Zoeken naar de beste deal 5 De Amerikaanse koopjesdag Black Friday rukt op in Nederland. Maar is er wel sprake van échte aanbiedingen? Met deze tips en trucs ben je verzekerd van de beste deals. Iets gemist? Niet getreurd. Ook het weekend staat bol van de aanbiedingen Over precies een week is het weer zover: dan barst het koopjesfestijn Black Friday los. In de Ver enigde Staten gaat de verkoopgekte gepaard met ellenlange wachtrijen voor de kassa's en letter lijke vechtpartijen om het laatste koopje. De extreem lage prijzen op de dag na Thanksgiving maken veel los bij de Amerikanen. In eigen land gaat het er stukken rustiger aan toe en shoppen we vooral online. Maar ook hier wint de spectaculaire kortingsdag aan popu lariteit, ziet Koen Crijns van vergelij kingssite Hardware.Info. Samen met zijn team volgt hij de prijsontwikke ling van gadgets en andere techni sche snufjes nauwgezet. Van smart- phone tot spelcomputer en van ca mera tot laptop. „De laatste twee jaar zien we in aanloop naar Black Friday een sterke toename in onze bezoekersaantal len", vertelt Crijns over de groeiende belangstelling onder consumenten. „Het hoogtepunt lag vorig jaar op Black Friday zelf, toen trokken we bijna zeven keer meer bezoekers dan op een normale vrijdag." Spectaculaire deals Die duizenden koopjesjagers zoeken allemaal naar hetzelfde: de beste deal. Maar is er wel sprake van échte kor tingen? „Zeker niet alles wat webshops presenteren als een spectaculaire Black Friday-aanbieding is een echte aanbieding", zegt Crijns. „Maar over het algemeen liggen de prijzen aan- TIPS EN TRUCS KORTING'. KORTING! KORTING! zienlijk lager dan normaal, vaak tien tallen procenten." Waar in aanloop naar andere kor tingsacties de prijs van producten soms plotseling stijgt, gebeurt dit rondom Black Friday niet. Er is geen sprake van stiekeme prijsverhogin gen waarmee de korting wordt ge drukt. „Op dat soort praktijken heb ben we webshops in aanloop naar Black Friday nog niet betrapt", zegt Crijns. „En dat is gezien de moor dende concurrentie eigenlijk heel logisch: gooi je als webshop de prijs omhoog, dan gaan de klant en omzet naar een goedkopere concurrent." Wees er snel bij Wie denkt dat alleen gedateerde producten worden afgeprijsd, heeft INFO het mis. Ook het nieuwste van het nieuwste gaat in de aanbieding. Crijns: „Je ziet toegankelijke en betaalbare apparatuur, maar ook ex clusievere topproducten. Het is zeker niet alleen een restantenfeestje." Wil je zo'n goedkoop topproduct bemachtigen, dan moet je er snel bij zijn. De voorraad is beperkt. „Aanbie dingen zijn in de regel een samen werking tussen webshops en fabri kanten", legt Crijns uit. „Dit maakt dat specifieke producten in beperkte aantallen en bij één winkel in de aan bieding zijn." Iets gemist? Niet getreurd, want ook zaterdag en zondag staan bol van de aanbiedingen. Mogelijk sla je dus alsnog je slag - en misschien zelfs voordeliger. GO ZATERDAG 17 NOVEMBER 2018 Black Friday: goedkoop of duurkoop? KAJ VAN ARKEL Check alle échte aanbiedingen Hardware.Info en deze krant hou den je het Black Friday-weekend op hun sites live op de hoogte van de beste en laatste deals. Kijk dus vanaf vrijdag op de site van de krant voor een overzicht van aanbiedingen; het wordt elk half uur geactualiseerd, zodat je snel de beste deals vindt. Hoe vind je de beste deals? Hoe bereid je je voor en waarop moet je letten? Met de volgende tips en trucs kom je niet bedrogen uit. IMaak vooraf een wensen- lijstje van producten die je graag wilt hebben en bookmark de producten bij prijsvergelijkers als Hardware.Info of Tweakers.nl. Door 'prijswekkers' te zetten, ontvang je automatisch een mail- tje als het product voor de ge wenste prijs beschikbaar komt. 2 Korting is leuk, maar niet op een slecht product. Dat is geldverspilling. Verdiep je dus eerst in het product en lees reviews, bijvoorbeeld van Twea- kers of de Consumentenbond. 3 Check de prijsgeschiedenis van het product. Is het echt goedkoper dan pak 'm beet twee weken geleden? Tweakers en Hardware.Info hebben hiervoor een speciale tooi die het prijs verloop van de afgelopen maan den toont. Zo weet je wat histo risch de laagste prijs van het product was en doorzie je snel ler nepaanbiedingen. 4 Neem de adviesprijs met een flinke korrel zout. Deze wordt vaak verhoogd om de korting groter te doen lijken. 5 Bekijk en vergelijk de prijs van het product in meer dere winkels. Daarmee voorkom je dat je onnodig te veel betaalt. Ook dit kan eenvoudig via Hard ware.Info of Tweakers.nl. 6 Kijk niet alleen tijdens Black Friday of producten in de aanbieding zijn, maar ook op de dagen ervoor en het weekend erna. Een bedrijf als Amazon pakt bijvoorbeeld pas na het Black Friday-weekend groots uit, met wat men 'Cyber Monday' noemt. 7 Veel Black Friday-aanbiedin- gen gelden zolang de voor raad strekt. Op vrijdagochtend het web afstruinen is dus een beter idee dan op vrijdagavond laat. Wie te laat komt, vist achter het net. 8 Let op de beloofde ver- zendperiode, zeker als je de spullen nog wilt gebruiken als sinterklaascadeau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 77