ivi ii:1 Rico leert Zevensprong een lesje Zelfs vogelliefhebbers betwijfelen nut afschieten Beste leraar of lerares van 2018 Wie wordt de opvolger van Christèle Zoeter? 1 i, 1 Anton van Haperen is een vogel liefhebber. Het geeft te denken dat uitgerekend dit PvdA-Statenlid gisteren vraagtekens zette bij het voornemen van het dagelijks pro vinciebestuur om het afschieten van verwilderde katten mogelijk te maken. Dat zou noodzakelijk zijn om weidevogels in natuurgebie den te beschermen. „Is dit de weg die we in moeten slaan?", vroeg Van Haperen in de Statencommissie ruimte, die uit gebreid discussieerde over de be leidsnota Natuurwetgeving. „Is de urgentie groot genoeg om tot zulke controversiële maatregelen over te gaan? Ik ben een vogellief hebber en ik heb niet het idee dat dit speelt in Zeeland. Het ont breekt aan tellingen. Dit onder werp roept heel veel emotie op. Is het niet verstandig een andere koers te kiezen?" Meerderheid De PvdA'er kreeg de complimen ten van Anton Geluk van het CDA, die zei dat hij het niet beter had kunnen verwoorden. Er leek zich een meerderheid af te tekenen te gen het afschieten van zwerfkat ten. Ook 50 Plus, GroenLinks, SGP, SP en - iets twijfelender - de VVD lieten blijken geen trek te hebben in een oplossing voor een niet be staand probleem. Petitie Ongetwijfeld tot genoegen van Daniella van Gennep van Stichting Dierenlot, Carien Radstake van Stichting Zwerfkatten en Nancy Willekens, de initiatiefnemer van de door duizenden ondertekende petitie tegen het afschieten van zwerfkatten, op de publieke tri bune. Hun inspraakreacties aan het begin van de vergadering wa ren eensluidend: afschot werkt niet, sterilisatie en castratie van zwerfkatten wel, en er zijn geen cijfers die wijzen op een probleem. Een afwijkend geluid kwam van Het is geen vrijbrief om katten te gaan schieten Ria Rijksen (Christenunie) die waarschuwde dat de stand van de weidevogels 'dramatisch achteruit gaat', mede door verwilderde kat ten in natuurgebieden. „Ik heb daar ontzettend veel moeite mee." Gedeputeerde Schönknecht wees erop dat de provincie de mo gelijkheid van afschot pas heeft voorgesteld na aandringen van de maatschappelijke organisaties voor het buitengebied in de Provinciale Commissie Groene Ruimte. Ze ha merde erop dat de bedoeling is al leen toestemming te geven voor het afschieten in het enkele geval dat de beheerder van een natuur gebied kan aantonen dat schade wordt aangericht en alle alterna tieve maatregelen niet hebben ge werkt. „Het is geen vrijbrief om katten te gaan schieten." Op 7 december valt het besluit en moet blijken hoeveel partijen ze heeft gerustgesteld. PvdA-Sta- tenlid Van Haperen in ieder geval niet. e? zaterdag 17 november 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND4 t KRABBENDIJKE De leerlingen van basis school De Zevensprong in Krabbendijke kregen gistermorgen wel een heel bijzon dere gastles. Niemand minder dan we reldkampioen kickboksen Rico Verhoe ven kwam langs voor een work-out in de gymzaal. Thijs de Haan (9) had zijn bokshand- schoenen er speciaal voor opgezocht. „Die heb heb ik twee jaar geleden voor mijn verjaardag gekregen maar ik pas ze nog steeds!" Thijs is 'groot fan' van Verhoeven, en ge noot tijdens de work-out waarbij de leer lingen ook boksbewegingen oefenden. Hij stoot met zijn linker- en vervolgens zijn rechterarm naar voren. „Deze slag kan hij supersnel. Als je dat met die snel heid doet, is dat best moeilijk. Ik zou 'm ook niet tegen kunnen houden. Dan ben ik met één klap knock-out!" De Zevensprong deed in september mee aan de 10@10 Challenge. Verhoeven daagde daarbij per video alle basis schoolleerlingen in Nederland uit om klokslag 10.00 uur 10 minuten in bewe ging te komen. De Zevensprong won daarmee het bezoek van de wereldster. Steun voor zwerfkat groeit Alleen in het uiterste geval krijgt een verwilderde kat in Zeeland straks de kogel. Het is de vraag of gedeputeerde Carla Schön- kecht (VVD, natuur) met deze verzekering voldoende Staten leden over de streep trekt om het afschieten van zwerfkatten toe te staan. Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Carla Schönknecht, gedeputeerde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29