j De nd Klanten staan stil bij overlijden van Cindy 6 'Cindy hield van rode rozen', meldde de rouwadvertentie in de krant. Dus legden haar klanten tientallen rozen in haar marktkraam in Middelburgen Vlissingen. -f De tafel in de marktkraam van 'Van der Pol kaas, vleeswaren en delica tessen' stond de afgelopen dagen in het teken van rouw. Marktkoop vrouw Cindy van Pel (46) is vorige week na een kort ziekbed overle den. Haar klanten tekenden mas saal het condoleanceregister en vele tientallen van hen legden een rode roos op tafel. Veel 'gasten' van de kraam had den haar al gemist. Cindy van Pel was het gezicht van de delicates- senkraam, zeker nadat moeder An neke van der Pol - die bij grote drukte nog steeds een handje toe steekt - 'met pensioen' ging. Een aantal mensen was op de hoogte dat Cindy sinds kort ernstig ziek was, maar voor veel marktklanten was het een schok dat ze er 'ineens niet meer is'. Mar jon uit Vlissingen is één van hen. „Verschrikkelijk dat ze er op zo jonge leeftijd al niet meer is. Ik stond regelmatig aan de kraam. Ik ga ook nog even een roos halen." Esther tekende net het condole anceregister. Zij was als vaste klant wel op de hoogte dat Cindy onge neeslijk ziek was. „De delicatessen- kraam stond vroeger in de Coosje Buskenstraat, voor de winkel van Beter Horen waar ik werk. Cindy en haar moeder liepen bij ons binnen als ze naar het toilet moesten, of soms als het koud was voor een bakje koffie. En wij bestelden de in grediënten voor een 'picknick', een luxe lunch tussen de middag. Ook nadat de kraam naar deze plek ver huisde", haalt Esther herinnerin gen op. Rouwkraam Moeder Liesbeth en dochter Dorien van Blom de Ridder Uitvaartver zorging zien met genoegen toe dat de 'rouwkraam' in een behoefte voorziet. Zij richtten de kraam sa men met marktmeester Willem Alewijnse in op verzoek van de fa milie, maar ook met uitdrukkelijke regieaanwijzingen van Cindy. „Wij waren zelf klant bij haar kraam. Cindy was altijd vriendelijk en har telijk. Je kon niet met kinderen voorbij haar kraam komen zonder dat ze hen even riep om een stukje kaas of plakje worst te geven", zegt Dorien. Liesbeth vindt het mooi dat Cindy haar begrafenis zelf van te voren helemaal heeft geregeld. Zelfs onder haar rouwadvertentie liet ze nog een eigen bedankje plaatsen. In die annonce bedankt ze iedereen voor de steun tijdens haar ziekte en de klandizie aan de kraam. 'Een mooie kaart, een atten tie, bloemen, een lief berichtje. Het heeft me goed gedaan', liet ze alle vrienden en kennissen weten. Cindy bouwde met veel mensen zo'n band op dat ze hen niet zag als klanten, maar als 'gasten'. Die gas ten laat ze 'met een gerust hart ach ter bij de goede zorgen van mijn zus'. Want zus Crista en een nichtje nemen de marktkraam over. Klan ten kunnen de vertrouwde delica- tessenkraam dus blijven bezoeken. En als het aan Cindy ligt, hoeven gasten haar ook niet eeuwig te missen. De slotzin van haar dank woord luidt: 'Ik hoop jullie later al lemaal terug te zien. Lieve groet, Cindy'. Panama Jack Panama Jack Meer dan 70 topmerken! Timberland Timberland Timberland on Panama Jack Wolky. Gabor. Pikolinos. Van Bommel Austraïan Mephisto. Red-Rag. Ecco. Palladium Calvin klein Bnaturalista. Rtflop. Mjus. New Balance. Rehab. Timberland van Lier. Waldlaufer. Xsensible IN DE REGIO Lunchconcert Symfonische rock De Piek Draait Door MARKTKRAAM MIJN DORP, MIJN STAD zaterdag 17 november 2018 WA Rozenafscheid voor marktvrouw Brechtje (5) tekent het condoleanceregister bij de rouwkraam van Cindy aan de Vlissingse Spuistraat, foto lex de meester René Hoonhorst Vlissingen VERBOUWINGS OPRUIMING OOST-SOUBURG Het Smartlappen koor Scharretjoe geeft zondag een lunchconcert in de Historische Kerk Souburg. Smartlap penkoor Scharre tjoe is opgericht in 2007 en bestaat uit zo'n zeventig men sen. Het koor zingt liedjes uit het grote Nederlandse reper toire van de smart lap en aanverwante genres. Kaarten in de voorverkoop kosten 9 euro (vrienden 7,50 euro), inclusief lunch. Deze zijn onder meer te be stellen via histori- schekerksouburg.nl. De aanvang is om 11.30 uur. MIDDELBURG Vandaag vertolken vocalisten Edward Reekers, Cindy Oudshoorn en Mar tin van der Starre in het programma Sound and Senses wereldhits en hoog tepunten uit het rijke oeuvre van de symfonische rock. Aanvang om 20.00 uur in de Schouw burg in Middelburg. Tickets kosten 27,50 euro en zijn te bestellen via zeelandtheaters.nl. VLISSINGEN Muziek- en cultuur podium De Piek houdt vandaag de benefiet estafette De Piek Draait Door! in Vlissingen. Tijdens deze esta fette geven diverse Zeeuwse muzikan ten optredens om De Piek financieel te steunen. De muzikale esta fette begint om 14.00 uur en is af gelopen om 02.00 uur. De entreekosten bedragen 10 euro. Tickets worden op de avond zelf ver kocht aan de deur. Producten uit een webshop, oude voorraden, tweede hands spullen, zelfgemaakt handwerk, ledereen die geen winkel heeft, kan die spullen nu toch verkopen: in Jouw Marktkraam in de Lange Zelke in Vlissingen. Het echtpaar Daniël en Esther van der Meer heeft een winkel ingericht als markt. Elke kraam is een schap, waarin de pro ducten kunnen worden uitgestald op planken of aan hanger tjes. Zo'n tweederde van de schappen is vandaag op de ope ningsdag gevuld met spullen. Cadeautjes en spullen voor Sinterklaas en Kerstmis zijn ruim voorradig, foto lex de meester ZATERDAG AAGTEKERKE Protestantse Kerk, 19.30 uur: Najaarscon cert Apollo ARNEMUIDEN Gereformeerde Kerk, 10.00 uur: Wintermarkt met om 10.45 en 12.45 uur: Optredens Kinderkoor Jubilat; Aterlier Ton Voortman, 10.00 uur: Landelijk Atelierweekend MIDDELBURG Padma, vanaf 09.00 uur: Opening expositie Thea van Soelen; Rouaanse- kaai, 13.30 uur: Intocht Sinter klaas met om 15.15 uur: Ont vangst Sinterklaas op de Markt; City Alive Church, 14.00-20.00 uur: Be Aglow Festival; Zeeuws Museumcafé, 15.30 uur: Filosofisch café; Middelburgs Minitheater, 20.00 uur: Voorstelling 12 ge zworenen (ook zo.); Zeeuws Concertzaal, 20.00 uur: Con cert Koninklijke Oratorium Ver eniging Middelburg; De Kruit- molen, 20.45 uur: Disco OOST-SOUBURG Gemeente huis, 14.00 uur: Sintintocht SEROOSKERKE Petruskerk, 19.15 uur: Sing Inn SINT LAURENS Dorpskerk, 20.00 uur: Concert BrosZ en Sizz VLISSINGEN Boekhandel 't Spui, 15.00-16.00 uur: Signeer sessie Bo van Scheyen en Rob van Belzen; Uitvaartcen trum Overtoom Groen, 19.00 uur: Herdenkingsviering; Arse naaltheater, 21.00 uur: Ruyter Rock VROUWENPOLDER Strandpa viljoen Breezand, vanaf 09.00 uur: Strandwandeling ZONDAG MIDDELBURG Koudekerkseweg 139,13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; Hotel Arneville, 14.30-17.30 uur: Optreden van The Dixie land Stageband RITTHEM Klein Theater de Verwachting, 15.00 uur: Einde- jaarsconference Sjaak Bral; Kerk van Ritthem, 15.00 uur: Concert Onda Brass.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34