24 M ANGELA KIJKT TV producenten Alberi --y Verlinde en Hans Cornelissen ideeën van deze krant. Van Johan Cruijff tot c|§ Elfstedentocht Wanneer is een idee goed genoeg voor een musical? Terwijl het publiek vanaf vandaag stemt voor de AD Publieksprijs, beoordelen S -r fi-f-'r1! i'-1 Borsato wint van Stones Het optreden van Anouk in De Wereld Draait Door van 4 oktober gaat ongetwij feld hoge ogen gooien in de Top 10 Me morabele TV Fragmenten van 2or8. Het was ook bijzonder. Zo'n kwetsbare, emotionele, wiebe lige Anouk zien we nooit. Ik heb van zoveel mannen in mijn omgeving gehoord dat ze hun tranen moesten wegslikken en haar ineens met heel andere ogen bekeken. De bitch waar ze al jaren een beetje bang van waren, werd een aan trekkelijke vrouw. Ja echt, ik verzin het niet. Maar als ik een Anouk-moment van 2018 mag kiezen, ga ik voor haar betoog in The Voice van gisteravond tegen talent Sophie, die vier stoelen liet draaien. Al was het eigenlijk een onver bloemd lesje aan collega Lil' Kleine waarbij het verschil tussen groot en klein pijnlijk duidelijk werd. Ik vind Anouk als jurylid sowieso een verade ming en wens iedere talentenjachtdeelnemer zo'n coach toe. Omdat zij de mensen op het po dium écht serieus neemt. Ze zit er niet ter meer dere eer en glorie van zichzelf, om de lachers op haar hand te krijgen of kijkers eens even lekker te choqueren zoals Gordon. Ze probeert zich evenmin warmer of liever voor te doen dan ze is, om te kunnen wedijveren met publiekslievelin gen als Angela Groothuizen en Ilse DeLange. Anouk is Anouk en blijft wie ze is, ook in de draaistoel. Ze zegt wat ze vindt, zonder omhaal, zonder dat het haar een biet interesseert wat de rest daarvan vindt. Ja, dat is soms slikken voor een kandidaat, maar uiteindelijk heeft hij of zij daar wel het meest aan. haar 'echt echt echt' heel bekend gaat maken. Sorry? Een jurylid dat dit nog met droge ogen durft te beweren na vijftien jaar talentenjach ten, heeft zitten slapen en diskwalificeert zich zelf. Anouk rolde met haar ogen, schudde ge tergd het hoofd en legde in drie zinnen de nuch tere praktijk uit. Dat het onzin is om zoiets te beloven, maar dat een coach wel kan helpen be ter te worden en vooruit te komen. „En dat heb je nodig." Alleen het 'amen' ontbrak. Ze zal geheid weer heel wat mensen afgesto ten hebben met die harde, maar o zo rake woor den. Ik dacht enkel: liepen er maar meer types als Anouk rond in de tv-wereld. En Sophie? Die koos natuurlijk voor Lil' Kleine. William Goldman overleden L I T ★★★AA de musical Johan Cruijff, de musical De Elfstedentocht, de musical ★★AAA Quote van de dag Jennifer Lopez. Mijnguiltypleasure.! Of ik haar muziek waardeer? Maakt ze ook muziek dan? Anouk MUZIEK Marco Borsato geeft volgend jaar maar liefst drie concerten in de Kuip. De kaarten vlogen gisteren de deur uit. Hij komt daarmee op 12 concerten in het stadion, een re cord. The Rol ling Stones staan op 10. Meer in elk geval dan aan Lil' Kleine, die bij Sophie niet verder kwam dan jubelen dat hij FILM William Gold man, een van de topscenaristen van Hollywood, is op 87-jarige leeftijd overle den. Hij was verantwoorde lijk voor films als Butch Cassidy and the Sun- dance Kid en Alt the President's Men. zaterdag 17 november 2018 GO Albert Verlinde ★★★AA Hans Cornelissen Albert Verlinde ★★★★A „Absoluut een goed idee. Cruijff was een icoon, een held. Ik geef geen vijf sterren omdat ik muziek niet automa tisch associeer met Cruijff. En voetbal, dat zie je bij Atl Stars nu ook, blijft een uitdagend thema, ook omdat het musi- calbezoek meer vanuit de vrouw dan de man komt. Met de looks en stem zal het een pittige zoektocht worden naar de hoofdrolspeler." „Hij is natuurlijk een feno meen. Maar vrouwen kopen vaak de kaartjes voor theater, musicals over sport liggen denk ik niet zo gemakkelijk. De voetballer alleen is niet voldoende. Als het ook over zijn privéleven gaat, over Danny en zijn familie, dan zou het vier sterren kunnen wor den. Zeker als het dansaspect wordt meegenomen. Zoals in de prachtige film waarin Cruijff wordt vergeleken met een danser van het Nationaal Ballet. Dat zou heel interes sant kunnen zijn." „Een spannende. Een helden verhaal. Dit biedt kansen met alle projectiemogelijkheden van tegenwoordig. Interessant om na te denken hoe je dat doet met schaatsers, klunen en koek en zopie. Ik zie dat wel gebeuren, ook qua cho reografie. Met een dansende acteur als William Spaaij als schaatser." Hans Cornelissen „Ik zie dit eerder als een groot spektakel zoals De Stormrui- ters. In de winter een paar weken op één locatie. Voor een echte musical lijkt het me een te ruim begrip, lastig om er een dramatische lijn in te krijgen. Dan zou je er iemand moeten uitlichten, zoals bij voorbeeld Evert van Benthem die twee keer won. Maar het lijkt me nogal saai." Albert Verlinde directeur Nederlandse tak van Stage Entertainment Hans Cornelissen producent van onder meer de hitmusical Evita. André Hazes in Beau Monde -op de vraag wie hij een dag zou willen zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24