E of de club lezen' II 19 NATIONS LEAGUE NED - FRA - haalde met minder mensen WK- finales in 1930 en 1950. Toch was er in Kroatië ook buiten het veld spanning rondom de natio nale ploeg. Na Modric werd door het openbaar ministerie ook Lovren aan geklaagd. De Liverpool-verdediger zou gelogen hebben tijdens de rechtszaak, die vanwege belasting ontduiking en geldverduistering te gen zijn oude club Dinamo Zagreb was aangespannen. Spil in de zaak was voormalig Dinamo-directeur Zdravko Mamic. Schandaal En er was meer. Bijvoorbeeld het schandaal rondom tv-commentator Drago Cosic van publieke omroep HRT. Hij werd beschuldigd van het illegaal verkopen van WK-kaarten. Tegelijkertijd werden bondsoffïcials verdacht van dezelfde malafide prak tijken, waarbij het ging om het aan de man brengen van tickets die voor spelers bedoeld waren. De FIFA stelde een onderzoek in. Inmiddels hangt de rood-wit-blau- wevlag met blokjes er al heel wat an ders bij. Half oktober volgde sportief herstel. Met onder anderen de terug gekeerde Lovren werd in Rijeka al een 0-0 gelijkspel tegen Engeland be- haald en de revanche voor het echec in Elche volgde donderdag in Zagreb. In de derde minuut van de blessure tijd zorgde linksback Tin Jedvaj voor een knappe 3-2 overwinning op Spanje. Door Jedvajs late treffer ma ken Engeland en Kroatië morgen in de apotheose op Wembley uit wie er bovenaan eindigt én wie er in 2018 ondanks een prachtige voetbalzomer door de gradatie „Mijn handtekening staat onder deze selectie en deze staf. Jack blijft onze trainer." Maar daarin zit 'm nu exact de crux. Bij weinig clubs zijn zo veel stromingen als bij NEC. De directie mag dan achter De Gier staan, bin nen de financiers is verdeeldheid ontstaan. En dan is er ook nog de harde supporterskern die, nadruk kelijker dan bij welke eerstedivisie- club ook, een stem heeft in de be leidsvoering. In alles eigenlijk, in Nijmegen. Voor vanmiddag, wan neer Pakjesboot 12 ook aan de kades van de Waal aanmeert, hebben de fanatiekste fans al aangekondigd hard op te treden tegen anti-Piet betogers. Veelzeggend. Het maakt het voor een begin nend trainer, kortom, lastig om in Nijmegen te werken. „Maar daar heb ik een goede oplossing op ge vonden", stelt De Gier. „Gewoon niets lezen wat er over mij of de club wordt geschreven. Dus om mij hoeft niemand zich zorgen te maken." Massagesalon De middag heeft de ochtend net ingehaald wanneer Joey van den Berg gevraagd wordt NEC eens te omschrijven. „Een van de mooi ste en meest levendige clubs waarvoor ik gespeeld heb", zegt hij. Of het nog goedkomt? De middenvelder laat de vraag eens op zich inwerken en besluit dan: „Tuurlijk komt het goed. De pijn lijke tandartspraktijk zoals de Goffert nu aanvoelt, wordt een Thaise massagesalon. Komen de fans weer aan hun gerief." zaterdag 17 november 2018 Kroatië heeft door de zware nederlaag bij Spanje (6-0) een nega tief doelsaldo in de groep. Het moet dus winnen van Engeland om degradatie te voor komen. Mario Mandzukic door het dolle heen, na zijn 2-1 tegen Engeland in de halve finales van het WK. M Het heenduel (0-0) in Kroatië in de Nations League, in oktober. Morgen op Wembley treffen de twee elkaar opnieuw. FOTO'S AFP/REUTERS Frenkie de Jong (rechts) in duel met Antoine Griezmann van Frankrijk. Bij het ter perse gaan van deze krant, was het Nations Leagueduel nog niet afgelopen. Maandag speelt Oranje op bezoek bij Duitsland het laatste groeps- duel. FOTO PIM RAS Voor een verslag van de wedstrijd zie de website van deze krant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19