ZEN ZIJN OP DEZAAK intermediair 23 Matig vervolg van Luiten Zverev naar laatste vier Nieuw record voor Toussaint Michael van Gerwen zit niet in over zijn recente prestaties. De kenners ook niet. „Hij blijft de favoriet." Hoewel de Grand Slam of Darts nog aan de gang is en de Players Cham pionship Finals volgende week nog volgen, zijn de ogen van de dartlief hebbers toch al vooral gericht op het naderende WK, dat 13 decem ber van start gaat in Londen. De meest prangende vraag: is Michael van Gerwen (29) in staat zijn vorig jaar aan Rob Cross verloren kroon terug te veroveren in Alexandra Pa lace? Is hij goed genoeg? 'Mighty Mike' toonde zich dit jaar wat minder onverslaanbaar dan in 2016 en 2017. Zelf roept hij nog te pas en te onpas dat hij de beste dar ter ter wereld is en dat het alleen van hemzelf afhangt of hij wint. Dat van die beste darter klopt. Op de Order of Merit, de wereldrang lijst van profbond PDC, gaapt er een enorme kloof tussen de num mer 1 (Van Gerwen) en zijn naaste belager, Peter Wright. Prijzengeld De lijst die wordt samengesteld op basis van prijzengeld dat in de afge lopen twee jaar is verdiend (alleen op 'open toernooien', andere in komsten tellen hier niet mee), wordt door de Brabander aange voerd met 1,162,500 Britse ponden, zo'n 1,8 miljoen euro. Wright moet het doen met 871.000 euro. In 2016 won Van Gerwen 8 van de 12 grote (tv-)toernooien (67%), in 2017 zelfs 9 van de 12 (75%); dit jaar staat de teller vooralsnog op 4 uit 10 (40%). Nog altijd een prima aantal, maar de concurrentie ruikt wel bloed. Dat bevestigt dartskenner en RLT7-dartsverslaggever Arjan van der Giessen. „Ik hoor van andere spelers dat ze minder angst hebben om tegen Michael te spelen, omdat hij dit jaar iets vaker dan voorheen heeft laten zien dat hij te pakken is. Nu hebben ze niet het gevoel dat ze met 2-0 achter staan voordat ze be ginnen. Maar nog altijd gaat Mi chael elk toernooi in als favoriet." Zelfs onlangs toonde Van Ger wen nog tekenen van zwakte, ter wijl hij in 2016 en 2017 juist elk be langrijk toernooi won in aanloop naar het WK. De laatste vier (EK, World Series, Grand Slam en Play ers Chamionship Final) waren in de afgelopen jaren steevast een prooi voor de veelvraat uit Vlijmen. Maar nu lag hij er al uit in de tweede ronde van het EK (tegen Steve West), bij de World Series of Darts in de kwartfinales (tegen Raymond van Barneveld). En afgelopen week was daar plots de 4-5 nederlaag tegen Jonny Clay- ton op de Grand Slam of Darts. In de groepsfase weliswaar, zodat Van Gerwen het missertje nog recht kon zetten. Vanavond krijgt hij zelfs al direct te kans op revanche, als hij in de kwartfinales opnieuw Clayton treft. Goed moment De overwinning in de achtste fina les op Michael Smith (10-8) don derdag kwam voor 'MVG' op een goed moment. „Ik kan een extra stapje zetten als het moet. Dat bleek nu. Ik ben gewoon in vorm", aldus Van Gerwen, die daarbij ook wees op het prima moyenne van 108.32 dat hij in deze partij haalde. Zoals hij vrijwel altijd een goed driepijls- gemiddelde kan overleggen, ook in de wedstrijden die hij verliest. Dartskenner en -commentator Jacques Nieuwlaat vindt - net als Van der Giessen - dan ook niet dat er van een dip kan worden gespro ken bij Van Gerwen. „Er wordt ge zegd dat hij de laatste tijd veel dub bels mist. Ja, misschien iets meer dan voorheen, maar toen gooide hij meestal de eerste pijl raak. Nu de tweede of de derde. Dat hij niet al les wint, is toch heel normaal? Top pers als Roger Federer en Lewis Ha- milton doen dat ook niet. En Lionel Messi scoort ook niet in elke wed strijd. Wat wel tegen Michael kan werken, is dat hij, als hij wat meer mist daarover gaat nadenken. Dat is het slechtste wat hem kan gebeu ren. Het is altijd zijn kracht geweest dat hij zo onverstoorbaar was." En ach, ook de andere toppers lo pen af en toe tegen een uppercut op. Zo verloor 'de man in vorm' James Wade donderdag nog totaal onver wacht van BDO-speler Michael Unterbuchner. Nieuwlaat merkt op dat er nog altijd slechts een klein groepje toernooiwinnaars is, ook als Van Gerwen weieens een steekje laat vallen. „We zijn eigen lijk wel toe aan nieuwe helden, maar veel jongens blijven maar ta lentvol. Ook aan de top komen is in het darts al verdomde moeilijk." zaterdag 17 november 2018 GOLF Joost Luiten heeft een matige tweede ronde afgewerkt op het Tour Championship in Dubai, het slottoernooi van dit jaar met de beste zestig spe lers van de Europese Tour. Hij noteerde op de Jumei- rah Golf Estates 73 slagen, één boven par, en viel terug in de tussenstand. Hij zakte van de tiende naar de ge deelde 33ste plaats, met een totaalscore van 142, twee onder par. TENNIS Alexander Zverev heeft zich op de ATP Finals dankzij een overwinning op John Isner verzekerd van een plek in de halve finales. De 21-jarige Duitser, die nooit eerder de laatste vier haalde op het eindejaars- toernooi, versloeg de de butant in Londen met 7-6 (5) 6-3. Zverev treft de winnaar van de andere poule, Roger Federer. ZWEMMEN Kira Toussaint heeft tijdens de wereldbe kerwedstrijden in Singa pore (kortebaan) haar goede vorm onderstreept door de 100 meter rugslag te winnen in een nieuw Ne derlands record. Ze no teerde een tijd van 55,92 en was daarmee 0,29 snel ler dan haar oude record, dat ze vorig jaar tijdens de EK in Kopenhagen zwom. Michael van Gerwen in een vormcrisis? Volgens de darter zelf en de kenners valt het wel mee. „Lionel Messi scoort ook niet in elke wedstrijd." fotoepa Max van der Put Wolverhampton Michael van Gerwen ver diende in de afgelopen twee jaar 1,8 miljoen euro aan prijzen geld op open toernooien. Volg je ambities op het nieuwe Intermediair Hoezo MVG uit vorm? HÉT WORK-LIFE PLATFORM VOOR HOOGOPGELEIDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23