Bi 'Jaarlijks tientallen ideeën' rllLTUUR 25 SKIËN TUSSEN DE NOORSE FJORDEN pharosreizen 0§?UJb FJORD 8- of 10-daagse wintersport Noorwegen incl. overtochten ij Stage Enter tainment komen elk jaar tientallen ideeën bin nen. „Via brieven, mails, echt van alles, maar wat is een goed idee?" stelt Albert Verlinde, directeur van de Nederlandse tak van het interna tionale entertain mentbedrijf, onder meer verantwoorde lijk voor de succes volle musicals The Lion King, The Body guard en Was gete kend, Annie M.G. Schmidt. „Als we dat zouden weten, scoor den we allemaal al leen maar hits", zegt Cornelissen, die sa men met Ruud de Graaf (64) een produ centenduo vormt en nu Evita op de plan ken brengt. „Die is weliswaar door ons in een nieuw jasje gesto ken maar toch vaker in de theaters ge weest. Het publiek wil het zien." Verlinde: „Als je ja ren terug had gezegd: we maken een musi cal over katten die dansen op een vuil nisbelt, had iedereen je voor gek verklaard. Je moet origineel zijn en durven. Natuurlijk helpt het als je een be kend thema of per soon neemt. Maar een garantie voor succes is het niet, want waarom lukt Doe Maar wel en de Dolly Dots niet?" Cornelissen: „Een gegarandeerde for mule bestaat niet. Het is vaak het totale pak ket, de titel, de cast en ook hoe je iets naar buiten brengt, zeker visueel gezien. Want dat is vandaag de dag aan de orde: mensen zijn heel visueel inge steld." Boer zoekt vrouw, de musical Mies, de musical Joop van den Ende, de musical zaterdag 17 november 2018 GO vanaf NORWAY fjord!ine. com Dennis Jansen Albert Verlinde Albert Verlinde Albert Verlinde „Lastig. Dat merk je nu ook aan Expeditie Eiland en vorig jaar met Vamosmet theater bewerkingen van tv-program- ma's kom je al gauw in een soort persiflerende sfeer. Ter wijl dit soort programma's juist succesvol zijn omdat zij zo bloedserieus zijn. Hier ge loof ik niet in." Hans Cornelissen „Musicals die voortkomen uit reality-tv-programma's hoe ven wat mij betreft geen tradi tie te worden. Het kan natuur lijk leuk uitpakken, maar ik heb er weinig mee. En Boer zoekt Vrouw, dan denk ik: over wie moet het gaan? Niet over Yvon Jaspers, lijkt me." „Een meeslepend leven, hét uitgangspunt van een goede musical. Met leven, liefde en loopbaan. De journalist Mies, de vrouw die weg moest bij de KRO omdat ze verliefd werd op een getrouwde man, haar vertrek bij de Vara, de presentatie van In de Hoofdrol. Haar comeback. Maar timing is alles. Het is veel te vroeg, er komt een moment dat iemand zegt: Mies Bouwman, ja, dat gaan we doen!" Hans Cornelissen ★★★l „Ja, Mies Bouwman, zij is zo speciaal geweest. De koningin van de Nederlandse tv, nog steeds. Zij heeft een leven ge leid dat een musical verdient. Ongelofelijke successen, maar met programma's als Zo is het toevallig ook nog eens een keer keerde een groot deel van het publiek zich tegen haar. Met deze musical be licht je de hele Nederlandse televisiegeschiedenis. Een in spirerend idee. Lastig om daar de juiste actrice(s) voor te vinden." „Dat is er zeker één, want dan kun je de hele geschiedenis van de musical voorbij laten komen. Met dreigende faillis sementen, talrijke sterren en doorzettingsvermogen als thema, want zonder hem had den we dit gesprek nooit gehad. Hij verdient het. De hoofdrol? Paul Groot vind ik wel een spannend idee." Hans Cornelissen „Over de godfathervan de grote musicals in Nederland en nog veel meer, dat zou kunnen. Maar hij is natuurlijk geen uitvoerend artiest, wel een ongekend fenomeen. Ik vraag me af of hij er op zit te wachten. Ik zou er dan denk ik een zogenaamde jukebox musical van maken. Met de sterkste nummers uit alle in ternationale en zelf ontwik kelde musicals die hij heeft gebracht en gemaakt. Net als bij Mies Bouwman bestrijk je met zo'n productie wel een groot deel van onze theater- en en televisiegeschiedenis." AUTOVAKANTIES VAN ANWB www.pharosreizen.nl/gelezen-in/dagbladen 023-5542870 I ZOEKCODE 26912 3®(§> Beleef de winter zoals je nog nooit hebt gedaan! En kom skiën in het hart van het grootste skigebied in de fjorden, Voss. Een populaire wintersportbestemming voor zowel gezinnen als enthousiaste skiërs. Ga je mee? Alleen de bootreis met Fjord Line naar Hanzestad Bergen is al een fantastisch winteravontuur. Daarna rijd je door het weergaloze Noorse winterlandschap naar het sneeuwzekere Voss. Hier ski je met uitzicht op het prachtige fjordenlandschap. Zonder wachtrijen bij de liften! PRIJZEN Kijk op Pharosreizen.nl voor alle prijzen. 50). JE VERBLIJFT in een comfortabel driekamerappartement in Voss Resort Bavallstunet, op loopafstand van de pistes. INBEGREPEN retourovertocht Hirtshals - Bergen met Fjord Line voor 1 auto (max. 1.95 m hoog en 5 m lang) 2x overnachting in een binnenhut o.b.v. logies 5x of 7x overnachting in een driekamerappartement in Voss Resort Bavallstunet o.b.v. logies Prijzen in p.p. Vanaf prijs geldig op meerdere data bij 8-daagse reis bij bezetting van 4 pers. Niet inbegrepen: reserveringskosten 20) en kosten Calamiteitenfonds 2,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25