O O O DE WEEK VAN PHLIPPEN Hoe verdient Facebook geld? 14 VERTROUWENSCRISIS FACEBOOK Publicitair is 2018 een rampjaar voor Facebook. Het platform maakt meer winst dan ooit, maar ligt door massaal misbruik van gegevens en nepnieuws zwaar onder vuur. In de propvolle Wolseley-bar in hartje Londen zie ik op mijn te lefoon dat mijn vriendin Ilse ho peloos vast zit in het verkeer. Ik be stel een drankje en vraag aan een ouder echtpaar of ik kan aanschui ven om te wachten. Ik was van plan wat te lezen, maar het echtpaar grijpt hun kans om mij het hemd van het lijf te vragen. Wie ik ben, wat ik doe en vooral wat ik van de brexit denk. May neemt haar verantwoordelijkheid, daar begin ik steeds meer in te geloven gaan ze aan tafel en wordt hun plek ingenomen door drie nieuwe be zoekers. Weer een ouder echtpaar, wachtend op een jonge bankier, die door de dame wordt aangekondigd als a big cheese in banking. Het echt paar komt bij de verjaardagsrecep tie van prins Charles en zijn Ca- milla vandaan. Ze vertellen dol enthousiast over de hand van Ca- milla en de pleister om de wijsvin ger van Charles. Dat hun krant The Sm dit voor hen en 69 anderen heeft geregeld! Ze kunnen het nog steeds niet geloven. Toch willen ook zij na een kwar tiertje van mij weten wat er nou waar is van de brexit. Wat kan er nou in het ergste geval gebeuren? Ook de bankier haakt aan. Ik vertel dat ik denk dat hen geen eerlijk beeld wordt voorgeschoteld over de ruimte die Theresa May heeft om los te komen van Europa. Dat een premier met enig gevoel voor ver antwoordelijkheid een deal nodig heeft en dat die deal meer weg heeft van een take it or leave it dan van een onderhandeling. dat het al verregaand voorbereiden van een no deal-scenario de Britten een geloofwaardig dreigement ver schaft naar Europa. Zo van: Als jullie ons geen speciale rechten geven als buitenstaander, dan gaan we hele maal niet met jullie verder. Ik ken het argument, en Britse politici noemen het ook in de me dia, maar het is zo onrealistisch dat ik erom moet lachen. „Hoe bedoel je, dreigement?" zeg ik tegen haar: „Geef me mijn vrijheid of ik doe mezelf iets aan, zoiets? Mooie drei ging is dat." binnenkomt, neem ik afscheid van dit vrolijke stel en ga aan tafel. Later lees ik in de krant dat drie straten verder op hetzelfde moment The resa May naar buiten komt en de deal aankondigt. Nu, nog geen twee dagen later staan alle Europese kranten bol van de woede over de zachtheid van de deal. Maar ik begin er steeds meer in te geloven dat May haar verant woordelijkheid neemt. Zonder deal. Intertrust Galapagos hilips ABN Amro Flitsen @sandraphlippen Zachte deal of aeen deal Als hun kleinzoon binnenkomt, De bankier heet Alice en zij oppert Als mijn vriendin iets na zevenen Sandra Phlippen is hoofd Neder land bij het Economisch Bureau van ABN Amro en docent aan de Erasmus School of Economics. O zaterdag 17 november 2018 De financieel dienstverlener deed goede zaken in de Mid- Kap. m De biotechno- loog voerde de stijgers aan bij de hoofdfond sen. Het medisch technologiebe drijf kreeg een adviesverlaging van ING. De grootbank was een van de sterkere dalers in de AEX. GO Rijkswaterstaat gaat chauffeurs en bedrijven actief waarschuwen als met vrachtwagens wordt gereden met (te) zachte banden. Bedrijven ontvangen vanaf volgende maand automatisch een e-mail als de banden spanning te laag is. Bandenpech bij vrachtwagens veroorzaakt veel ver- keershinder. China wil een handelsdeal sluiten met de Verenigde Staten, waardoor kan worden afgezien van verdere Amerikaanse importheffingen op Chi nese goederen. Dat heeft president Donald Trump gisteren gezegd. c Mark Zuckerberg. FOTO AP Wil je adverteren voor alle vrou wen tussen de 23 en 45 die aan een universiteit hebben gestu deerd, van koken houden, in de Randstad wonen en luisteren naar rockmuziek? Bij Facebook kan het. Want het platform mag dan gratis zijn, als gebruiker betaal je het be drijf met een stortvloed aan per soonlijke gegevens. Je verblijfplaats bijvoorbeeld, je ge slacht, maar ook je e-mailadres, hobby's, interesses, sportvoorkeu- ren en vrienden. Daarnaast is veel surf- en appgedrag buiten Face book ook van je bekend, omdat be drijven samenwerken met de tech- gigant. Zo kan Facebook extreem precieze profielen aanbieden aan bedrijven, en vormt ze het paradijs voor iedere adverteerder. Hoe gerichter een bedrijf kan adverteren, hoe groter de kans dat de klant toehapt. En daar profiteert Facebook weer van: dit jaar kwam er wereldwijd 37 mil jard dollar binnen aan advertentie inkomsten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 14