Marcel J. borg juwelen maar al te graag op in de hotelkluis r V 15 Zonder dat iemand het merkte, roofde Marcel J. (44), de 'butler' van hotel Huis ter Duin, jarenlang juwelen uit de kluis. Dinsdag staat de personal assistant voor de rechter. Een reconstructie. e inkoper van Gassan Diamonds is, op z'n zachtst gezegd, ver rast. Het is half maart 2or6. Voor hem lig gen vier diamanten, net binnen gebracht door de vriend van Mar cel J. De assistent van de directeur van Huis ter Duin laat wel vaker namens gasten juwelen schoon maken, maar wil deze verkopen. Gassan-directeur Benno Leeser wordt erbij gehaald. Hij ként deze stenen. Zeker die ene met die op vallende peervorm, die minstens een ton waard is. Gassan Dia monds heeft ze ooit zelf verkocht aan miljonair Henk Oudt. Leeser vertrouwt het niet. „Er worden heus wel eens diamanten aangeboden door iemand anders dan de eigenaar. Die heeft dan geld nodig en schaamt zich een beetje", vertelt Leeser. „Maar Henk Oudt...? Ik vond het nodig hem te bellen." Oudt en zijn vrouw Tiny zijn op dat moment op vakantie. In hun tweede huis in Oostenrijk gaat de telefoon. „Benno zei: Henk, heb je geld nodig? Want er worden hier stenen van je aangeboden", ver telt Oudt, nu glimlachend. „Hij maakte er maar een dolletje van. Benno weet heus wel dat ik niet om geld verlegen zit." Amsterdammer Henk Oudt, schathemelrijk geworden met zijn sloopbedrijf Steenkorrel, is al dik in de zeventig, maar nog zo scherp als een mes. Hij ruikt met een onraad. Vlak voor de vakantie had hij een aantal dure ringen in de kluis van hotel Huis ter Duin laten opbergen. Hun prachtige appartement aan zee leunt tegen het hotel in Noordwijk aan. Door de jaren heen zijn Oudt en zijn vrouw goed bevriend geraakt met eigenares Marian Noorlander en haar personal assistent, de flam boyante Marcel J., altijd in haar kielzog te vinden. De weken voordat Oudt en zijn vrouw op vakantie gingen, had Marcel aangeboden, gevraagd, nóg eens gevraagd, gezéurd bijna, om hun dure juwelen in de hotelkluis te leggen. „Ik zei steeds: Mars, dat hóeft niet, we gaan zo vaak weg, we zijn goed beveiligd", vertelt Henks vrouw Tiny. „Maar hij GO ZATERDAG 10 NOVEMBER 2018 v/Mm.i De butler heeft het gedaan D VICTOR SCHILDKAMP LEES VERDER OP PAGINA 16

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 63