Een ander scenario is - wederom uit de mond van Snitselaar - dat de dreiging voortkomt uit een zake lijk conflict waarin hij is verwik keld. In het naburige 't Goy blijkt hij afgelopen maart voor ruim drie miljoen euro de boerderij te heb ben gekocht van Bert en Petra Ver- nooij, die hun fruit- en kippenbe- drijf hier failliet zagen gaan. Snit selaar zou van hen nog een mil joen tegoed hebben. „Die beschul diging is volledig uit de lucht ge grepen", reageert verkopend ma kelaar Leon Wennekes. Om daar aan toe te voegen: „Ik vind dat nogal wat, om zo'n beschuldiging te doen. Wij hebben er alles aan gedaan om openheid van zaken te geven. Wij stonden er dan ook van te kijken dat een claim is inge diend." Ook verkoopster Petra Vernooij doet verder geen uitspraken over de ontstane twist. „Dat is iets tus sen Gert en mij. Wat er tussen ons speelt heb ik aan de recherche me degedeeld." In 't Goy zien buurtbewoners met angst en beven de komst van Gert Snitselaar met zijn bedrijf naar het Groenedijkje tegemoet. „Die branden baren ons allemaal zorgen. We vragen ons af wat daar allemaal speelt en tasten daarover in het duister", klinkt het onder buurtbewoners. Die branden baren ons allemaal zorgen. We vragen ons af wat daar allemaal speelt Op het erf van Vernooij woedde in 2011 overigens ook al brand. Een schuur met 20.000 kippen ging verloren. Poolse seizoensarbei ders, die hier sliepen in caravans, wisten maar net aan de vuurzee te ontsnappen. En in mei van dit jaar waren de Vernooijs nóg eens be trokken bij een brand waarbij dui zenden kippen omkwamen. Deze loods stond in Wijk bij Duurstede en zou worden verkocht aan buur man Evert Jan Veen die wilde uit breiden. Het voorlopig koopcon tract was al gesloten. Eén week voor de overdracht brandde het pand af. Petra Vernooij: „Wij heb ben twee keer een bedrijfsbrand gehad, ja. Dat kan iedereen gebeu ren." Evert Jan Veen: „Het was kortsluiting." Schulden Een scenario rond 'de Werkho- vense branden' dat óók de ronde doet, en waarmee politie en justi tie serieus rekening houden, is dat Snitselaar meer weet van de brandstichtingen dan hij wil toe geven. Hij heeft schulden en zijn bedrijf Natures Best, een groot handel in hooi en stro, schrijft rode cijfers. Op de jaarrekening staat te lezen: „Door verliezen van dit jaar en voorgaande jaren is het eigen vermogen van de vennoot schap negatief. De directie ver wacht op korte termijn geen posi tieve resultaten." Snitselaar runt zijn bedrijf pas vijfjaar in Werkhoven. In die peri ode is het hard gegroeid. Maar de gemeente stelde vast dat de bedrij vigheid strijdig is met het gel dende bestemmingsplan. In ja nuari dreigde de gemeente hem een dwangsom op te leggen, als hij niet zou stoppen met de strijdige activiteiten. Nu het bedrijf te gronde is ge richt, en het maar zeer de vraag is of het ooit in 't Goy opnieuw zal worden opgebouwd, is die proce dure vooralsnog stilgelegd. Zolang er geen verdachte is aan gehouden, vraagt Werkhoven zich af: komt er nog een vijfde brand? Op de vraag hoe Gert Snitselaar daar zelf over denkt, reageert hij: „Sorry, geen interesse." (met medewerking van Marco Ger- ling en Yelle Tieleman) zaterdag 17 november 2018 GO Vierde brand, nu Maarten Venderbosch Werkhoven De branden (met de klok mee) bij Gert Snitselaar in Werkhoven. Tientallen runderen kwamen in de vlammen om. De branden zijn aangestoken, maar er is nog geen zicht op een dader, fotosanp ®Kijk op de site bij /video Omwonende: Men zegt dat 'ie het zelf heeft aangestoken 5-daagse busreis Reiscode: kdnikOl 6-daagse busreis Reiscode: kdzlaOI 6-daagse busreis Reiscode: kdlon02 8-daagse busreis Reiscode: kdsntOl 8-daagse busreis Reiscode: kdpra04 8-daagse busreis Reiscode: kdweiOI Karet en Oud A Nieuw in Zuid-Tirnl en Reiscode: kdde304 vanaf€ 879 p.p. Busreizen Autoreizen Vliegreizen Verre reizen Steden reizen Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur Reissom exd. 19,50 reserveringskosten en €2,50 Calamiteitenfonds bezorgde omwonenden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7