Goes: aanhaken of naar beneden kijken BARRY VAN DER HOOFT Alleen Jelle Klap is niet beschikbaar 15 Derdedivisionist speelt vandaag op eigen veld tegen ONS Sneek. Lionel Fitsch, Reguillo Vandepitte en Kyle Doesburg zijn weer inzetbaar. Kan Hoek vandaag de weg naar boven weer inslaan? Of volgt er, twee weken na de ne derlaag bij DVS'33 (4-2), een nieuwe tik? Dennis de Nooijer hoopt uiteraard op optie één, maar weet dat ONS Sneek een taaie tegenstander is. „Het wordt een lastige klus", zegt de trainer. „Zij komen niet naar Hoek om de schoonheidsprijs te winnen." Net als alle andere tegenstanders, is ook de Friese ploeg uitvoerig ge analyseerd door Hoek. De Nooijer: „Ze spelen vaak in een 5-1-3-1-sys- teem. Dat is vrij verdedigend. Eer der dit seizoen speelden ze wat aan vallender, maar nadat ze het iets hebben aangepast zijn ze punten gaan pakken." ONS Sneek won drie keer op rij en heeft nu, net als Hoek, negentien punten. „Een paar we ken geleden stonden ze nog vrij laag", weet De Nooijer. „Door die drie overwinningen is dat veran derd." De doelman van ONS Sneek is de 41-jarige Barry Ditewig, met wie Dennis de Nooijer bijna twintig jaar geleden samenspeelde bij sc Heerenveen. De Friese opponent heeft nog meer spelers met een ver leden in het betaald voetbal in de Zij komen niet naar Hoek om de schoonheidsprijs te winnen gelederen. De bekendste naam is die van Martijn Barto, de spits die deze zomer vertrok bij Cambuur. Hij speelde in het verleden, in de topklasse, al eens met Harkemase Boys tegen Hoek. Bij de thuisploeg zal de basisop stelling er flink anders uitzien dan twee weken geleden in Ermelo. Toen kon De Nooijer geen beroep doen op vaste waarden als Reguillo Vandepitte, Lionel Fitsch en top scorer Kyle Doesburg. Het trio is nu weer beschikbaar en daardoor kan De Nooijer weer bijna zijn sterkste formatie opstellen. Jelle Klap is van daag de enige speler die niet be schikbaar is. Hij trainde deze week weer mee, maar met Klap wordt geen risico genomen. Sven Mbi- kulu, Levi Mombarg en Sidy Ceesay spelen vandaag met het tweede. Schakelaars Goed werken was deze week niet op iedere trainingsavond mogelijk in Hoek. Een deel van de verlichting op het hoofdveld laat het al een tijdje afweten, waardoor de selectie van de derdedivisionist op be paalde delen van het veld niet te recht kon. „Er zijn wat schakelaars kapot. Ze hopen die komende week te kunnen vervangen." Donderdag avond hing er een laag dikke mist boven het kunstgrasveld. „De kee pers zagen op een gegeven moment niets meer", aldus De Nooijer. „Het was vervelend, net als met het licht, maar we kunnen er weinig aan ver anderen." Hij hoopt dat zijn ploeg vanmid dag scherp begint en niet - zoals te gen Ajax en DVS'33 - binnen een paar minuten één of twee treffers moet slikken. „Het middenveld zal een belangrijke rol spelen", weet de trainer. „Sneek speelt vanuit een gesloten organisatie. We moeten niet in het mes lopen. Tegen Ajax en DVS'33 kwamen we snel op ach terstand en daar ging iedere keer een persoonlijke fout aan vooraf. Als het aan mij ligt, laten we die fouten vandaag achterwege." Column Tja, zei de eerste man die ik maandagavond vertelde over de nieuwe baan van Roy Hendriksen, als je maar de juiste mensen kent hè. Het was geen verrassende reactie, nadat bekend was geworden dat de Middelburger in het spoor van Marcel Keizer meeging naar Sporting Portugal. Na een paar maanden werkloosheid ineens assistent-trainer worden in het zuiden van Europa, bij één van de grootste clubs van Portugal; het is een jaloersmakende move. Prachtig voor Hendriksen, die het de afgelopen twee seizoenen bij Helmond Sport zwaar had. Hij vertelde er laatst over tijdens een gesprek bij de golfbaan in Middelburg. Nog geen twee maanden later is hij met Keizer werkzaam bij Sporting. Assistent-trainer. Het is een functie die je moet liggen. Waarbij je soms dwars moet zijn, maar toch vooral altijd loyaal. En als je hard werkt, kan het je een mooie carrière opleveren. Neem Cor Pot, misschien wel het beste voorbeeld. Er wordt altijd een beetje lacherig gedaan over Pot, die jarenlang assistent was van Dick Advocaat, nadat de twee el kaar toevallig tegen kwamen op Schiphol. Pot is een levensgenie ter, een man met humor ook, merkte ik vijfjaar geleden tijdens het jeugd-EK in Israël. Als coach van Jong Oranje botste hij met Louis van Gaal en haalde hij ook niet alles uit het talententeam. Maar zou Advocaat het al die ja ren met Pot hebben uitgehouden als hij niet meer dan een 'koe kenbakker' was? Nee dus. Er wordt vaak lacherig gedaan over Cor Pot Als Advocaat moet kiezen tus sen Pot en Ruud Gullit, nog niet zo lang geleden zijn assistent bij het Nederlands elftal, dan denk ik dat hij voor Pot kiest. Want het ego van Gullit is veel te groot om assistent te zijn. René van der Gijp vertelde woensdag tijdens het business event van MZC'11 nog mooi over Gullit. Het kwam erop neer dat de 'Zwarte Tulp' al tijd zó ongelofelijk veel zelfver trouwen had, dat was niet nor maal, aldus Van der Gijp. „Hij wilde de hele wereld laten zien hoe goed hij was." Dan ligt een rol in de schaduw je niet echt... Roy Hendriksen vulde die rol eerder al in als rechterhand van Ruud Brood en Erwin Koeman, terwijl hij met zijn vriend Mari- nus Dijkhuizen een kort avon tuur bij Brentford beleefde. Nu is hij met een andere vriend in Por tugal neergestreken. Ik hoop dat het een succes wordt, zeg ik met (Zeeuws) chauvinisme. Ook van wege Marcel Keizer, die het als trainer van Ajax ontzettend zwaar en moeilijk had, na de tra gedie met Appie Nouri. Alleen daarom al zou je hem - en zijn assistent - net iets meer succes dan een ander gunnen. Met TEC als opponent treft Goes een tegenstander van formaat. En kel in speelronde twee verloor de degradant uit de tweede divisie. OFC was toen met 3-1 te sterk. Sindsdien is het elftal negen duels op rij ongeslagen. „Dit team is echt top derde divisie", stelt Veenstra. „De selectie telt een aantal oud profs die gepokt en gemazeld zijn." Voor de bezoekers staat er mor gen veel op het spel, want TEC kan de eerste-periodetitel bemachtigen. Ook Goes was lange tijd in de race voor deze prijs. In de speelronde voor het vrije weekend, tegen mid denmoter Blauw Geel'38 (4-0-ne- Vorig seizoen hebben we het ook geweldig gedaan tegen de topploegen derlaag), ging het fout. Veenstra be steedde bewust geen aandacht aan de misstap. „Ik had er uren over kunnen praten. Maar iedereen weet dat het slecht was. We moeten dit snel vergeten." Wel stipte de oefenmeester het belang van de komende weken aan. „We staan er nog altijd goed voor op de vierde plaats, maar we moe ten punten blijven pakken." Het weekendje rust deed het team goed. Na het oefenduel vorige week vrijdag tegen Zeelandia Mid delburg (3-6-zege) ging een groot deel van de spelersgroep gezamen lijk de stad in. „Volgens mij zijn we - met de voorbereiding meegere kend - al achttien weken onder weg. Op dit niveau kun je eigenlijk nooit stoom afblazen, omdat we op vrijdagavond trainen en op zondag een wedstrijd spelen." MRI-scan Op de langdurig geblesseerden Da niël Wissel, Klaas van Hecke en Rick de Punder na, is bijna iedereen weer fit bij Goes. Alleen Tim de Winter sukkelt nog met zijn knie. Hij liet donderdag een MRI-scan maken en krijgt volgende week de uitslag. Tegen TEC mag hij gewoon voetballen. Na een rustige en vrijblijvende trainingsweek liet Veenstra zijn spelers deze week kennismaken met een aantal nieuwe oefenvor men. „Het spel werd direct harder en feller. Voor deze wedstrijd hoef ik niemand te motiveren. Vorig sei zoen hebben we het ook geweldig gedaan tegen de topploegen." zaterdag 17 november 2018 GO Vaste waarden terug bij Hoek Barry van der Hooft Hoek Dennis de Nooijer. -Dennis de Nooijer @Barryvdh9 Assisten Na een weekendje rust treft Goes morgen om 14.00 uur kop loper TEC, dat tot nu toe slechts één duel verloor in de derde divi sie. Het verschil tussen beide ploegen bedraagt vijf punten. „Kunnen we de aansluiting her vinden, of moeten we na afloop ietsjes naar beneden kijken?", kent trainer Rogier Veenstra het belang van de wedstrijd. Len Wolters Goes -Rogier Veenstra Tim de Winter (rechts) sukkelt nog steeds met zijn knie, maar kan morgen tegen TEC wel gewoon spelen, foto tim de winter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43