Waarom branden de Californische bossen nog steeds? Bladcadeau het leukste cadeautje voor je medewerkers! uour üiisuQs Vraag bij het nieuws 4 CORRIE VAN DER VALK VERDWIJNING Lang werd gedacht dat Corrievan der Valk - Koek met de noorderzon was vertrokken. Nu blijkt ze aldiejarenineen Belgisch graf te hebben gelegen. Het is 7 januari 2001 als een vrouw in het Bel gische dorpje Lustin in haar eentje op een klein pad langs het spoor loopt, om even later dodelijk te worden geraakt door een voorbij- razende trein. Haar lichaam is zo toegetakeld, dat haar identiteit niet is vast te stellen. Een paspoort heeft ze niet bij zich. Wel een trein kaartje, blijkt uit een informatie verzoek dat later door de politie wordt verspreid. Voor de trein die dezelfde dag om 11.55 is vertrokken vanuit Parijs naar Brussel. Grens Op diezelfde dag verdwijnt aan de andere kant van de grens een vrouw. Het is Corrie van der Valk, (58) moeder van zes. Ze maakt deel uit van de bekendste horecafamilie van Nederland, maar niet helemaal - ze is van tafel en bed gescheiden. In eerste instantie wekt haar ver trek geen argwaan. Maar als haar fa milie weken later niets hoort op de verjaardag van haar man Nico, slaat één van Corries zoons alarm. Zo hoort de politie van Nico wanneer hij haar voor het laatst heeft gezien. Dat is als ze om elf uur 's ochtends i nMn voor SDf) nanxmsi CD A* 1 a" 1 cowlrue bladcadeau Al vanaf €5 Keuze uit 80 magazines Abonnement stopt automatisch Facturatie achteraf Personaliseren is mogelijk www.bladcadeau.nl Californië wordt geteisterd door ongekende bosbranden. Het aantal slachtoffers blijft oplopen. Vandaag bezoekt Donald Trump het rampgebied. Er zijn nog steeds verschil lende vuurhaarden. De brandweer, die inmiddels 630 brandweervoertuigen en 23 helikopters inzet, zou de branden voor het grootste deel onder controle hebben. Bij de grootste brand, Camp Fire, boven Sacramento, zijn inmiddels 63 doden gevallen. Daarmee is dit de dodelijkste bosbrand uit de geschiedenis van Californië. Andere grote branden, rond Los Angeles, Hill Fire en Woolsey Fire lijken beter onder controle. In totaal worden 630 mensen vermist. Er is geen beginnen aan, zo lang in het zuiden de sterke Santa Ana-wind aanhoudt. Het vuur verspreidt zich vlie gensvlug in een staat die voor meer dan de helft van het op pervlak - al dan niet door kli maatverandering - al 200 da gen zonder neerslag van be tekenis zit. Woolsey Fire ver dubbelde zo binnen ander half uur in omvang naar een bosbrand ter grootte van 1600 voetbalvelden. 24 uur later waren dat 16.000 voetbalvel den geworden. Veel afgelegen en steile canyons zijn onbe reikbaar voor de brandweer en werken als schoorstenen die het vuur aanjagen. Daar bij wordt Staatsbosbeheer van Californië nu verweten te veel bomen preventief te hebben gekapt na de grote bosbranden van 2007. Op de open plekken groeiden strui ken en onkruid, die nog snel ler vlam vatten. Alleen al bij Camp Fire is 60.000 hectare bos vernietigd, zeg maar na tuur ter grootte van 120.000 voetbalvelden. Goeddeels bij vrienden en fa milie elders. Het Ameri kaanse Rode Kruis heeft ten tenkampen opgezet en vangt honderden slachtoffers op in kerken. De grootste zorg daar is het gebrek aan informatie over de vermisten. 461 speci alisten doorzoeken met hon den elk afgebrand huis naar menselijke resten. Gevluchte bewoners is gevraagd dna af te staan voor identificatie. De president is in ieder geval niet populair in het 'linkse' Californië. Hij lag al over hoop met de Californiërs over zijn klimaatbeleid en de opvang van migranten. Olie op het vuur waren Trumps politieke twitteraanvallen op de 'falende autoriteiten' op een moment dat steun aan de brandweermannen en hulp verleners en compassie met de nabestaanden passender was geweest. Trump heeft dat inmiddels goedgemaakt met complimenten aan de dappere brandweermannen. Verder heeft hij Californië uitgeroepen tot rampgebied, zodat federale hulp makkelij ker en sneller kan worden in gezet. De president gaat van daag kijken in het wegge vaagde stadje Paradise, waar vorige week alleen al 12.000 huizen in vlammen opgin gen. koffie met hem drinkt, zegt hij, op 7 januari. De politie staat voor een raadsel. Kostbare tijd is verloren ge gaan. Er zijn weinig tot geen aan knopingspunten om Corrie te tra ceren. Als ze de familie onder de loep nemen, blijkt dat Corrie de kerst voor haar verdwijning heeft gezegd dat ze van Nico wil scheiden. In die tijd voert ze ook emotionele ge sprekken met haar kinderen, klein kinderen en ouders. Achteraf wor den ze als een afscheid geïnterpre teerd. Maar Corrie heeft ook plasti sche chirurgie ondergaan. Ze valt voor haar verdwijning kilo's af. De politie denkt dat haar uiterlijk on herkenbaar is veranderd en dat voedt heel andere geruchten. Is zaterdag 17 november 2018 GO 17jaarineen Harold Schuil Carla van der Wal Lustin TECHNOLOGY dé tijdschriftenbon Bob van Huët Wat is de stand van zaken in de Amerikaanse staat? Waarom is het blussen zo'n moeilijke klus? Waar blijven de 50.000 geëvacueerden? Wat voor ontvangst wacht Donald Trump vandaag, als hij een bezoek brengt aan het rampgebied? A De in 2001 door de politie ver spreide foto van Corrie van der Valk, telg van de bekende hore cafamilie. Boven: haar voorma lige woning in Nederasselt. FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4