Broer topcrimineel opgepakt Zaandijk rekent vandaag op één groot feest bij onthaal goedheiligman Activisten betogen in zestien gemeenten 10.000 stappen lopen per dag is heel gezond 3 Aan de Zaan is iedereen klaar voor de komst van Sinterklaas. Angst voor rellen? Welnee. De pakjesboot, pepernoten, cadeautjes: daar gaat het om! I Kijk even naar de Zaan, vanaf de kade in Zaandijk waar de pakjes boot van Sinterklaas vandaag aan meert. Met een beetje geluk schijnt de zon, glinstert het water en ma ken de wieken van de molens aan de Zaanse Schans traag hun rondjes door de blauwe lucht. Eenmaal aan wal begint Amerigo zijn route met een stukje over de bruine klinkers. Links een houten huisje, rechts een kerkje, vóór hem een mooie ophaalbrug. Dit kan toch niet anders dan een prachtig feest worden, schiet het onwillekeurig door je hoofd. Het zal u misschien verbazen, maar in Zaandijk denken ze er pre cies zo over. Ondanks alle protes ten, alle scheldkanonnades op soci ale media en de eindeloze stroom nieuwsberichten over Sint en Piet, hebben ze er gewoon superveel zin in. En de kinderen? Die ook. Dit is in elk geval de samenvat ting van het verhaal dat Anke de Wolff en Corine Gorter vertellen. In alle hectiek rond de intocht van Sinterklaas, is hun prullariawinkel- tje aan de Zaandijk een oase van rust. Iedereen die zich zorgen maakt over de felheid van de zwar- tepietendiscussie, zou eens een bakkie met hen moeten doen. Met collega-ondernemers run nen ze pal aan de route een winkel tje, Pear Tree, waarin ze hun zelfge- KICK OUT »Aan de Zaan hebben ze superveel zin in de intocht van de Sint. En de kinderen? Die ook Intocht Sinterklaas maakte creaties aan de man bren gen. Hier geen angst voor gebroken ruiten of blokkade-acties, geen felle betogen voor of tegen de roetveeg- piet. Nee, hier heerst gewoon op recht plezier over de komst van de goedheiligman. Geen nepperd Het gaat over de tekenwedstrijd voor de kinderen van de Zaanse ba sisscholen. De maker van de mooi ste tekening mag vooraan zitten als de Sint met zijn pakjesboot de Zaanse Schans passeert. De echte Sint hé, niet een nepperd, op een boot die misschien wel al die ca deaus meebrengt waar je al maan den van droomt. Noem maar eens een grotere kinderdroom. Voor Anke en Corine lijdt het geen twijfel. De kinderen zijn al ki lometers verder dan de samenle ving, in de discussie over de kleur van (niet-)zwarte Piet. Ze zijn er helemaal niet mee bezig, zeggen de moeders, en ze krijgen er ook hele maal niets van mee. V - •*- -T'An Je kunt ze bovendien alles wijsma ken. Kinderen verdrinken ook in het verhaal van de Grote Boze Wolf of van de tandenfee. Dus ja, er loopt hier een roetveegpiet door de straat zaterdag, en dat is oké. Niet dat ze zelf per se tegenstander zijn van Zwarte Piet. Corine heeft 'kinderen met een kleurtje', maar ervaart nooit dat zij er last van hebben. Dat iedereen buiten dit gezellige winkeltje zich druk maakt om Zwarte Piet? De vrouwen geloven er niks van. Het zijn de roeptoeters die je hoort, zowel links als rechts, en omdat je al die sociale media hebt, dringt die ongenuanceerde woede constant je wereld binnen. Je kunt er ook voor kiezen om er niet te veel op te letten, zeggen ze. Een leuk feestje vieren, en genieten van kinderen die dol van vreugde pepernoten rapen. Of die nou door een roetveegpiet of door een Zwarte Piet worden gegooid. Her rieschoppers? Die zal de politie wel onschadelijk maken. Zo, en nu weer aan het werk. Zaki Razzouki is de zoveelste cri mineel uit de entourage van de in ternationaal gezochte Ridouan Taghi (40) en Saïd Razzouki (46) die is gearresteerd. Hij zit vast voor het bezit van een pistool en een re volver, een paar gram heroïne en betrokkenheid bij diefstal met braak. Taghi en Razzouki worden door de opsporingsdiensten in verband gebracht met zeker twin tig liquidaties in de regio Utrecht en Amsterdam. Volgens zijn advocaat Yassine Bouchikhi heeft Razzouki's arres tatie niets te maken met het grote Marengo-onderzoek naar de groep Taghi-Razzouki. „Er is geen enkele Politie en justitie houden intensieve klopjacht op families Taghi en Razzouki link te leggen tussen het dossier tegen mijn cliënt en die andere zaak." Politie en justitie houden een intensieve klopjacht op de fa milies van Taghi en Razzouki. De eerste Razzouki-broer die werd gearresteerd was Moham med (37), die in december vorig jaar een liquidatiepoging over leefde. Justitie verdenkt hem van betrokkenheid bij de liquidatie van Hakim Changachi, telg uit een beruchte familie uit Overvecht, in januari 2017. Hij zit nog vast en moet eind november voor de rech ter verschijnen. Marokko Niet alleen familieleden van Raz zouki zijn door de politie opge pakt. Recent zijn in Marokko Tag- hi's broers Jamal (47) en Morad (30) gearresteerd op verdenking van betrokkenheid bij een andere geruchtmakende liquidatie: door een persoonsverwisseling stierf de onschuldige zoon van een Marok kaanse opperrechter. zaterdag 17 november 2018 GO Tiptop voor komst Sint Sander van Mersbergen Zaandijk v-rfS. A De Zaanse Schans is he lemaal klaar voor de ont vangst van Sinterklaas. FOTO ANP Op tv: NPO 3 vanaf 12.00 uur Liveblog: PZC.nl Kick Out Zwarte Piet wil in zestien gemeenten demon streren tijdens de lokale in tocht van Sinterklaas. Van de zeventien aangekondigde demonstraties gaat alleen die in Nijmegen niet door. De groep meldt dat de lokale actievoerders het protest daar hebben 'moeten afbla zen'. Voorman Jerry Afriyie zegt dat 'het grote aantal be dreigingen' daartoe de aanlei ding is, en de vermeende on wil van burgemeester Bruis om 'een goede protestlocatie' toe te wijzen. De activisten vrezen dat de demonstratie tot onnodige confrontaties zal leiden. „Dat druist in tegen onze principes van vreedzaam protest." De harde suppor terskern van voetbalclub NEC had aangekondigd het protest van de antipietbetogers te verhinderen, mochten ze naar Nijmegen komen. In Zaanstad is de actiegroep niet aanwezig. Vier andere ac tiegroepen komen daar wel betogen: twee voor en twee tegen. Premier Rutte roept mensen op de landelijke in tocht vooral wél te bezoe ken. „We gunnen kinderen al lemaal de magie van het sin terklaasfeest." Bij de intocht is een flink aan tal agenten op de been om de orde te handhaven. Antizwar- tepietactivist Rogier Meijerink is aangehouden en mag niet in de buurt van de intocht komen, na uitlatingen in media en op internet. De politie heeft eind oktober in Groningen Zaki Razzouki (39) in zijn huis gearresteerd. Hij is een broer van de internationaal gezochte beroepscrimineel Saïd Razzouki. Yelle Tieleman Utrecht Maar wil je écht weten hoe gezond je bent? Boek dan nu jouw preventieve onderzoek op www.prescan.nl. V Uit liefde voor het leven prescan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3