39 automobilisten in de fout Oproep van kerken tot bezinning verbaast ook COC Zeeland nu tot 30' Yo korting DE NOBELAER 5 In een paginagrote advertentie in de Eendrachtbode riepen zij de Thoolse politiek op om zich te bezinnen. On langs werd namelijk besloten om de regenboogvlag te gaan hijsen op Co ming Out Day en dat winkels gericht op toeristen (zoals watersportwin kels) op zondag open mogen. Dat is tegen het zere been van de 22 kerk gemeenten. Met de advertentie rich ten zij hun pijlen vooral op het CDA, dat beide voorstellen aan Ik voel me zeker aangesproken, maar ik ken personen van andere partijen die zich dat ook voelen een meerderheid hielp. Wat betreft de zondagopenstelling was dat ver rassend, want in het verkiezingspro gramma benoemen de christende mocraten de zondagsrust juist als iets wat ze willen koesteren. Verschillende mening „Ik voel me zeker aangesproken door die advertentie", zegt Geluk. „Maar ik ken personen van andere politieke partijen die zich dat ook voelen." Desondanks geeft ze aan weinig met de boodschap te kunnen. De schei ding tussen kerk en staat is geworteld in de democratie, zegt ze. „De discus sie over dit soort dingen hoort in de raadszaal. We moeten oppassen dat we niet verzanden in een discussie die nergens toe leidt, omdat je een verschillende mening hebt." Het CDA stemde in oktober in met het voorstel omdat 'er heel wat men sen zijn van wiens diensten wij pro fiteren op zondag', legt Geluk uit. „We hebben respect voor mensen die de zondagsrust als bijbelse opdracht ter harte nemen, maar ook voor brandweerlieden, voor mensen die zorgen dat ook op zondag het licht brandt, dat gezondheidszorg be schikbaar is en de kachel wordt gere pareerd. Het melken van koeien en voeren van kippen gebeurt gelukkig ook op zondag. Er zijn heel wat men sen van wiens diensten wij profite ren op zondag en daarbij gaat het niet alleen om de voorgangers in de kerk." Geluk zegt dat het CDA vanuit haar volgers geen negatieve reacties gekregen heeft op zijn standpunt. „Ik denk dat onze achterban meer in de kerken zit die dit niet hebben ondertekend." Op Tholen zijn in totaal 33 ker ken. Acceptatie Ook COC Zeeland en LHBT Netwerk Zeeland reageren met verbazing op de advertentie. „De kerken weten dat niet iedereen gelovig is, we leven im mers in een samenleving waar vele culturen, geloofs- of levensovertui gingen in vrijheid samenleven", zegt COC-voorzitter Stefano La Heijne- Frans. „Dat is waar de regenboogvlag voor staat. Het is een symbool van ac ceptatie. Dat iedereen er mag zijn. Niemand zal een liefdesrelatie tussen twee vrouwen of twee mannen moe ten afkeuren. God is liefde en houdt van iedereen." La Heijne-Frans is kritisch naar de kerk. „Op dit moment zit er ergens in Tholen een jongen of meisje op zijn of haar kamer zich vreselijk depres sief te voelen omdat hij of zij door haar gemeenschap én bloedeigen fa milie zal worden verbannen als hij of zij uit de kast komt. Dat is iets waar de kerk zich druk om zou moeten maken. De kerken zouden juist voor deze jongeren klaar moeten staan. Door bijvoorbeeld zorg te dragen voor vertrouwenspersonen." De politie en de marechaussee hiel den donderdagmiddag en -avond een grote controle op vijf plekken in de provincie. Op Walcheren stonden de agenten op de Duits landweg bij Ritthem en op de Sloe- weg-Noord, richting de Wester- scheldetunnel. Er werden achttien overtredingen geconstateerd. Ook het verkeer dat uit de Westerschel- detunnel kwam, werd gecontro leerd. Daar zaten zeven mensen fout. En in Zeeuws-Vlaanderen werden automobilisten tegenge houden bij Mauritsfort (vlakbij Hoek) en op de Gentsevaart in Ka- pellebrug. In die regio werden veer tien overtredingen geconstateerd. Drugs Vijf mensen reden te hard, van wie één bestuurder de maximumsnel heid met 65 kilometer overtrad. Die moest zijn rijbewijs inleveren. Twee bestuurders waren onder in vloed van drugs - ook zij raakten hun rijbewijs kwijt. Twee auto's werden in beslag genomen: één omdat de bestuurder een rijverbod had, en één omdat het voertuig op niemands naam stond. Van vier auto's bleek de apk ver lopen, en vijf mensen hadden hun rijbewijs niet bij zich. Vijfbestuur- ders zaten te bellen en drie droegen hun gordel niet. Vier automobilis ten kregen een boete voor een tech nisch mankement aan hun auto. Verder reed iemand over een ver- drijvingsvlak, een ander over een doorgetrokken streep en een derde door rood licht. De andere boetes waren voor bumperkleven, rijden met een geschorst kenteken en zonder verzekering, en voor het vervoeren van een kind zonder kinderzitje. Bij twee mensen werd hennep aangetroffen. Twee mannen, uit Axel en Sluiskil, moesten mee naar het bureau toen er een balletjes pistool werd gevonden. zaterdag 17 november 2018 GO CDA: 'We kunnen hier niets mee' „Gevraagd en ongevraagd mag je advies geven. Maar dat er zo'n grote advertentie is geplaatst, vind ik wel heel bijzonder." Dat zegt Petrina Geluk, fractievoorzit ter van het CDA op Tholen naar aanleiding van de oproep van 22 Thoolse kerken. Michiel Bouwman Tholen -Petrina Geluk, CDA Tholen Van bumperkleven tot gladde banden, en van kinderen zon der zitje tot het hebben van een balletjespistool. De 39 boetes die de politie donderdag in Zee land uitdeelde, waren voor erg uiteenlopende overtredingen. Martijn de Koning Ritthem ooststraat 8, domburg, tel. 0118 582121, www.denobelaerdomburg.nl (r Stefano La Heijne-Frans. FOTO COC ZEELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33