r Planten met een hoog jungle-effect m Nerven KLANTEN BEDANKT! Eigen tuin eerst Romke van de Kaa Alocasia's zijn gemakkelijke kamerplanten. Variant 'Polly' was een plant voor trendsetters, maar die tijd is voorbij. olifantsoor worden genoemd. Eén ding hebben ze gemeen: ze lijken niet op het oor van een olifant. De meeste hebben hartvormig of pijlvormig blad. Maar dat blad is groot als een olifantsoor, dat weer wel. De bekendste olifantsoor heet alocasia, een plant die de laatste jaren furore maakt. Alocasia zebrina is in elk tuincentrum te koop. Op de afde ling kamerplanten, want het is een woonplant, zoals dat tegenwoordig heet. Alocasia zebrina heeft lange bladstengels die getooid zijn met breed pijlvormig blad met gepronon ceerde nerven. Bij tegenlicht geven die nerven een fotogeniek effect. De naam 'zebrina' verwijst naar de zebrastrepen op de bladsteel. Nog maar een paar maanden geleden werd alocasia zebrina verkozen tot 'woonplant van de maand'. Door wie? Dat krijg je nooit te horen. Waar schijnlijk door een groothandelaar in kamerplanten die met een overschot zat. Alocasia's zijn opvallende kamer planten - zeker als je de luchtvoch tigheid hoog weet te houden. Is de atmosfeer in de kamer te droog, dan worden de bladranden bruin. De plant wordt met gemak anderhalve meter hoog. En breed, dus houd daar rekening mee. Een andere alocasia luistert naar de vriendelijke naam 'Polly'. Dit is de opvallendste variëteit: het donker groene blad is dooraderd met crème witte nerven. Jaren geleden was dit een trendsettersplant. Nu is het er meer een voor trendvolgers, maar dat maakt hem niet minder effectief. Alocasia's zijn gemakkelijke kamer planten, maar zet ze niet te donker. Ze hebben de neiging om naar het licht te groeien, zodat je ze af en toe moet draaien. Bij sommige kamer planten moet je dat juist niet doen - ze reageren op draaien door hun blad te laten vallen - maar alocasia's heb ben daar geen last van. De colacasia, die net als de alocasia Groen moet je doen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. tot de aronskelkfamilie behoort, is ook bekend onder de naam taro. Dit is een knol die je in toko's weieens tegenkomt, of- in de vorm van chips - in gezondheidswinkels. De taro wordt gekookt gegeten (rauw is hij giftig) en smaakt weeïg zoet, als bevroren aardappelen. bloempot stoppen dan in je mond. Kies er een waarvan de groeipunt zichtbaar is en plant hem met dat puntje boven de grond. Maak de pot grond vochtig, maar niet te nat, opdat de knol niet gaat schimmelen. Pas als de plant aan de groei is kan hij elke dag een plens water krijgen, want de colacasia is een moerasplant. De plant kan twee meter hoog worden en één blad wordt bijna een meter lang. Ideaal voor een jungle- effect. Je kunt de taro ook als kuip- plant behandelen en hem 's zomers op het terras zetten. In dat geval knip je het blad in het najaar af en zet je de plant droog en vorstvrij weg. Als hij in het voorjaar uitloopt, begin je weer met water geven. 'Black magie' is een variëteit met bijna zwart blad. Opnieuw de beste verzekeraar van Nederland. Daar zijn we trots op! Het Klanttevredenheidsonderzoek van het Verbond van Verzekeraars bewijst het weer: ZLM heeft voor de negende keer op rij de meest tevreden klanten van alle schadeverzekeraars. Ook tevreden klant worden bij ZLM? Ga naar www.zlm.nl Met een gemiddelde score van Vertrouwen 8,6 Algemene tevredenheid 8,6 Klantgerichtheid 8,3 Deskundigheid 8,3 Duidelijkheid 8,3 Contact 8,6 ZATERDAG 17 NOVEMBER 2018 GO Er zijn nogal wat planten die Het donkergroene blad van alocasia Polly is dooraderd met crèmewitte nerven. Je kunt zo'n knol beter in een -|M M u tevreden, I I I I wij tevreden verzekeringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 76